MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobra regionu na jarmarku pod Szrenicą

Wiadomości: Region
Środa, 28 listopada 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Mea
Propagowanie rękodzieła, sztuki użytkowej, twórczości artystów regionalnych oraz zdrowej żywności to cel Szrenickiego Jarmarku Dobroci Regionalnych, który odbędzie się 1 grudnia w godz. 11:00 – 16:00 przy Pubie „Kredens” ( ul. Jedności Narodowej 16) w Szklarskiej Porębie.

Jest to akcja społeczna, a jednocześnie element cyklu spotkań dla kobiet „Lady Baba”. Na jarmarku można będzie znaleźć oryginalne prezenty na Gwiazdkę. Na stoiskach pojawią się m.in. anioły malowane na łupkach, ceramika, szkło, zwierzaki filcaki, kolorowa biżuteria. Na jarmark zawita również Gabelkowóz, czyli mobilna galeria z Bolesławca ze sztuką użytkową, wykonaną przez różnych twórców z regionu.

- Gwarantujemy, że nie będzie tu miejsca na „chińszczyznę”, choć klimaty wschodnie nie będą nam obce. Wszystko za sprawą grupy z Czarnowa, która zaśpiewa i zagra na instrumentach indyjskich oraz przybliży kuchnię orientalną. A skoro o smakach już mowa do kupienia będą przeróżne przetwory domowe, pyszny chleb owsiany i żytni oraz wyroby wędliniarskie z Gospodarstwa Agroturystycznego „Kowalowe Skały” – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Problem z oświetleniem ulicznym  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~indyk :) 28-11-2012 21:45
twórczość regionalna - muzyka indyjska,hahaha... Przecież powstała kapela regionalna, która gra i śpiewa o Karkonoszach! Chyba takich trzeba zapraszać? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karolina wśród najpiękniejszych!

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Konferencja naukowa w Politechnice

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
716
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%