MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobre „wampiry” oddadzą krew

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 24 czerwca 2008, 14:55
Aktualizacja: 14:59
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
W środę w ratuszu studenci Uniwersytetu Ekonomicznego zorganizują po raz piąty akcję oddawania krwi pod hasłem Wampiriada.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, dla których nie ma przeciwwskazań do podzielenia się życiodajnym płynem, do przyjścia w godz. 9 – 15 na Rynek. Tu, w gmachu ratusza w sali nr 6, którą udostępnił prezydent Marek Obrębalski, będzie możliwość wsparcia potrzebujących krwi.

Zbiórka krwi odbędzie się 25 czerwca 2008 roku od godziny 9 do 15. - Krew z Wampiriady trafi do chorych przebywających w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze - zapowiadają Karolina Nawojka Chałupińska i Paweł Mierzwiński, organizatorzy działań. Ci dawcy, którzy zdecydują się na gest, dostaną w nagrodę wdzięczność pacjentów i odpowiednie wiktuały wzmacniające organizm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Chcą odwołania przewodniczącej

Ulica Tabaki gotowa

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~izk 24-06-2008 16:53
a czy aby oddac krew trzeba miec aktualne badania?
~do organizatorów 24-06-2008 19:17
czy dajecie zaświadzcenie dla prawcodawcy, na podstawie którego jest dzień wolny?
~hemoglobin 24-06-2008 19:51
Lekarz przebada Ciebie na miejscu, pamiętaj aby zabrać listę branych leków z ostatniego roku - lub zapamiętania tych mniej pospolitych. Szczegółowo udziel wywiadu lekarzowi aby mógł stwierdzić czy "możesz". Nie ukrywaj chorób i innych dolegliwości. Pamiętaj, że takie działanie może doprowadzić do konsekwncji daleko idących w życie pacjentów którzy dostaną Twoją krew pomimo tego iż była przebadana. Z rana zjedz śniadanie i dobrze nawadniaj organizm kilka dni wcześniej, wtedy mniej będziesz odczuwać oddanie krwi. Rewszty dowiesz się na miejscu. Pozdrowienia.
~cyganowa 24-06-2008 20:50
do ~izk nie, nie trzeba mieć bo przecież krew zdana przechodzi szereg badań (trzeba sprawdzić czy się nadaje do transfuzji) jednak najpierw Twoja krew jest poddana badaniu na hemoglobinę, jeśli wynik jest niski to nie ma szans na oddanie(coś o tym wiem, już kilkakrotnie zostałam zdyskwalifikowana :( ) Ale jeśli się uda to zdajesz 450 ml krwi a później masz kompleksowe badanie krwi (m. in. na obecnośc wirusa Hiv czy żółtaczkę) i to za darmo!!czyż nie warto oddać ??? pozdrawiam
~cyganowa 24-06-2008 20:56
do przyszłych dawców: tak, takie zaświadczenie jest wydawane, mało tego jak się oddaje w szpitalu (na Ogińskiego) to nawet jest darmowy parking dla dawców ) Przed oddaniem wypełnia się ankietę- ważne jest aby pisać prawdę!!!WAŻNE: mężczyźni nie mogą częściej zdawać niż co dwa miesiące a kobiety nie częściej niż co trzy miesiące. Bardzo Was proszę, przestrzegajcie tego i nie okłamujcie lekarzy, bo ta krew co zdacie np. co dwa tygodnie może później trafić do Was bo będziecie potrzebować przez częste jej oddawanie
~Krwi chcecie? To będzie krew! Powiedzcie tylko, gdzie i kiedy??? 24-06-2008 22:28
Rumcajs
piipi 25-06-2008 10:44
..taka krew zbojecka..ta musi miec ZAPALNIK !!.~Zbojow w Jelonce nie brakuje,a powod juz znamy...
~Wodnik Szuwarek 25-06-2008 14:58
Ja to najbardziej lubię krew naiwnych dziewczynek, które wypisują głupoty na jelonkowym forum. Szczególnie tych sklonowanych (bo jak jedną się zakatrupi, to i tak nikt nie zauważy). A najbardziej takich, które mają nickname zaczynajacy się na "p", a kończący na "i". Może ktoś zna takie (przynajmnniej jedną?).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szlak do Odrodzenia jest już po remoncie

Spór o edukację seksualną

Energetyczny prolog!

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
727
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%