MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Do zerówek i klas pierwszych – zapisy wstrzymane

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 grudnia 2011, 9:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: UM
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła podjął decyzję o wstrzymaniu do końca lutego 2012 działań związanych z zapisami dzieci do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2012/2013.

– Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada zmiany przepisów w tym względzie – powiedział Marcin Zawiła, co jest szczególnie ważne dla rodziców dzieci sześcioletnich. Nie ma jasności w tej sprawie, nie zostały zakończone prace legislacyjne, więc jakiekolwiek działania w tej sferze mogłyby być chybione. Poczekamy na ogłoszenie przepisów, by nie wprowadzać zamętu.

Rodzice szczególnie zainteresowani sprawą mogą zaglądać na stronę internetową MEN – www.men.gov.pl, gdzie w zakładce „strona główna” zamieszczona jest informacja n.t. obniżonego wieku szkolnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rodzic111 23-12-2011 10:54
nareście madra decyzja!!!gratuluje!!!
~diabelek 23-12-2011 11:30
... poco dziecią szkola ; w jeleniej guże itak niema pracy dla wykżtałdzonych ; starczy sie popatżedź na ekipy żondzonce ... ; pozatym to Wesoły Swąd ... ; ... a dzisiaj spać mie siem kce ... jakie miasto taka i pogoda za oknem ... chyba pojdziemy z chopakami zaj...ć hoinkie, skoro s...z mieńska i tak robi zakupy w siedlencinie w masarni, to my se w tym czasie skoczymy do dziwiszowa wycionć kilka dżewek ... ; ...
~po co te ..? 23-12-2011 14:30
zapisy?!!!normalne,ze to obowiązek szkolny i kazde dziecko powinno być w tym ujęte.W rejonie-myślę.W wielu miejscach nowoczesnych pod tym wzgledem istnieje forma elektroniczna...ech,to co powyzej piszą-tez faktem jest...zapiszcie je do pracy w regionie...po ukończeniu szkół jest za późno.To pół zartem.
~przerażenie 23-12-2011 16:04
Rodzic i diabełek chyba przemawiają za jak najszybszym wypuszczeniem dzieci do szkoły "nareszcie" i cała wypowiedź diabełka. A widząc ja uczą w jednym z jeleniogórskich przedszkoli wybiorę zerówk w szkole.
~ 23-12-2011 17:42
bardzo dobrze że dzięki temu że dzieci o rok szybciej pójdą do szkoły o rok szybciej zejdą rodzicom z głowy (i o zgrozo rok szybciej zaczną zarabiać na złodziei w garniturach - więc nie trzeba podnosić wieku emerytalnego) ale niestety ciągle w naszym kraju bycie rodzicem oznacza rezygnacje z hobby spotkań z przyjaciółmi i całej masy innych przyjemności - PRZYDAŁYBY SIĘ CAŁODOBOWE PRZEDSZKOLA (TAKŻE W ŚWIĘTA) z opłatą tylko za wyżywienie (no w końcu przy tej dysproporcji między cenami a wypłatami to konieczna rzecz) oraz z izolatką dla przeziębionych dzieci - bo kto to widział takie rzeczy żeby rodzic ciągle musiał chorobowe w pracy brać przez dziecko i często przez to traci całkiem pracę
~Karol 23-12-2011 22:22
Jak chce się czegoś nauczyć a chcą rodzice dać do szkoły to TYLKO NIE DO SP3 w Cieplicach. Tam tylko w ZERÓWCE SIĘ CZEGOŚ NAUCZY a dalsze klasy to prawie "zero".
~ 23-12-2011 22:27
Do diabełek z 11.30 widać że nie ma ludzi wykształconych,czego Ty jestes przykładem w swojej pisowni.GRATULUJE!!!
~żartował 23-12-2011 23:08
ten diabełek to wcale nie a...lfabeta,wyraźnie widać ,ze to celowo robione błędy.Wiem cos o tym.Zmylił ,wroga' i poszedł po choinke.Pewnie to janiołek.Wszak Święta,mosci jeleniogórzanie.Wszystkiego dobrego!A edukacja...powinna być sensowna i radowsna,wiec po co tyle kucia encyklopedycznego???!!!Lepiej więcej zabawy -i w szkole, jak maluchy mają do niej trafić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tramwaj już po renowacji

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Konkurs dla seniorów

Mały Strażak dla jednostek OSP

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
279
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%