MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Dobre rady pani rzecznik

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 maja 2010, 20:42
Autor: admin
admin
Fot. admin
Zbliża się sezon urlopowy. To jeden z pretekstów, aby porozmawiać z Jadwigą Reder-Sadowską, miejską rzeczniczką konsumentów w Jeleniej Górze.

Wiktor Marconi zapytał panią rzecznik, jak zabezpieczyć się na wypadek paraliżu lotnisk, który potencjalnych turystów może dziś zaskoczyć w każdej chwili. Jadwiga Reder-Sadowska mówi też, na co trzeba zwracać uwagę przy zawieraniu umowy z biurem turystycznym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Ciepło bardziej eko

Poseł Lewicy: Papuga powtarzająca "Konstytucja" to trochę za mało

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~J.N. urzednik 3-05-2010 21:51
Ta pani od paru lat nie powinna być rzecznikiem konsumentów, a sekretarzem Urzędu Miasta.
~cela 3-05-2010 23:01
popieram J.N. urzędnika
~J.N. urzędnik 4-05-2010 8:40
Ja sobię robię jaja.
~J.N. urzędnik 4-05-2010 9:24
a ja myślę że tu nie ma co robić sobie jaj tylko słuchać co ta Pani mówi żeby potem nie płacić frycowego. Wiem coś o tym bo też nie mogłem polecieć z wiadomych powodów i teraz co? Spędzam urlop w garażu bo z żoną w domu się nie da wytrzymać. A o swoje pieniądze to mogę się teraz kopać z koniem.
~J23 4-05-2010 17:06
Kobitka robi sobie tylko reklamę ,nic konkretnego nie pomaga .Odsyła petentów do IH ( Inspekcja Handlowa) lub do IP (inspekcji Pracy ).Nie była mi w stanie pomóc twierdząc ze trzeba się wgłębić w ustawę kons. i tam jest napisane jak należny postępować , a dokładna informacje uzyskam o IH.Parodią jest urząd tej pani.
kawe_prosze 4-05-2010 17:16
Znam lepsze preteksty do rozmowy z panią JRS :)
~ :) 4-05-2010 19:27
A mi okazana pomoc Pani Rzecznik była Profesjonalna :) kilka pism i Nieuczciwą Allegro-Firmę Skutecznie przekonała do Zwrotu pieniędzy na Konto :) Mądra Kobieta
~ 4-05-2010 20:11
DOLNOŚLĄZAK. Pan Marek Ciechanowski mający jakieś związki z Dolnośląską Izbą Turystyczną, jest dla mnie osobą bardziej kompetentntą w przedmiotowej sprawie aniżeli pani J.R.S. Myślę, ża autorytatywnie wypowiedziałby się na zadany temat. Dziwię się, że nie został zaproszony. "Zbliża się sezon urlopowy to jeden z pretekstów, aby z z Markiem Ciechanowskim porozmawiać". Wypowiedź pani JRS to jest powielanie - z wywiadu na wywiad - tych samych treści tylko w innej konfiguracji. Pani JRS ma obowiązek medialnie się udzielać wszak kampania wyborcza tuż, tuż.
dolnoślązak 4-05-2010 20:22
do ~ red. Marconiego. Czy przewiduje pan zorganizowanie cyklicznych wywiadów /co 2 miesiące/ z powiatowym rzecznikiem konsumentów lub szefem inspekcji handlowej, ewent.z szefostwem PIP-u oraz PUP-u, straży miejskiej, miejskim weterynarzem, sanepidowcem itp. itd.
~Ewa M. 4-05-2010 23:07
wyjasnialam sprawe z bankiem pol roku i wychodzilo na to, ze mam doplacic duża kwote ale jak mi pani JRS napisala ostatnie pismo do tego banku to od razu okazalo sie ze mam racje. Pomogla tez mojemu synowi i naprawili mu auto i nie placil za naprawe.bardzo dobrze ze jest taki urzad a ta pani jest bardzo wyrozumiala dla zwyklych ludzi
~J23 5-05-2010 8:44
niema jak to uruchomić swoie kolezanki i kolegow aby piaali pozytywnie o moich dzialaniach A możne ta pani możne przyznała by się ze chce zostać radna , ale nie wie i która bocja będzie miała poparcie.Takich rzeczy można usłyszeć jak czeka się do pani rzecznik pod jej drzwiami. Dlatego tez proponuje albo wyciszyć drzwi,lub wysyłać SMS.Nikt wtedy nie usłyszy planów pani rzecznik w rozmowie z Marylka.Brawo teraz wiecie gdzie jest nasz kasa z podatków na miasto.Brawo wszyscy będziemy głosować w wyborach na p.rzecznik.zawsze to jeszcze jedno stanowisko z którego jest kasa. a później już tylko sejm i w ślady p.Sawickiej.Do dzieła wyborcy czekają!!!
~do j23 5-05-2010 15:32
Naucz się pisać po polsku...
~A.B. 5-05-2010 15:35
Pani rzecznik jest jedną z najbardziej sprawnych urzęniczek, a przede wszystkim ma czas, by wysłuchać petenta i poznać jego argumenty. O wynikach Jej pracy świadczy skuteczność, a tu liczby załatwionych pozytywnie tzw. beznadziejnych spraw są najlepszą rekomendacją. Ponadto w sposób wyważony spokojny i merytoryczny potrafi wyjaśnić zarówno klientowi jak i sprzedawcy, jeśli ktokolwiek z nich nie ma racji.
~J23 5-05-2010 15:57
odesłanie petenta do innej instytucji to ze z jest sprawa załatwiona pozytywnie. Ludzie więcej przyzwoitości anie wazeliny i koleżeńskich wpisów.
~ Marek do | ~J23 | 5-05-2010 17:18
twoje warowanie na tym forum i te twoje teksty ... podejrzane! Jesteś odtrąconym wielbicielem? czy może zawistną "koleżanką"? Tak czy inaczej "ty pisać po poskiemu" i "nie wiedzieć" co to jest rzecznik konsumentów, IH, PIP, itp. Naucz się ćwoku! i nie zaśmiecaj swoją obecnością każdego miejsca gdzie włazisz!
~ 6-05-2010 21:58
Do ~Marek.Obecna miejski rzecznik konsumentów w Jeleniej Górze to postać wyalienowana w strukturze administracji samorządowej. Powołana na funkcję jako eks-działaczka ZSMP,pracownik wojewódzkiego wydziału kształcenia politycznegoo i propagandy tej młodzieżowej organizacji. Członek SLD za prezydentury J.Kusiaka. Wierna ideałom tzw.lewicy dopóty, dopóki to ugrupowanie miało wpływ na kształt życia politycznego i społeczno-gospodarczego w naszym kraju. Podczas ostatnich wyborów samorządowych wykonała voltę, występując przeciwko swojemu pryncypałowi i chlebodawcy, opowiadając się za jego oponentem. Współcześnie postrzegana, jako nietuzinkowa postać o dwóch obliczach. Doskonale ukształtowana - w latch 80-tych - przez dyrektora wydziału spraw wewnętrznych byłego Urzędu Wojewódzkiego w J.G. Pracownik zdyscyplinowany, gdyż punktualnie stawiała się do pracy. Za nic nigdy nie odpowiadała. Jej obecne działania i decyzje również nie nie rodzą żadnych skutków prawnych i gospodarczych. Ekonomistka z wykształceniem wyższym. Wiedzę zdobyła ucząc się i pracując /albo pracując i ucząc się/. Nabyte umiejętności - z pomyślnym rezultatem - wykorzystuje po dzień dzisiejszy. Za to ją cenię.
~ONA 7-05-2010 0:37
Pani Jadziu, bardzo fajnie się Pani trzyma i naprawdę fajny wywiad.
~do Marek 7-05-2010 8:23
widać ze jesteś kulturalny i wychowany ,swoje korzenie masz tak samo jak p.rzecznik w Czerwonej Dolinie .Brawo tow.Marek.Dlatego nie jest dla mnie dziwne że ty i p.rzecznik majce jedne wspólne korzenie w ZSMP.
~maciejo 27-05-2010 13:47
a ja sie kocham w pani Jadzi
~ 19-07-2010 22:31
a ja jestem baba wiec tylko bardzo lubię panią rzecznik
~Pan 6-09-2010 21:50
Starsza Pani Rzeczniczka jest zaangazowana w swoja pracę, ale brak jej werwy! Wiek robi swoje.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstaną nowe przystanki i nowe linie MZK

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
880
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%