MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Do pośredniaka przez gadu gadu

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Środa, 19 grudnia 2007, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Urzędy pracy mają być czynne przez siedem dni w tygodniu i same poinformują bezrobotnych o ofertach pracy. Będą też dostępne w Internecie, a urzędnicy będą mieli dyżury przy popularnych komunikatorach. Bezrobotni nie będą musieli osobiści nawiedzać tych instytucji.

O pomysłach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pisze środowa Polska Gazeta Wrocławska. Póki co urzędnicy w PUP–ach wysyłają bezrobotnych z kwitkiem i służą, między innymi, jako agenda do wypłacania pieniędzy z zasiłków.

To ma się zmienić. Urzędnicy mają dzwonić do petentów niczym telemarketerzy i informować o ofertach pracy. – Na tym nie koniec. Każdy będzie mógł skomunikować się z pośredniakiem przez internet. Urzędnicy w każdym momencie odpowiedzą na nurtujące nas pytania, np. za pośrednictwem komunikatora Gadu–Gadu. Takie wirtualne urzędy pracy mają być czynne siedem dni w tygodniu i przez okrągłą dobę – zaznacza PGWr.

Wynagrodzenie pracowników urzędów pracy szczebla wojewódzkiego i powiatowego kosztowało w tym roku budżet państwa 123 mln zł – czytamy. Ale pomysł ministerstwa już budzi sporo kontrowersji, bo nie każdy bezrobotny, zwłaszcza starszy i na terenach wiejskich, ma dostęp do Internetu. Nie bierze się też pod uwagę „sztucznego” bezrobocia wielu petentów PUP–ów, którzy rejestrują się tam, aby zachować świadczenia, ale pracują na czarno i nieźle zarabiają w innych krajach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szkolny konkurs piosenki

200 pieczątek w 24 godziny

Niepełnosprawni na Żuławach

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~czarny 19-12-2007 8:29
bardzo dobry pomysł ,sam nie korzystam narazie z twego urzedu ale slyszalem o meczacym staniu w kolejkach....
~wiarygodny 19-12-2007 8:59
Tylko jeszcze ministerstwo musi zafundować bezrobotnym dostęp do komputera i internetu.
ebee 19-12-2007 10:03
Nic to nie da, ponieważ zdecydowana większość tzw trwale bezrobotnych nie jest zainteresowaną pracą. Status klienta pośredniaka i MOPS im odpowiada. Moja firma zatrudnia tych ludzi, ja ich obsługuję. I sa z nimi praktycznie same problemy. Alkohol w pracy , absencja to standart, choć wyjatki się zdarzaja. Myślę ,że decydenci zamiast znów wpompują masę pieniędzy w kolejny program dla ludzi, którym często nie che się pracować, powinni zbadać wpierw jak to bezrobocie faktycznie wygląda. Najlepiej porozmawiać z pracodawcami , bo jest to niewyczerpalne żródło informacji. Pozdrawiam: EBEE
~do ebee 19-12-2007 14:01
Najłatwiej tak mówić jak się komuś płaci 936zł brutto, nie patrząc skąd pracownik dojeżdża no i każe się jeszcze przynosić swoją odzież roboczą. Samemu natomiast bierze się leassig, wakacje w ciepłych krajach, lub drogie kredyty na budowę jeszcze droższego domu (bo wszyscy muszą widzieć, a co...) i wówczas można jeszcze ponarzekać jakie duże koszty są przez zatrudnianie tych nierobów. Może się czytelnicy jednak dowiedzą ile się zarabia u ebee?
~meeeow 19-12-2007 14:41
nawet jesli zarobki są na poziomie 1000 zł to co? od czegos trzeba zaczac. a nie lezec brzuchem do góry i narzekac na panstwo. jesli ktos czeka na cud typu wygrana w lotka lub zatrudnienie jako nic nie robiący szef firmy to gratuluje samozaparcia. co komu do do tego ile Ebee zarabia. ktos daje prace, a wcale nie musi tego robic... nalezy to docenić.
~do meeeow 19-12-2007 15:15
Obawiam się, że nie zrozumiałeś(aś) tego o czym pisałem, no cóż ... . Jeżeli takie samo podejście masz do osoby, która wypracowuje Ci przychód to gratuluję. To prawda nie ma przymusu pracy. Dlatego z taką mentalnością my Polacy jeszce długooooo... nic nie osiągniemy i póki co bliżej nam do Afryki niż do sąsiadów. Tylko kto będzi za nami jak nas cała Afryka wyprzedzi? Dla tych co nie zrozumieli wyjaśniam, że to było pytanie retoryczne.
~lmn 19-12-2007 19:14
bardzo dobry pomysl, popieram!
~ 29-07-2009 19:41
zatrudniają na czarno ,obiecuja zarejstrowanie w urz ędzie oracy., dadzą kilja groszyi znów zmiana na innego pracownika ,sam byłem w takiej sytuacji facet który zatrudniał wykorzstał kilku ludzi płacac danine wszyscy od niego odchodzili.on jeżdzi wypasioną furą i wdalszym ciągu wykorzystuje ludzi o gdzie kontrol na budowach i remontach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Minister Zalewska o wyborach i edukacji

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Koniec Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
284
Tak
50%
Nie
45%
Nie mam zdania
5%