MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dogadali się

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 4 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 21:55
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Grubo ponad pół roku trwała przepychanka w sprawie przyszłości pewnego budynku w przygranicznych Radomierzycach (gm. Zgorzelec). Wreszcie starostwo zgorzeleckie dogadało się - z gminą i z samym sobą...

Chodzi o duży, gminny budynek (1636 m kw.), w którym mieszczą się trzy bardzo ważne dla lokalnej społeczności instytucje: ośrodek zdrowia, świetlica wiejska i biblioteka publiczna. Pierwotnie obiekt stanowił własność powiatu. Ten jednak przekazał ją kilka lat temu gminie Zgorzelec w formie darowizny.

Akt darowizny został opatrzony zapisem, iż nieruchomość przekazywana jest na cele społeczne. Tymczasem kilka lat temu nad placówką zawisła groźba likwidacji, co wprawiło w popłoch miejscową społeczność.

Starostwo (pierwotny właściciel nieruchomości) od początku chciało się pozbyć kłopotliwego mienia. To oczywiste - zysku z niego nie było żadnego, zaś na właścicielu ciążyły obowiązki administratora.
Wreszcie wójt gminy Zgorzelec uniósł się honorem. Przekonał swoich radnych do podjęcia kontrowersyjnej uchwały - o przekazaniu budynku z powrotem powiatowi.

Podczas ostatniej sesji rada powiatu zdecydowała wreszcie o wprowadzeniu zmian w akcie notarialnym. Kreępujący zapis o wykorzystaniu na cele społeczne zostanie usunięty (nie ma przymusu dookreślania przeznaczenia nieruchomości), dopisane natomiast zostanie, że obdarowywany zobowiązuje się udostępniać pomieszczenia dla potrzeb ośrodka zdrowia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na szczycie

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

W obronie zwierząt

Odbudują zbiorniki

Kto strzelał do konia?

Co z tym podświetleniem?

Relacja z Targów Ceramiki w Bolesławcu  

Wichura nie narobiła szkód

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
526
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%