MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobry rodzic pisze rymowanki

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 7 lipca 2009, 8:16
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Fot. .....
Kampania Dobry Rodzic – Dobry Start z ostatnim dniem czerwca dobiegła końca, ale nadal trwa program o tym tytule. I w jego ramach ogłoszony został kolejny konkurs dla rodziców małych dzieci. Tym razem jest to konkurs na rymowanki, wierszyki, wyliczanki...

Wasze dziecko uwielbia wierszyki i z niesamowitym zapałem powtarza końcówki wersów i zapamiętane wyrazy? A może w Was drzemie odrobina poety? Uwielbiacie nowe zabawy i wspólną „recytację”? Stwórzcie własną rymowankę!!! - zachęcają rodziców do udziału w konkursie organizatorzy.

Konkurs na rymowanki, wierszyki, wyliczanki „Ratatata miau miau burum!” dla rodziców małych dzieci w wieku od 0 do 3 lat, ogłasza Fundacja Dzieci Niczyje, w ramach programu Dobry Rodzic – Dobry Start.

Czekamy na wszystkie wierszyki, wyliczanki, rymowanki, których recytowanie stanie się zabawą dla rodziców i ich pociech - mówi Józef Pawłowski z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Jeleniej Góry. - Wystarczy wpleść w wersy śmieszne sylaby, odgłosy, gesty, ćwiczenia, klaśnięcia, mlaśnięcia, piszczenie, świszczenie, co tylko przyjdzie na myśl.

Najlepszą inspiracją, wspaniałym pomocnikiem i najszczerszym jurorem, jakiego można sobie wyobrazić, będzie Dziecko. Zachęcamy do wspólnej zabawy przy tworzeniu poezji oraz do podzielenia się nią z nami, innymi rodzicami i ich maluchami. Z pewnością sprawi to wszystkim mnóstwo radości!

Najciekawsze wierszyki nagrodzimy książkami dla dzieci, rodziców, rocznymi prenumeratami magazynu „Dziecko” oraz innymi upominkami. Nagrody ufundowały: wydawnictwo SBM, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Miesięcznik „Dziecko” oraz firma WOLA. Prace należy przesyłać do 31 sierpnia br. na adres mailowy konkurs@dobryrodzic.pl lub pocztą na adres: Fundacja Dzieci Niczyje, ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa z dopiskiem „konkurs dla rodziców”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.dobryrodzic.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Spotkanie ze Smarzowskim

Szkolili się w Mechaniku

Komentarze (5) Dodaj komentarz

piipi 7-07-2009 10:08
~Ciekawe ..czy Nasza Jelonke przyniosl BOCIEK ?
~zeneka 7-07-2009 10:14
słowo \\\"rodzic\\\" jest niepoprawne powinno się mówić jedno z rodzicow jezeli chce się mówić o matce lub ojcu.
~ą.. ę.. bułkę.. 7-07-2009 14:19
@zeneka A sprawdzałaś w słowniku? ;> Bo jak dla mnie wszystko jest poprawnie ;]
~E.P. 7-07-2009 16:37
Czy to Pan Józef Pawłoski od niedzielnej herbatki? Porażka!!!!!!!!!!!!!!
~JP 8-07-2009 7:00
Tak to ja we własnej osobie. Tyle, ze "herbatki" już dawno zniknęły z jeleniogórskiego horyzontu, choć nie były porażką. Od wielu już lat jestem Przewodniczącym TKOPD w Jeleniej Górze i tego też nie zaliczam do porażek. Zachęcam do kontaktu z naszym stowarzyszeniem, brakuje nam wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Uczniowie szkolą się w Bautzen  

Konferencja GPW tuż–tuż

Droga po remoncie

Bez podstawówki w Sosnówce?  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%