MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Dobra regionu na jarmarku pod Szrenicą

Wiadomości: Region
Środa, 28 listopada 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Mea
Propagowanie rękodzieła, sztuki użytkowej, twórczości artystów regionalnych oraz zdrowej żywności to cel Szrenickiego Jarmarku Dobroci Regionalnych, który odbędzie się 1 grudnia w godz. 11:00 – 16:00 przy Pubie „Kredens” ( ul. Jedności Narodowej 16) w Szklarskiej Porębie.

Jest to akcja społeczna, a jednocześnie element cyklu spotkań dla kobiet „Lady Baba”. Na jarmarku można będzie znaleźć oryginalne prezenty na Gwiazdkę. Na stoiskach pojawią się m.in. anioły malowane na łupkach, ceramika, szkło, zwierzaki filcaki, kolorowa biżuteria. Na jarmark zawita również Gabelkowóz, czyli mobilna galeria z Bolesławca ze sztuką użytkową, wykonaną przez różnych twórców z regionu.

- Gwarantujemy, że nie będzie tu miejsca na „chińszczyznę”, choć klimaty wschodnie nie będą nam obce. Wszystko za sprawą grupy z Czarnowa, która zaśpiewa i zagra na instrumentach indyjskich oraz przybliży kuchnię orientalną. A skoro o smakach już mowa do kupienia będą przeróżne przetwory domowe, pyszny chleb owsiany i żytni oraz wyroby wędliniarskie z Gospodarstwa Agroturystycznego „Kowalowe Skały” – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zniknęły kolejne wraki

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~indyk :) 28-11-2012 21:45
twórczość regionalna - muzyka indyjska,hahaha... Przecież powstała kapela regionalna, która gra i śpiewa o Karkonoszach! Chyba takich trzeba zapraszać? :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Ulica Krakowska gotowa

Senator zachęca do głosowania na maszty

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

Skarpeta z metamfetaminą

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
68
Tak
38%
Nie
53%
Nie wiem
9%