MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Dobry występ zawodników Oyamy

Wiadomości: Polska
Poniedziałek, 22 listopada 2010, 17:50
Aktualizacja: 17:52
Autor: MDvR
Fot. Oyama
Po ogromnym sukcesie Piotra Cieślińskiego, który 23 października zdobył w Montrealu tytuł mistrza świata w formule full contact–knockdown karate zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama mocno zaakcentowali po raz kolejny swój udział w turniejach ogólnopolskich.

Podczas ostatnich 2 weekendów aż 11 naszych zawodników i zawodniczek wzięło udział w 3 turniejach. Sześcioro z nich wystartowało dwa razy w Lidze Muay Thai w Krakowie – 6 listopada. odbyła się liga dla początkujących, a 20 listopada dla zaawansowanych karateków. Naszymi reprezentantami byli: Paweł Dudek (95 kg), Józek Bosek (90 kg), Bartek Burek (106 kg), Piotr Wojtaczka (77 kg), Piotr Orzeł (77 kg) i Patryk Soboń (74 kg). Po ładnych i zaciętych walkach trzech z nich wygrało swoje walki a trzech musiało uznać wyższość rywali.

20 listopada odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów Oyama Karate w Łasku. W turnieju wystartowało blisko 200 zawodników z 35 klubów kontaktowego karate z całej Polski. Udział w tych zawodach wzięła kolejna piątka naszych zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze i kolejno wywalczyli następujące miejsca medalowe: Kasia Starzyńska (seniorka – 60 kg) złoty medal oraz dodatkowo puchar dla najlepszej seniorki turnieju, Beata Bukofaj (seniorka + 60 kg) – srebro, brązowe medale wywalczyli ponadto junior Krystian Ligiżyński (- 75 kg) oraz debiutujący Michał Popczyński (senior, - 80 kg), który startował także ostatnio w Lidze Muay Thai w Łodzi. Nie powiodło się jedynie juniorowi Sebastianowi Pawikowskiemu (popularnemu Jogurtowi), który po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszej walce, przegrał niestety w kolejnym starciu i odpadł z turnieju. Warto nadmienić, iż w jego kategorii wagowej było najwięcej zawodników bo aż 18.

Kolejny start już za 2 tygodnie w OYAMA TOP w Kozienicach, gdzie w najbardziej prestiżowym turnieju knockdown karate udział wezmą nasi klubowicze: Piotr Cieśliński i Maciej Giziński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Trwa budowa punktu widokowego

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~klajk 22-11-2010 21:05
Piotrek trzymam kciuki!
~ 22-11-2010 21:43
Gratulacje dla Trenera i Ekipy!!!!!!
~ 22-11-2010 22:38
Gratulacje, osu !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2155
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%