Zalogowanych: 6

Zielona Góra: Dobry występ młodych adeptów ju–jitsu w Zielonej Górze

Piątek, 18 maja 2012, 19:26
Aktualizacja: 19:28
W minioną sobotę 12 maja odbył się Ogólnopolski Turniej Wiosny Dzieci i Młodzieży w Ju–Jitsu o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. Na starcie stanęło około 90 uczestników z całej Polski, nasz region reprezentowało czternaścioro dzieci z sekcji w Mirsku oraz Barcinku.

Zawodnicy obydwu sekcji zdobyli łączne 14 medali w kategoriach wagowych: 27 kg - Radosław Stempel – złoty medal (sekcja Mirsk), 42 kg – Hubert Rudnicki – złoto (sekcja Barcinek), Oskar Marcinek (sekcja w Barcinku), 31 kg Karol Chmielowski, 48 kg Oliwia Dering, 45kg Jakub Głogowski, 41kg Filip Kreis (wszyscy srebrni medaliści - zawodnicy sekcji z Mirska).

Brązowe krążki zdobyli: waga 26 kg Daria Tomczuk, 33 kg Maciek Kreis, (Mirsk), 40kg Anita Soroczuk, 38kg Martyna Mężyk, 60 kg Matylda Jakubowska (wszystkie 3 dziewczynki z sekcji w Barcinku). Ponadto odbyły się też konkurencje kata parami, w których brali udział: Karol Chmielowski oraz Kacper Dubiel - zdobyli srebro pokonując 12 par z całej Polski. Przegrali jedynie z zawodnikami z Inowrocławia. Podopieczni Mirosława Bołociucha (3 dan) skończyli rywalizację ze srebrnymi krążkami

Są to pierwsze sukcesy występujących na arenie ju-jitsu dzieci, w tej grupie mamy już jednak dwóch medalistów Mistrzostw Polski rozegranych w 2011 roku w Zielonej Górze.