MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Do Michałowic również dotarł Św. Mikołaj

Wiadomości: Piechowice-Michałowice
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:22
Aktualizacja: 10:31
Autor: Mea
Fot. Marian Klasiński
Na zaproszenie Rady Osiedla Michałowic w sali schroniska „Złoty Widok" zawitał św. Mikołaj. Przywiózł ze sobą pełne worki prezentów i obdarował nimi wszystkie dzieci, które licznie przybyły na spotkanie z oczekiwanym z niecierpliwością gościem.

Zanim dzieci otrzymały prezenty, uczestniczyły w zabawie, która przygotowała je do spotkania ze Św. Mikołajem. Najpierw Marian Klasinski z Rady Osiedla Michałowic opowiedział krótką historię o Św. Mikołaju, potem Iwona Forszpaniak i Marta Orłowska zabawiali dzieci sprawdzając ich przygotowanie do spotkania. Mikołaj bowiem był bardzo wymagający i przed darowaniem paczki pytał o zachowanie w domu i szkole, a także prosił o wierszyk lub piosenkę. W zabawie uczestniczyły również najmłodsze dzieci, które pierwszy raz widziały Mikołaja.

- Było wesoło i hucznie w Michałowicach podczas Mikołajków. Nikt nie otrzymał rózgi. Dzieci wróciły do domów rozbawione, rozweselone i zadowolone z otrzymanych prezentów. Zadowolony był także św. Mikołaj, który otrzymał prezent od dzieci. Obiecał, że za rok znowu zawita do Michałowic – podkreślił Marian Klasinski.

Żegnając się z dziećmi i organizatorami spotkania św. Mikołaj złożył podziękowania: Barbarze Vetter, Firmie „Vinico” Ewy i Jana Kołodziejczyków, cukierni „Żaneta” Żanety i Jana Kowalskich, Marcinowi Sokołowskiemu, schronisku „Złoty Widok" Magdy Krausiewicz-Łady, Marzenie Buziuk, Teresie Kufczyńskiej, Urszuli Dahl, Agnieszce i Sylwestrowi Bolarczykom, Iwonie Forszpaniak, Marcie Orłowskiej, Marianowi Klasinskiemu, Ryszardowi Wojnarowskiemu, Annie i Piotrowi Grodzkim, Romualdzie Kukawskiej, Zbigniewowi Niedbalskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

SOS dla stawu

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Super ! 10-12-2012 13:24
Pochwalić takie społeczne inicjatywy. Uśmiech dziecka bezcenny.
~ 10-12-2012 16:13
Super tak nie dużo trzeba żeby dzieci były szczęśliwe a Wam to się udało BRAWO:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 rund na 60 lat miasta  

Śmierć na żwirowni

Rozbiórka „Kuźnicy”

Odpust na Śnieżce

Dachowanie volvo w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
685
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%