MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobre starty biathlonistów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 20 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Marcin Purzycki
Na Polanie Jakuszyckiej odbył się Puchar Karkonoszy oraz biegi sprinterskie Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików w biathlonie.

Ponad stu zawodników z całego kraju wystartowało w jakuszyckich zawodach. Wśród nich była również nasza olimpijka z Turynu, Magdalena Nykiel, która jako jedyna w Pucharze Karkonoszy oddała wszystkie dziesięć strzałów celnie.
W poszczególnych kategoriach w tym roku najlepsza kolejny raz okazały się: wspomniana Magdalena Nykiel z MKS Karkonosze Jelenie Góra oraz Dominika Kuflowska z AZS AWF Wrocław (trzy niecelne strzały) oraz Monika Guła z MKS Duszniki (jeden strzał nicelny).
Wśród mężczyzn natomiast złoto wywalczyli: Łukasz Witek z AZS AWF Wrocław (3 niecelne strzały), Adam Kwak z wojskowego klubu BKS Kościelisko (4 pudła) oraz jego klubowy kolega Jakub Gąsienica.
Następnego dnia rozegrano mistrzostwa SMS ze Szklarskiej Poręby oraz drugi etap mistrzostw młodzików (bieg indywidualny).
Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium przypadło: Agnieszce Grzybek z MKS Karkonosze, która Magdę Nykiel wyprzedziła o dwie sekundy, Karolinie Pitoń z BKS Kościelisko oraz Monice Hojnisz UKS Lider Katowice.
Najszybsi wśród mężczyzn okazali się: Marek Bujak oraz Adam Kwak z BKS Kościelisko jak również Rafał Lepel z AZS AWF Katowice.
W rywalizacji młodzików bezkonkurencyjni okazali się: reprezentantka UKN Melafir z Czarnego Boru Joanna Durkacz, oraz Mateusz Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra zdobywając pierwsze miejsca w obydwu konkurencjach.

Czytaj również

Pożegnanie ks. Steca

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Zadecydował bilans setów...

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~komentator 15-04-2007 18:39
Bardzo podoba mi sie ta strona,szczegolnie ze zdjeciami,pokazuja mi jak zmagaja sie narciarze na bardzo trudnych i wyczerpujacych trasach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzieją się cuda

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Mamy brąz!

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
638
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%