MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobry występ w pierwszym turnieju Kinder+ Sport

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 marca 2018, 19:13
Aktualizacja: 19:15
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy z sekcji mini–siatkówki IKS–u Jelenia Góra, którzy 18 marca wzięli udział w rozgrywkach "Kinder+Sport" w Miliczu. Zawody te były wojewódzkimi eliminacjami Mistrzostw Polski w kategorii czwórek chłopców.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn, podzielonych na 4 grupy. W grupach grano systemem każdy z każdym po jednym secie, a dwie najlepsze drużyny w grupach grały o miejsca 1-8. Pozostałe drużyny z miejsc 3-4 w swoich grupach, rywalizowały następnie o lokaty 9-16. W turnieju tym biorą udział tak mocne ośrodki siatkarskie jak Wrocław, Wałbrzych, Lubin, Jelcz-Laskowice czy Świdnica.

Nasi chłopcy zajęli w grupie drugie miejsce, pokonując drużyny Milicza oraz Legnicy i nieznacznie ulegając drużynie Jelcza-Laskowice. Dlatego też zajmując 2. miejsce w grupie grali o miejsca 1-8 na zakończenie zawodów. Po rozegraniu 11 setów, nasi chłopcy zajęli ostatecznie 8. miejsce w stawce 16 ekip.

Następny turniej już 7 kwietnia także w Miliczu. Jeśli tam osiągniemy podobny wynik lub lepszy, to zagramy w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Miliczu (29 kwietnia). - Jest to dobry wynik, zwłaszcza patrząc jak mocne ośrodki brały udział w zawodach. Nasi siatkarze zbierają cenne doświadczenie, które przyda się chłopcom podczas zawodów Ligi Młodzików, organizowanych przez DZPS. Turnieje te to początek serii imprez, w których młodzi siatkarze będą brać udział. Po dobrej grze, zostali zaproszeni na turniej do Legnicy (25 kwietnia). 28 kwietnia odbędzie się z kolei turniej w kategorii młodzików w hali ZST "Mechanik", w którym zagrają 4 zespoły klubowe. Oprócz występu chłopców zapraszamy na zawody dla dziewcząt. Terminarz wszystkich imprez dla dziewcząt i chłopców oraz przedszkolaków można zobaczyć na stronie klubowej Facebooka - komentuje prezes IKS-u Jelenia Góra, Jerzy Sarna.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Kolejny sukces Juliusza

Maluchem na rajd

Więcej na zabytki

Piękna walka młodych siatkarzy

Znakomity występ młodego fightera!

Kolejne wieści na temat gali

Wsparcie strajkujących

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
534
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%