MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobry występ Sudetów w Wieliczce

Wiadomości: Wieliczka
Poniedziałek, 3 października 2016, 19:39
Aktualizacja: 19:58
Autor: Jarosław Wilusz/Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
W dniach 23–25 września młodzi koszykarze Klubu Sportowego Sudety Jelenia Góra uczestniczyli w VI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki rocznika 2004 w Wieliczce.

W składzie Sudetów wystąpili:
SP 2 - Dawid Garbarski, Ignacy Szadkowski, Bartosz Staszewski, Adam Popławski,Henryk Koguciuk, Jakub Ogórek, Kacper Badach.
SP 10 – Oskar Kobus, Wojciech Bulcewicz, Paweł Judka, Mateusz Samiec,
SP 6 - Adrian Oryński
SP 11 – Oliwier Oleksin Kodź, Kacper Florczak.

Wszystkie mecze rozegrane zostały w Kampusie Wielickim, który pełnił jednocześnie bazę noclegową dla uczestników rozgrywek. Łącznie na Turniej przyjechało 16 drużyn, w tym 2 z Czech. Przez trzy dni młodzi koszykarze pod opieką trenera Jarosława Wilusza z ogromną determinacją i zaangażowaniem zmagali się z wysokim poziomem i umiejętnościami przeciwnych drużyn.

Wyniki spotkań grupowych:
Kadra Lublin - Sudety J.G.     30:40
Basketball Sieraków - Sudety J.G.  46:53
Polonia W-wa - Sudety J.G. 26:35
ĆWIERĆFINAŁ: 
Sudety Jelenia Góra - Tychy  22:29
PÓŁFINAŁ: 
5-8: Wieliczka - Jelenia Góra   32:43
mecz o 5 miejsce:
MKS Grójec - Sudety Jelenia Góra 44:43

Ostatecznie reprezentanci Klubu zajęli 6 miejsce w turnieju.
Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Staszewski - NAJLEPSZY OBROŃCA, Dawid Garbarski – MVP DRUŻYNY.

Wyniki turnieju:
GRUPA    A                        
UKS REGIS –UKS 27 Katowice 42 : 44 MVP: K. Kempa
SNAKE Fridek M – UKS Komorów 28 : 35 MVP: M. Tokarski
UKS REGIS – SNAKE Fridek M  48 : 24 MVP: K.Smagur
UKS 27 Katowice – UKS Komorów 35 : 30 MVP: K Łebek
UKS REGIS – UKS Komorów  44 : 42  MVP: M.Bankowicz
UKS 27 Katowice  – SNAKE Fridek M  32 : 31 MVP:

1 UKS 27 Katowice  3 mecz 6 pkt.
2 UKS REGIS   3 mecz 5 pkt.
3 UKS Komorów  3 mecz 4 pkt.   
4 SNAKE Fridek M.  3 mecz 3 pkt.    
    
GRUPA B
TREFL Sopot – Wisła Kraków  52 : 15 MVP: O. Kobiak
MOSM Tychy – AZS  Skierniewice  42 : 26  MVP: K. Szczepanek
TREFL Sopot    - MOSM Tychy  38 : 37 MVP: K. Raupuk
Wisła Kraków – AZS  Skierniewice   39 : 51 MVP:  M. Zaremba
Trefl Sopot – AZS Skierniewice 39 : 35 MVP: M. Sobol
Wisła Kraków - MOSM Tychy 19:65

1 TREFL Sopot  6 pkt.
2 MOSM Tychy  5 pkt.
3 AZS PWSZ Skie-ce  4 pkt.
4 WISŁA Kraków    3 pkt.

GRUPA C:
MUKS 1811 Unia Tarnów – Snake Ostrawa  20:81
MKS Grójec – Jedynka Kościan 25:23
MUKS 1811 Unia Tarnów - MKS Grójec  29:46
SNAKE Ostrava – Jedynka Kościan 67:17
SNAKE Ostrawa – MKS Grójec   53:23
Jedynka Kościan – MUKS 1811 Unia Tarnów 46:30

1. SNAKE Ostrawa 6 pkt.
2. MKS Grójec  5 pkt.
3. Jedynka Kościan  4 pkt.
4. MUKS 1811 Unia Tarnów 3 pkt.

GRUPA D:
KADRA Lublin – Sudety J.G    30:40  MVP: Oskar Kobus
Basketball Sieraków – Polonia W-wa  36:30
Basketball Sieraków – Sudety J.G  46:53  MVP: Samiec
Polonia W-wa  – Kadra Lublin  16:47
Polonia W-wa – Sudety J.G  26:35 MVP: D. Garbarski
Basketball  Sieraków – Kadra Lublin  52:41

1 SUDETY Jelenia Góra  6 pkt.
2 Basketball Club Sieraków  5 pkt.
3 KADRA Lublin  4 pkt.
4 POLONIA W-wa  3 pkt.

ĆWIERĆFINAŁ: Sudety Jelenia Góra Tychy 22:29
ĆWIERĆFINAŁ: Sopot -  BC Sieraków   53:36
ĆWIERĆFINAŁ: Katowice  -  Grójec  38:33
ĆWIERĆFINAŁ: Wieliczka -  Ostrawa 21:75

9-16 Polonia Warszawa-Wisła Kraków 31:32
9-16 Fidek Mistek-1MUKS 1811 Unia Tarnów 45:40
9-16 Uks Komorów-Obra Kościan  15:58
9-16 Kadra Lublin-AZS PWSZ Skierniewice  39:33

PÓŁFINAŁ: Katowice - Sopot  41 : 51
PÓŁFINAŁ: Ostrawa - Tychy  41 : 27
5-8: Wieliczka -Jelenia Góra  32 : 43
5-8 Grójec - Sieraków 52 : 46

mecz o 15 miejsce: Polonia Warszawa - MUKS 1811 Unia Tarnów 51 : 44
mecz o 13 miejsce: Fridek Mistek-TS Wisła Kraków 29 : 39
mecz o 11 miejsce: UKS Komorów - AZS PWSZ Skierniewice  33 : 40
mecz o 9 miejsce: Kadra Lublin - Obra Kościan  31 : 19
mecz o 7 miejsce: Regis Wieliczka - BC Sieraków  36 : 63
mecz o 5 miejsce: MKS Grójec - Sudety Jelenia Góra 44:43
mecz o 3 miejsce: MOSM Tychy - UKS  27 Katowice 45 : 30
FINAŁ: Snakes Ostrawa - UKS 7 Trefl  Sopot 69:41

Ogłoszenia

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Spór o edukację seksualną

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kibic 2004 4-10-2016 9:58
Gratulacje dla młodych koszykarzy i trenera za fajny występ na turnieju! Powodzenia w rozgrywkach tego sezonu!
~Olo 4-10-2016 10:00
Ok! Brawa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seniorzy świętowali

Emocje w Dziesiątce

Zwycięstwo zielonogórzan

Kosztowne zwycięstwo

Trzecia porażka Wichosia

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
302
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%