Zalogowanych: 13

Jelenia Góra: Dogrywka na pożegnanie

Sobota, 14 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2007, 9:34
W XXV kolejce II ligi koszykarze KS Sudety Jelenia Góra pokonali po dogrywce MKKS Zabrze 101:96.

Mecz Sudetów z zabrzanami był ostatnim jaki jeleniogórzanie zagrali w tym sezonie na własnym parkiecie. Pierwsze dwie kwarty zmagań były wyrównane i żadnej z drużyn w tym okresie nie udało się osiągnąć znaczniejszej przewagi. Po 20 minutach goście wygrywali 47:42.

Po zmianie stron aż do 35 minuty zdecydowaną inicjatywę na parkiecie posiadali gracze z Górnego Śląska. Zabrzanie prezentowali w tym okresie znakomitą dyspozycję w rzutach za trzy punkty oraz bezlitośnie wykorzystywali błędy jeleniogórzan w zastawieniu pod bronionym koszem i zdobywali łatwe punkty po ponowieniach ataku. Na pięć minut przed końcową syreną jeleniogórzanie przegrywali już 68:80 i wydawało się że dwa punkty za zwycięstwo pojada do Zabrza. Na szczęście w końcówce regulaminowego czasu gry podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza przypomnieli sobie czym jest skuteczna defensywa i ambitnie rozpoczęli szaloną pogoń za przeciwnikiem. W efekcie po 40 min. zmagań udało im się doprowadzić do remisu po 85, a punkty na wagę dogrywki zdobył rzutem za trzy punkty Krzysztof Samiec.

W dogrywce stroną dominującą byli gospodarze. W tej fazie gry klasą dla siebie był Tomasz Wilas, który zdobył aż 11 z 16 punktów dla swego zespołu. Po jego punktach z rzutów wolnych w 44 minucie meczu Sudety wyszły na prowadzenie 96:91 i mimo rozpaczliwych prób odwrócenia losów rywalizacji czynionych przez gości nie dały już sobie wydrzeć wygranej. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 101:96.

<b>Sudety Jelenia Góra – MKKS Zabrze 101:96 (21:23, 21:24, 16:19, 27:19, d. 16:11)</b>
<b>KS Sudety:</b> Samiec 30, Wilas 27, Matczak 15, Niesobski 11, Wilusz 8, Miłoń 4, Kiciński 4, Olszewski 2.

<b>Wyniki pozostałych meczów:</b> Stal II Ostrów – <b>MKKS Rybnik</b> 56:90, <b>Pogoń Prudnik</b> – Doral Kłodzko 68:66, <b>Pogoń Ruda Śl</b> – Olimpia Legnica 80:67, Śląsk II Wrocław – AZS Opole, Rawia Rawicz - Polonia Leszno – mecze w niedziele.