MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobre, bo regionalne

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
"Turystyka - wspólna sprawa" - projekt unijny pod takim hasłem rusza oficjalnie na Dolnym Śląsku. W jego ramach szkolić się mają ludzie odpowiedzialni za tworzenie sztandarowych produktów regionu.

Z czego słynie Dolny Śląsk? Na pewno z największej w Polsce liczby zamków, pałaców i dworów - jest ich ponad setka. Trzeba tylko umieć je wypromować. W ubiegłym roku produktem turystycznym regionu został zamek w Kliczkowie.

Od kilku lat wypromować próbują się także artykuły spożywcze. O status produktu regionalnego w Unii Europejskiej starają się dolnośląscy pszczelarze. Chcą zarejestrować w Komisji Europejskiej miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich. Najwięcej go pochodzi z z okolic Przemkowa, Chocianowa, Bolesławca, czy Oławy. Na razie producenci miodu wrzosowego sprzedają swoje wyroby jako produkukty lokalne, zarejestrowane przez Urząd Marszałkowski.

Nalewkę z aronii promują z kolei od lat Anna i Mirosław Lechowie, właściciele gospodarstwa agroturystycznego w Jarkowie koło Stronia Śląskiego. To tylko wyrób lokalny. By był regionalny musi mieć co najmniej 25 letnią tradycję produkcji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Egzaminy gimnazjalne w mieście (mimo strajku) trwają

Długi weekend: zmiany w pracy magistratu

Kolejny sukces Juliusza

Protest oświaty

Nie widać, że to bio?

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Flagi państwowe – bezpłatnie

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
464
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%