MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobra regionu na jarmarku pod Szrenicą

Wiadomości: Region
Środa, 28 listopada 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Mea
Propagowanie rękodzieła, sztuki użytkowej, twórczości artystów regionalnych oraz zdrowej żywności to cel Szrenickiego Jarmarku Dobroci Regionalnych, który odbędzie się 1 grudnia w godz. 11:00 – 16:00 przy Pubie „Kredens” ( ul. Jedności Narodowej 16) w Szklarskiej Porębie.

Jest to akcja społeczna, a jednocześnie element cyklu spotkań dla kobiet „Lady Baba”. Na jarmarku można będzie znaleźć oryginalne prezenty na Gwiazdkę. Na stoiskach pojawią się m.in. anioły malowane na łupkach, ceramika, szkło, zwierzaki filcaki, kolorowa biżuteria. Na jarmark zawita również Gabelkowóz, czyli mobilna galeria z Bolesławca ze sztuką użytkową, wykonaną przez różnych twórców z regionu.

- Gwarantujemy, że nie będzie tu miejsca na „chińszczyznę”, choć klimaty wschodnie nie będą nam obce. Wszystko za sprawą grupy z Czarnowa, która zaśpiewa i zagra na instrumentach indyjskich oraz przybliży kuchnię orientalną. A skoro o smakach już mowa do kupienia będą przeróżne przetwory domowe, pyszny chleb owsiany i żytni oraz wyroby wędliniarskie z Gospodarstwa Agroturystycznego „Kowalowe Skały” – zachęcają organizatorzy.

Czytaj również

Tak się nie robi!

Podróż przez dzieje

Niedoróbki na drodze

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~indyk :) 28-11-2012 21:45
twórczość regionalna - muzyka indyjska,hahaha... Przecież powstała kapela regionalna, która gra i śpiewa o Karkonoszach! Chyba takich trzeba zapraszać? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Domino IV  

Co to były za tańce!

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%