MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Doceńmy las nie tylko jeden raz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 września 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Agrafka
Z okazji Światowego Roku Lasów 11 września o 12.00 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa rozpocznie się msza św. hubertowska, a o 13.00 przemarsz na Plac Ratuszowy i otwarcie festynu.

O 14.35 rozpocznie się koncert zespołu sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu, o godz. 14.55 pokaz i konkurs dla publiczności wabienia jeleni, a o godz. 16.00 koncert sygnalistów z Opola oraz zespołu „Kwiczoły”. Ponadto otwarty będzie punkt darmowych porad weterynaryjnych Uniwersytetu Wrocławskiego, będzie można skosztować potraw z dziczyzny z Zamku Kliczków, zobaczyć akcesoria jeździecko-łowieckie oraz wyrzucić zużyte baterie do kontenera „Odpady za sadzonkę”. Będzie dostępnych również wiele publikacji o tematyce przyrodniczej oraz inne atrakcje. Organizatorem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Zmiana na skrzyżowaniu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~edekM 6-09-2011 10:32
Chrońmy las przed leśnikami. Takiego spustoszenia w naszych lasach jeszcze nie widziałem, wokół rżną tną i wywożą. Czy lasem łatają budżet? Jaka jest przyczyna tych masowych wyrębów?
~uio 6-09-2011 11:30
Nigdy jeszcze tak nie wycinano lasów jak przez ostatnie 2-3 lata. W tym roku praktycznie gdzie się nie pójdzie to zniszczone szlaki i wycięte w pień szczyty gór. Parę lat temu zrobiono piękną, szeroką szutrową drogę przez pasmo szczytów kaczawskich, a teraz okazuje się, że to po to by rżnąć całe lasy i tymi drogami je wywozić.Podobnie jest w innych okolicznych lasach - łomnickich, staniszowskich, gruszkowskich, grabarowkich, śiedlęcińskich itd. Na opustoszałych wykarczowanych miejscach pozostają tylko gałęzie, błoto, dziury i powywracane korzenie. Gdzieniegdzie wyrastają dzikie brzozy, a całość wygląda jak pole bitwy. Niestety na przykładzie tych lasów możemy zdać sobie sprawę że ze wszystkim w Polsce tak właśnie jest. Polska zostaje rozsprzedawana z najlepszych dóbr natury.
~leśnik 6-09-2011 11:31
szukamy edkaM - ma skierowanie na leczenie
~??? 6-09-2011 12:30
A gdzie się POdział Rychu i Zbychu? Są w Zieleńcu czy w Karpaczu?
~poiu 6-09-2011 21:30
Czy w tym kraju może się odbyć cokolwiek, co nie będzie poprzedzone tacą na czarnych ? Poza tym porad weterynaryjnych udzielać będą raczej naukowcy z Uniw. Przyrodniczego (d. AR)....:-(((
~rokor 6-09-2011 22:42
lasy systematycznie są ogołacane i wywożone od ostatnich lat komuny,na tym polega złodziejska polityka naszej władzuni.wywozi się między innymi do niemiec tam przerabiana jest na celuloze i spowrotem do piechowic by przerobic na delikatny papierek aby sobie niemczyk nie porysował zadu.jeszcze trochę a władzunia sprzeda cały las w obce ręce, a wy polaczki bedziecie sie tylko przyglądzc jak rośnie lub w ramach czystości pozwolą wam pozbiera trochę chrustu,bo o węglu też możecie zapomniec bo kopalni ta chołota przy władzy równierz wysprzeda.leśnik schowaj się do lasu i udawaj misia będziesz w cenie.
~mako 7-09-2011 7:01
moze lepiej lesnicy wraz zpolicja wreszcie sie zainteresowali kto niszczy las i ploszy zwierzeta? Grupy na motorach i quadach rozjezdzajace lasy obok gory szybowcowej --proste godz. 17-19 w dni tygodnia-8.30-11 w weekendy. Druga lokalizacja-od hurtowni kwiatów9 miejsce budowy obwodnicy-droga lesna do Dziwiszowa (do przepompowni gazu-i dale lasek dziwiszowski-panowie-zrobcie cos z tym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Senator zachęca do głosowania na maszty

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
906
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%