MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Dobrodziej/Włoch przed Rajdem Bohemia

Wiadomości: Polska/Czechy
Czwartek, 12 lipca 2012, 0:03
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2012, 23:46
Autor: MDvR
Fot. użyczone
4freak RT wystartuje w czeskim Rajdzie Bohemia 2012 zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Europy, Czech, Niemiec. Załoga Dawid Dobrodziej i jeleniogórzanin Łukasz Włoch potraktuje ten start treningowo. Długa przerwa w Rajdowych Mistrzostwach Polski spowodowana Euro 2012 i okresem wakacyjnym wywołuje niezwykły głód jazdy. Dawid z Łukaszem wystartują Hondą która, odmawiała posłuszeństwa podczas Rajdu Karkonoskiego, oby podczas tego rajdu pech ich omijał.

Dla mnie to nowy rajd, nigdy nie startowałem za granicą. Zresztą tak naprawdę, to czwarty poważny rajd w którym wystartuje 4freak RT. Liczę na doświadczenie Łukasza, myślę, że z jego wiedzą będzie łatwiej wykonać zapoznanie, które odbywa się tylko dwukrotnie tak jak w rajdach WRC. Dziękujemy za wsparcie: art metal, GiBkibondo -roboty ziemne, SprytneOgrzewanie.pl – mówi Dawid Dobrodziej.

Wspaniały rajd ze wspaniałą atmosferą, zwykle bardzo dużo kibiców, w tym także z Jeleniej Góry, bo najbliższe docinki w okolicach Tanvaldu to raptem 50 km od stolicy Karkonoszy. Rajd będzie niejako testem przed Rajdem Rzeszowskim, charakterystyka odcinków jest podobna. Mam też nadzieję, że pogoda się ustabilizuje i nie będą to 3 dni w przymusowej saunie. Wiem też, że spodziewane są przelotne opady więc będą ciekawe zawody. Jesteśmy zalogowani w jednym hotelu z naszymi konkurentami i zarazem przyjaciółmi. Przed nami zatem wiele opowieści żywej legendy rajdów Maćka Wisławskiego – dodaje Łukasz Włoch.

Rajd rozpoczyna się w piątek wieczorem uroczystym startem w Mlada Boleslaw, pierwszy odcinek w sobotę o godzinie 8:39. Zakończenie przewidziane jest na niedzielę ok. godziny 16:40. W Rajdzie wystartuje 89 załóg zgłoszonych do Mistrzostw Europy i 55 do klasy historycznej, ok. 15 polskich załóg. Wszystkie informacje i trasy rajdu znajdują się na stronie http://www.rallybohemia.cz/2012/docs/RB_2012_RG_Appendix_2_Maps_EN.pdf

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jeleniogórzanie tuż za podium

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~szoferek 12-07-2012 15:41
Lukasz :)))........szerokosci:) Pozdro :)
~kondor 12-07-2012 21:45
ogień tam ma być Żenias !!! ;}
~ 13-07-2012 14:29
geriatik group bedzie na ogladarze:)
~LUc 13-07-2012 18:53
Pozdrawiam geriatik group. Odcinki są kosmiczne, wczoraj zapoznanie od 8 do 23 dało w kość. Jest kilka hop ale, jak będą zmienne warunki to gwarantuje widowisko. Asfaltów o tak zmiennej przyczepności i tak pokręconych, jakby pijak mazał po mapie, dawno nie widziałem. Pozdrawiam i zapraszam kibiców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Sankami w memoriale Warzyboka

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
828
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%