REGION JELENIOGÓRSKI: Dobry występ naszych siatkarek

Wtorek, 27 maja 2008, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: ROB
Piąte miejsce zajęły zawodniczki UKS Jelenia Góra w silnie obsadzonym turnieju siatkówki kobiet, który odbył się w Gromadce. W zawodach wzięły udział drużyny występujące na co dzień w II lidze.

Były to MKS MDK Trzcianka czy też MKS MOS Wrocław. W zawodach występował też walczący o awans do II ligi UKS Volley Bolesławiec.

Zespoły podzielono na 2 grupy. Jeleniogórzanki trafiły na Trzciankę i HSV Cottbus. W pierwszym meczu z HSV Cottbus UKS był mocno stremowany i pierwszego seta przegrał łatwo 16:25. Jednak po krotkiej wspólnej rozmowie dziewczyny zaczely grać lepiej, ale i to nie wystarczyło do wygrania drugiego seta. Ostatecznie UKS przegrał ten mecz 0:2.

Identycznym wynikiem zakończył się pojedynek z Trzcianką 0:2 (21:25, 20:25). Podopieczne Jerzego Sarny zajęł ostatnie miejsce w grupie i pozostała im walka o miejsca 5-7 z drużynami MKS Polonia Świdnica oraz UKS Płomień Żary.

Zespół UKS w tych pojedynkach grał dużo składniej w obronie i skuteczniej w kontratakach. Dało to efekt: UKS pokonał Płomień Żary 2:0 (26:24 i 25:16) oraz Polonię Świdnica 2:0 (25:17 i 25:20).
7 m-ce UKS Płomień Żary

– Turniej ten pozowlił dzięwczętom na konfrontację z lepszymi zespołami – podsumował trener Jerzy Sarna. – Zdobyły one niezbędne doświadczenie, które zaowocowało wygraniem dwóch spotkań. Pokazuje to, iż drużyna zrobiła mały postęp.
Dowodem tego niech bedzie fakt, iż dwie zawodniczki z UKS dostały ofertę gry w zespole UKS Volley Boleslawiec. Czy zmienią barwy – to zależy od wyników rozmów zawodniczek z klubami.

Trener UKS Jelenia Góra zaprasza chętne dziewczęta do przyjścia na treningi UKS-u, we wtorek 16:30 i piatek 16:45 w sali I LO.