MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Do menueta z Kunegundą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 14 lutego 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:11
Autor: rylit
Fot. rylit
Bal u Kunegundy to kolejna impreza zaproponowana najmłodszym w kończącym się karnawale przez Miejski Dom Kultury „Muflon”. W tan mógł pójść ten, kto przywdział nawiązujący do średniowiecza strój.

W sobotnie przedpołudnie do „Muflona” przybywały damy dworu i księżniczki, podążali rycerze i książęta pod opieką swoich dworek i służących, czyli rodziców i opiekunów wcielających się na czas balu w tę rolę.

W sali o średniowiecznym wystroju, witała wszystkich gości – siedząc na wspaniałym tronie – Księżniczka Kunegunda wraz ze swoimi dworkami i giermkami. Bal rozpoczął się od przypomnienia legendy Zamku Chojnik i jego Pani, bohaterki zabawy.

Odbyła się prezentacja przybyłych na bal gości i ich strojów przygotowanych na bal. Po pierwszym tańcu prowadzonym przez dworki zebrani stanęli w szranki turnieju plastycznego. Zadanie: narysować portret Kunegundy z lutnią. Oczywiście trudniej było narysować lutnię niż samą księżniczkę, ale i z tym dzieci sobie poradziły.

Później już były tylko zabawy rycerskie, tańce, hulanki ,swawole. Wykonywano rożnego rodzaju tańce z figurami z średniowiecza, prowadzone przez dworki Kunegundy. W między czasie odbywały się zabawy rycerskie i konkursy. Były wyścigi konne oraz rzuty piłeczkami w dyby. Konkursy były przeplatane zabawami i tańcami. W przerwach goście mogli się posilać przy stołach zastawionych specjalnie na ten bal jadłem i napitkiem.

Po rozstrzygnięciu konkursu plastycznego na portret Kunegundy zabawa rozkręcała się: konkursom i zabawom końca nie było. Wśród rozrywek zauważyliśmy: wybór pary Zamku Chojnik, skoki w workach i zdobywanie tronu.

Po tych wielu atrakcjach i dobrej zabawie młode damy i rycerze, szczęśliwi choć zmęczeni, rozjechali się do swoich posiadłości. Miejmy nadzieję, że na długo zapamiętają bal u Kunegundy i będą chcieli przekroczyć gościnne progi MDK „Muflon” w czasie innych imprez organizowanych przez tę placówkę .

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy wóz dla OSP Miłków

Inauguracja senatora

Większość za zmianą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~galla 14-02-2010 18:11
muflon prze do przodu cala para brawo
~ 15-02-2010 9:28
i piękne ma damy dworu:) zabawa super!polecam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gospodarny "Ekonom"

Przed nami finał WOŚP

Wandalizm czy profanacja?

Prezentacja uczelni pogranicza

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
423
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%