MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Do sześciu razy sztuka, czyli... kolejny przetarg

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 października 2017, 7:25
Aktualizacja: 14:29
Autor: WAC
Fot. WAC
Po raz szósty jeleniogórskie Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze ogłosi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę remontu budynku przy ul. Kochanowskiego.

Próby znalezienia wykonawcy remontu siedziby Starostwa Powiatowego powoli przypominają niekończącą się opowieść. Cztery pierwsze przetargi zakończyły się niepowodzeniem, gdyż nie zgłosiła się na nie żadna firma. Ewentualnych wykonawców przede wszystkim odstraszał stosunkowo krótki okres realizacji inwestycji. Na piąty przetarg, w którym wydłużono termin zakończenia prac wpłynęły trzy oferty, jednak i tym razem nie zakończył się on pozytywnie. W tym przypadku decyzją zarządu powiatu przetarg został unieważniony.

Dodajmy, że uchwała zarządu nie była jednogłośna i po raz kolejny pokazała wyraźną linię podziału w tym gremium. Za unieważnieniem przetargu byli wicestarosta Paweł Kwiatkowski oraz członek zarządu Andrzej Walczak. Przeciwnego zdania była starosta Anna Konieczyńska.

- Panowie uznali, że kwota ponad 1,9 miliona złotych na jaką wyceniła swoje usługi firma, której oferta uzyskała najwyższą ocenę w postępowaniu przetargowym w znaczący sposób przekroczyła sumę jaka zarezerwowana jest na ten cel w tegorocznym budżecie powiatu (wynosi ona około 1,1 mln. zł) – mówi A. Konieczyńska. - Nie podzielam tej opinii, gdyż według kosztorysu wartość prac, jakie należy wykonać w budynku przy ul. Kochanowskiego wynosi ponad 1,6 mln. złotych. Kwota podana przez zwycięskiego oferenta jest więc od niej wyższa zaledwie o 16 procent. Pragnę dodać, że kolejna zwłoka w rozpoczęciu remontu w budynku starostwa, wynikająca z konieczności powtórzenia procedury przetargowej może skutkować zabraniem nam dofinansowania, w kwocie łącznie około 2,4 miliona złotych, dwóch projektów, które będą realizowane równolegle z nim. Jest to wdrażanie e – usług w Starostwie oraz tworzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jesteśmy zobowiązani zakończyć obie te inwestycje w pierwszej połowie przyszłego roku - podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Zebrali 3 tony odpadów

Finał na lawecie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Dje 5-10-2017 7:57
Dajcie sobie spokoj to wstyd dla calego powiatu wiecznie za tej kadencji cos sie dzieje nie tak moze lepiej rzeczywiscie postapic honorowo i ze sceny zejść
~porazka 5-10-2017 8:48
rety co za tepa baba...............
~ 5-10-2017 10:06
Żadna firma się nie zgłasza bo termin za krótki ? Jak mają pracowników artaczy i n;erobów to nic dziwnego że każdy termin za krótki
~do 8.48 5-10-2017 12:18
P.Kwiatkowski a może Pan jako głowny opornik nie przyjechał Pan do pracy w końcu i było by ...
~Gik 5-10-2017 15:14
A ten pałacyk przy Nowinach Jeleniogórskich to za ile poszedł?niech ktoś mi przypomni bo zapomniałem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wóz strażacki w nagrodę

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2138
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%