MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Do orkiestry serc dołączył Nowy Rynek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 14:04
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2017, 14:40
Autor: NR/jel
Fot. Użyczone/Nowy Rynek
Już 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Jeleniej Górze – jak zawsze – głośno i różnorodnie. Po raz pierwszy partnerem Finału została galeria handlowa Nowy Rynek. Na jakie atrakcje mogą liczyć jeleniogórzanie?

Tegoroczny Finał odbędzie się 15 stycznia. Celem zbiórki jest ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Po raz pierwszy partnerem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została jeleniogórska Galeria Nowy Rynek. Tego dnia w galerii handlowej pojawią się wolontariusze, a klienci będą mogli wesprzeć fundację.

- Sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie byłby możliwy bez wsparcia nas wszystkich. Jesteśmy dumni, że w tym roku Nowy Rynek może przyłączyć się do tej wyjątkowej w skali świata akcji. Bądźmy razem tego dnia. Zaczynamy o godzinie 12.00 – mówi Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku, partnera 25. Finału WOŚP.

Wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy będą również elementem pierwszej tegorocznej Akademii Rynusia - cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjno-rozrywkowych dla dzieci od trzeciego roku życia. Wolontariusze opowiedzą dzieciom o akcji, wyjaśnią na jaki cel zostaną przekazane środki, a także wytłumaczą, jak wygląda ich praca. Gościem specjalnym pierwszej tegorocznej Akademii Rynusia będzie również uwielbiany przez dzieci Minionek. W programie znajdzie się także bańkowe show.

Orkiestra zagra również w bliskim sąsiedztwie galerii handlowej - na Placu Ratuszowym. O godzinie 12.00 rozpocznie się Zimowy Piknik Rodzinny. W programie loteria fantowa, strzelnica ASG, turniej gier podwórkowych, miasteczko ruchu drogowego czy pokazy zumby. O 15.00 jeleniogórscy gitarzyści spróbują pobić rekord, a o 20.00 rozpocznie się tradycyjne światełko do nieba.

Nie zabraknie koncertów. W Jeleniogórskim Centrum Kultury zagrają: Trapeed, BulletRaid, Ziemia Zakazana, Jacek Szreniawa, Bow. Całość uzupełnią występy wokalne i taneczne. Pomiędzy występami na scenie odbywać się będą około 10 minutowe licytacje. W Centrum Kultury odbędą się również warsztaty muzyczno-artystyczne. Uczestnicy dowiedzą się też, jak udzielać pierwszej pomocy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lodowiska otwarte

Kto na dyrektora?

Spotkanie opłatkowe w Mysłakowicach  

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~gdziejestensloik? 9-01-2017 15:59
Co się stało ze 125 milionami złotych, które mogłyby leczyć dzieci? Tego oczywiście nie wiemy, ponieważ Fundacja WOŚP pomimo 5 wyroków WSA w Warszawie, które stwierdzają naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej, nadal ustawę łamie i nie pokazuje faktur.... http://kontrowersje.net/wo_p_przez_2_lata_ze_125_mln_z_rozliczy_a_21_mln_za_kt_re_kupi_a_kup_ek
~ 9-01-2017 17:43
Jedna rada Pan Owsiak i jego firma nie rozlicza się to nie dawać jemu żadnych pieniędzy, i skończy się żerowanie na naiwnych ludziach.
~ech 9-01-2017 18:11
Jedna rada - nie dajecie - to się nie odzywajcie. Jak śmiesznym, mizerniutkim człowieczkiem trzeba być, aby pisać takie złośliwości.
~macol 9-01-2017 18:41
Druga rada - daj czarnym na kolędzie matołku.
~Yrezi Rewor 9-01-2017 18:44
Najglosniej krytykuja zwykle ci, co w zyciu nikomu nie pomogli... Niech ludzie gadaja co chca, a i tak wiadomo, iz Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy, to wielkie dobro! Kazdy ma wady, ale Owsiak, to fajny gosc!
~Real 9-01-2017 19:11
Delikatnie dodam że datki są DOBROWOLNE. Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Chyba każdy mający więcej niż dwie komórki w mózgu wie gdzie leży problem. Idea jest piękna, ale nie do końca czysta. Tym niemniej jest to dobrowolna wola każdego z nas, indywidualne podjęcie decyzji :)
~@real 9-01-2017 21:34
do tej pory samorządy, służby (policja, straż pożarna, wojsko) i TVP były przymuszane do udziału. Koszty np. przelot myśliwców nad warszawą, były gigantyczne i ponosili je wszyscy również ci którzy nie chcieli brac udziału.
~ 10-01-2017 8:41
Owsiak to taki sam fajny gosc jak Mateusz Kijowski-KOD.-Bardzo podobni.
~Gość 10-01-2017 9:51
Miałem nie zabierać głosu w tej sprawie bo janie daje na tą orkiestre od 5 lat ani grosz zawsze odpisuje 1% mojego podatku na wybrany uczciwy cel wiec Owsiak mjak sie rozliczy z kazdej złotówki zebranej to ja zaczne do tych puszek zucac a innym wypadku sory nie moj interes tylko Owsiaka
~on 10-01-2017 10:10
Ja wolę dać do puszki Owsiakowi niż dyrektorowi
~balgierz 10-01-2017 12:52
Fajnie że kupują sprzęty do szpitali, ale już nie jest fajnie jak kilkadziesiąt procent darowizn trafia na działalność owej fundacji i prezes tworzy dziwne spółki, wypłaca sobie ogromne pensje. To daje do myślenia. Ja wrzucając 5zł do puszki wolałbym aby te pieniądze trafiły do chorych dzieciaków a nie złożyły się na na drogie buty dla prezesa. Dlatego nie wrzucam od ładnych kilku lat do puszek, ale za to robię odpisy 1% od podatku, kupuje produkty spożywcze biednym i schroniskom dla zwierząt
~ 10-01-2017 12:59
Owsiak to taki Kijowski tylko do kwadratu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policyjny pościg na Zabobrzu

Komentują budżet miasta

Przed nami finał WOŚP

W starostwie są defibrylatory

Ponad 28 milionów deficytu

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
61
Tak
16%
Nie
77%
Nie wiem
7%