MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Dobre notowania rankingowe jeleniogórskich szkół

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 stycznia 2012, 10:06
Aktualizacja: 16:44
Autor: UM
Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych mają powody do dumy – w rankingu „Perspektyw” wiele z nich znalazło się w gronie najlepszych szkół w kraju i na Dolnym Śląsku.

W ogólnym rankingu, pośród techników, Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, które uzyskało 34 miejsce w kraju, drugie na Dolnym Śląsku. W podrankingu techników zawodowych Technikum w ZSEiT znalazło się na 21 miejscu. Szkoła ta również została sklasyfikowana w podrankingu maturalnym techników zajmując 72 miejsce w kraju. W gronie 200 szkół podrankingu maturalnego techników znalazło się także Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Obrońców Poczty Polskiej na 153 pozycji.

W grupie liceów ogólnokształcących do grupy czterystu najlepszych szkół w kraju na 156 po-zycji zakwalifikowało I
Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego, co dało automatycznie dziewiate miejsce na Dolnym Śląsku. W podrankingu maturalnym szkoła znajduje się na 155 pozycji. Natomiast w podrankingu szkół olimpijskich na 123 pozycji w kraju.

Należy zaznaczyć, że wszystkie rankingi i podrankingi charakteryzują się dużą konkurencyj-nością. Szkoły jeleniogórskie rywalizują o swoje miejsce w grupie im przypisanej uczestnicząc w sze-regu różnych olimpiad, konkursów i innych form współzawodnictwa wiedzy i umiejętności. Stale też w różny sposób poprawiają jakość swojej pracy, mając na celu uzyskanie jak najwyższych wyników przez powierzonych im opiece uczniów. Szkoły uczestniczą w wielu projektach mających na celu po-prawę jakości ich kształcenia. Należałoby sobie życzyć, aby w przyszłym roku powiększyło się grono szkół wchodzących do elitarnej grupy szkół najwyżej klasyfikowanych w kraju.
Społecznościom Szkół, które zakwalifikowały się do tegorocznego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych serdecznie gratulujemy i życzymy osiągania jeszcze większych i liczniejszych sukcesów w postaci wysokich wyników maturalnych, laurów olimpijskich oraz uznania uczelni, które są kolejnym etapem kształcenia naszych młodych jeleniogórzan.

Dokładne informacje o metodologii tworzenia rankingów i kolejność poszczególnych szkół znaleźć można na stronach PERSPEKTYW:
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=335&Itemid=881

Ogłoszenia

Czytaj również

Przełamywanie barier  

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Złote Gody w Janowicach

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~a-lwent 11-01-2012 11:48
Żerom przeciętniak, pomimo stworzenia przez Kusiaka "stajni wyścigowej" przy LO. Cóż czasy świetności odeszły razem z dyrektorem Dziubkiem.
~!! 11-01-2012 13:16
Do poprzednika ,,szkoła do której się chodzi ,a uczyć się chodzi na korepetycje.To jest kuźnia ślizgaczy.
~ 11-01-2012 15:41
Żerom ma 9 pozycję w województwie, więc też nie najgorzej :)
~F 11-01-2012 17:25
prawdziwy żerom skończył się w czerwcu 2008 roku, najlepszy rocznik odszedl wtedy ehh :P regional :D
~iga 11-01-2012 21:18
Korki, korki, korki..... - właśnie to jest wyznacznikiem "dobrej" szkoły. A jak kogoś nie stać, to idzie do szkół nie biorących udziału w rankingach
~jhg 12-01-2012 6:24
chodzę do żeroma i nie chodzę na korki, czyżby norwid miał jakiś problem, że jest słaby?
~sonia39 12-01-2012 16:57
w żeromie nie ma uczniów tylko średnie ocen i wyniki olimpiad. Szkoła dla szczurów. Powodzenia w wyścigu. Ps do jhg- nie chodzę do norwida, a z żeroma uciekłam mimo wysokiej średniej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta profesora

Taniej za wodę i ścieki

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Zygzakiem po ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
598
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%