MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Dobrodziej, Włoch i Bułat o Rajdzie Świdnickim Krause [FOTO, VIDEO]

Wiadomości: 40. Rajd Świdnicki Krause
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 14:57
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2012, 15:51
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W 40 Rajdzie Świdnickim wystartowało jeszcze dwóch jeleniogórskich zawodników Łukasz Włoch i Łukasz Bułat. Obaj podkreślali że zawody były bardzo trudne, a zalegający na drogach jeszcze po zimie piach był sporym wyzwaniem żeby utrzymać się na „czarnym”. Wiele załóg miało z tym spore problemy. Łukasz Włoch wystartował z nowym kierowcą Dawidem Dobrodziejem, był to pierwszy start Dawida w rajdach zaliczanych do Mistrzostw Polski. Podobnie debiut zaliczyła sympatyczna załoga Fiata 125p Dariusz Nowicki Łukasz Bułat.

Włochu to doświadczony pilot i w przeszłości jeździł z bardzo szybkimi kierowcami, ja debiutuje w Mistrzostwach Polski dlatego postawiłem na jego doświadczenie i wskazówki. Teraz wiem ile pracy przed nami. Naszym celem była meta a udało się osiągnąć drugie miejsce w klasie. Dokładnie starałem się słuchać to co mówił Łukasz i to się opłaciło – mówi Dawid Dobrodziej.

Decyzja o starcie z Dawidem zapadła w ostatniej chwili i było to wszystko bardzo spontaniczne. Moim celem było przekazywać wiedzę Dawidowi tak aby nabierał doświadczenia i rajdowego tępa jazdy. Jest dużo pracy przed nami, ale myślę że to będzie procentowało i z sezonu na sezon będzie coraz lepiej. Start traktowaliśmy treningowo i nawet mi się nie marzyło że przywieziemy jakiś puchar. Konkurencja nam trochę pomogła i stało się jak w klasycznej bajce Ezopa. Czy żółw udowodni po raz kolejny, że śpiesz się powoli, ale nie ustawaj, to najlepsza recepta na sukces? Zobaczymy podczas następnych zawodów. Bardzo podobał mi się prolog w centrum Świdnicy na który przybyły tysiące kibiców tyle ludzi już dawno nie widziałem na rajdach. Dziękuję też najliczniejszej grupie kibiców z Jeleniej Góry za wspaniały doping – wyznaje Łukasz Włoch.

My jadąc naszym Fiatem przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę i poślizgi. Kibice uwielbiają oglądać samochody historyczne i bardzo nas cieszą ich spontaniczne reakcje. Wspaniały pomysł prologu w centrum miasta, tylu kibiców to naprawdę robi wrażenie. W przyszłą sobotę my z Łukaszem Włochem wystąpimy w takiej roli i będziemy głośno dopingować naszych kolegów do jeszcze szybszej jazdy. Wiemy że wybiera się bardzo duża grupa z Jeleniej Góry więc na pewno będzie bardzo wesoło – twierdzi Łukasz Bułat.

Już w ten weekend w Czechach odbędzie się pierwsza runda Międzynarodowego Pucharu Łużyc, najbliższy odcinek jest ok. 50km od Jeleniej Góry. W XV. Thermica Rally Lužické Hory wystartuje inna jeleniogórska załoga Marcin Stywryszko / Szymon Rosik. Jeleniogórzanie będą rywalizować w Pucharze Łużyc i potraktują start jako trening przed rajdami Pucharu Polski.

Zgłoszenia do rajdu przesłało 126 załóg w tym 32 załogi będą punktowały w Pucharze Łużyc. W rajdzie zobaczymy 7 aut WRC w tym Octavię Matthiasa Kahlego, Xsarę Romana Odlozilika (auto po Sebastianie Lobie), C4 Tomasa Kostki i Lancer Antonina Tlustaka. Wurce zgłosili także Tomaštík – Impreza WRC, Trneny - Fabia WRC oraz Plíhal – Skoda Octavia. Wśród atrakcji zawodów na pewno będzie udział dwóch aut Porsche GT3 (Dobberkau, Stölzel) oraz 4 wozów S2000 - Dohnal, Dunovský, Navrátil i Macek. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczyć tak blisko Jeleniej Góry tyle samochodów WRC. Zapowiada się super pogoda więc widowisko będzie wspaniałe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~abc 26-04-2012 15:50
Faktycznie będzie spora grupa kibiców z jelonki. Pewnie będzie jakiś zorganizowany wyjazd o którym napiszą w komentarzach a puki co to adres strony z informacjami www.rallyluzickehory.cz
~slick 26-04-2012 17:50
droga redakcjo... załoga Urbanowicz/Jaros była najszybsza w klasie HR (żółte BMW) to też nasz lokalny kierowca a o nim zapomnieliście...
~WSM 26-04-2012 17:52
Grupa kiboli jak za dawnych czasów fajne zdjęcia.
~WSM 26-04-2012 17:54
slick gamoniu popatrz niżej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Wraca pomysł łączenia muzeów

Sankami w memoriale Warzyboka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
731
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%