MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Doceńmy las nie tylko jeden raz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 września 2011, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: Agrafka
Z okazji Światowego Roku Lasów 11 września o 12.00 w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa rozpocznie się msza św. hubertowska, a o 13.00 przemarsz na Plac Ratuszowy i otwarcie festynu.

O 14.35 rozpocznie się koncert zespołu sygnalistów z Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu, o godz. 14.55 pokaz i konkurs dla publiczności wabienia jeleni, a o godz. 16.00 koncert sygnalistów z Opola oraz zespołu „Kwiczoły”. Ponadto otwarty będzie punkt darmowych porad weterynaryjnych Uniwersytetu Wrocławskiego, będzie można skosztować potraw z dziczyzny z Zamku Kliczków, zobaczyć akcesoria jeździecko-łowieckie oraz wyrzucić zużyte baterie do kontenera „Odpady za sadzonkę”. Będzie dostępnych również wiele publikacji o tematyce przyrodniczej oraz inne atrakcje. Organizatorem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoskie witraże

Studium na początek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~edekM 6-09-2011 10:32
Chrońmy las przed leśnikami. Takiego spustoszenia w naszych lasach jeszcze nie widziałem, wokół rżną tną i wywożą. Czy lasem łatają budżet? Jaka jest przyczyna tych masowych wyrębów?
~uio 6-09-2011 11:30
Nigdy jeszcze tak nie wycinano lasów jak przez ostatnie 2-3 lata. W tym roku praktycznie gdzie się nie pójdzie to zniszczone szlaki i wycięte w pień szczyty gór. Parę lat temu zrobiono piękną, szeroką szutrową drogę przez pasmo szczytów kaczawskich, a teraz okazuje się, że to po to by rżnąć całe lasy i tymi drogami je wywozić.Podobnie jest w innych okolicznych lasach - łomnickich, staniszowskich, gruszkowskich, grabarowkich, śiedlęcińskich itd. Na opustoszałych wykarczowanych miejscach pozostają tylko gałęzie, błoto, dziury i powywracane korzenie. Gdzieniegdzie wyrastają dzikie brzozy, a całość wygląda jak pole bitwy. Niestety na przykładzie tych lasów możemy zdać sobie sprawę że ze wszystkim w Polsce tak właśnie jest. Polska zostaje rozsprzedawana z najlepszych dóbr natury.
~leśnik 6-09-2011 11:31
szukamy edkaM - ma skierowanie na leczenie
~??? 6-09-2011 12:30
A gdzie się POdział Rychu i Zbychu? Są w Zieleńcu czy w Karpaczu?
~poiu 6-09-2011 21:30
Czy w tym kraju może się odbyć cokolwiek, co nie będzie poprzedzone tacą na czarnych ? Poza tym porad weterynaryjnych udzielać będą raczej naukowcy z Uniw. Przyrodniczego (d. AR)....:-(((
~rokor 6-09-2011 22:42
lasy systematycznie są ogołacane i wywożone od ostatnich lat komuny,na tym polega złodziejska polityka naszej władzuni.wywozi się między innymi do niemiec tam przerabiana jest na celuloze i spowrotem do piechowic by przerobic na delikatny papierek aby sobie niemczyk nie porysował zadu.jeszcze trochę a władzunia sprzeda cały las w obce ręce, a wy polaczki bedziecie sie tylko przyglądzc jak rośnie lub w ramach czystości pozwolą wam pozbiera trochę chrustu,bo o węglu też możecie zapomniec bo kopalni ta chołota przy władzy równierz wysprzeda.leśnik schowaj się do lasu i udawaj misia będziesz w cenie.
~mako 7-09-2011 7:01
moze lepiej lesnicy wraz zpolicja wreszcie sie zainteresowali kto niszczy las i ploszy zwierzeta? Grupy na motorach i quadach rozjezdzajace lasy obok gory szybowcowej --proste godz. 17-19 w dni tygodnia-8.30-11 w weekendy. Druga lokalizacja-od hurtowni kwiatów9 miejsce budowy obwodnicy-droga lesna do Dziwiszowa (do przepompowni gazu-i dale lasek dziwiszowski-panowie-zrobcie cos z tym

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Droga pod Reglami

Wieczór wspomnień

Spodziewany silny wiatr

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%