Zalogowanych: 3

Polska: Dobry występ zawodników Oyamy

Poniedziałek, 22 listopada 2010, 17:50
Aktualizacja: 17:52
Po ogromnym sukcesie Piotra Cieślińskiego, który 23 października zdobył w Montrealu tytuł mistrza świata w formule full contact–knockdown karate zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama mocno zaakcentowali po raz kolejny swój udział w turniejach ogólnopolskich.

Podczas ostatnich 2 weekendów aż 11 naszych zawodników i zawodniczek wzięło udział w 3 turniejach. Sześcioro z nich wystartowało dwa razy w Lidze Muay Thai w Krakowie – 6 listopada. odbyła się liga dla początkujących, a 20 listopada dla zaawansowanych karateków. Naszymi reprezentantami byli: Paweł Dudek (95 kg), Józek Bosek (90 kg), Bartek Burek (106 kg), Piotr Wojtaczka (77 kg), Piotr Orzeł (77 kg) i Patryk Soboń (74 kg). Po ładnych i zaciętych walkach trzech z nich wygrało swoje walki a trzech musiało uznać wyższość rywali.

20 listopada odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate w Łasku. W turnieju wystartowało blisko 200 zawodników z 35 klubów kontaktowego karate z całej Polski. Udział w tych zawodach wzięła kolejna piątka naszych zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze i kolejno wywalczyli następujące miejsca medalowe: Kasia Starzyńska (seniorka – 60 kg) złoty medal oraz dodatkowo puchar dla najlepszej seniorki turnieju, Beata Bukofaj (seniorka + 60 kg) – srebro, brązowe medale wywalczyli ponadto junior Krystian Ligiżyński (- 75 kg) oraz debiutujący Michał Popczyński (senior, - 80 kg), który startował także ostatnio w Lidze Muay Thai w Łodzi. Nie powiodło się jedynie juniorowi Sebastianowi Pawikowskiemu (popularnemu Jogurtowi), który po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszej walce, przegrał niestety w kolejnym starciu i odpadł z turnieju. Warto nadmienić, iż w jego kategorii wagowej było najwięcej zawodników bo aż 18.

Kolejny start już za 2 tygodnie w OYAMA TOP w Kozienicach, gdzie w najbardziej prestiżowym turnieju knockdown karate udział wezmą nasi klubowicze: Piotr Cieśliński i Maciej Giziński.