MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Do końca roku „M” za 1 procent. Nie wszystko na sprzedaż

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 22 listopada 2011, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Trwa przyjmowanie wniosków o kupno lokali mieszkalnych przez najemców, którzy spieszą się, by przed końcem roku złożyć komplet dokumentów, jakie umożliwią sprzedaż lokali na ich rzecz, nawet w późniejszym okresie. – Czy wszystkie mieszkania można kupić?

- Niemal wszystkie –powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Ustawa dokładnie określa, jakie mieszkania nie mogą być sprzedane, ale takich jest relatywnie niewiele. Nie mogą być przedmiotem sprzedaży mieszkania socjalne, nawet jeśli znajdują się w domach komunalnych, w których można kupić lokalne mieszkalne.

Nie można też kupić „lokali niesamodzielnych”. W myśl przepisów ustawy za takie uznaje się mieszkania, w których kuchnia znajduje się po jednej stronie ogólnodostępnego korytarza, a pokoje – po drugiej, albo też lokal nie ma przypisanej wyłącznie sobie toalety, tylko sanitariaty znajdują się w korytarzu i są dostępne dla niejednej rodziny. Mieszkań o tak niskim standardzie jest niewiele, niemniej takie jeszcze w zasobach istnieją.

Wyłączone ze sprzedaży są też mieszkania w domach, które z różnych powodów będą wyburzone, albo są w złym stanie technicznym, albo też z planów wynika, że posadowiono je w pasie drogi, planowanej do budowy. Niemniej jednak znakomitą większość lokatorzy mogą wciąż przejąć, a do końca roku 2011 może to nastąpić na wyjątkowo preferencyjnych warunkach.

Przypomnijmy, że – aby kupić mieszkanie za jeden procent wartości – do końca roku trzeba zadeklarować taką wolę, a rozliczyć się później.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Krakowska w budowie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 22-11-2011 8:39
Papaj gada bzdury. Jakoś wykupiłam mieszkanie rok temu ze wspólnym kibelkiem na 3 mieszkania. Też kiedyś mi mówiono takie bzdury, ale to sobie sprawdziłam i lokal niesamodzielny to taki gdzie toaleta znajduje się poza obrębem budynku, np. latrynka na podwórku. Boże skąd ci fachowcy w ratuszu się biorą? Ja czasami czytać tych głupot nie daje rady.
HankaOdRumcajsa 22-11-2011 8:50
Papaj gada bzdury. Jakoś wykupiłam mieszkanie rok temu ze wspólnym kibelkiem na 3 mieszkania. Też kiedyś mi mówiono takie bzdury, ale to sobie sprawdziłam i lokal niesamodzielny to taki gdzie toaleta znajduje się poza obrębem budynku, np. latrynka na podwórku. Boże skąd ci fachowcy w ratuszu się biorą? Ja czasami czytać tych głupot nie daje rady.
~Dariusz N 22-11-2011 9:29
Mamy 21 wiek, a tu jeszcze czytam o kiblach na korytarzu, wspólnej kuchni? To jak tam mieszkają, lodówki i szafki na kłódki? Jak nas traktują, jak kury, bydło jakieś, czy co?
~do Hanki 22-11-2011 9:45
Bo ten wykup jest nie zgodny z prawem . Zgodnie z Art. 2 ust.3 ustawy z dnia 24 czerwca 1994r. o własności lokali (tj. z 2000 r. Dz. U. Nr 80, poz.903 ze zm.) lokal ze wspólną toaletą i przedpokojem nie może stanowić lokalu samodzielnego
~Dariusz N 22-11-2011 10:41
Widzisz Chanka! Złamałaś prawo, sama się przypucowałaś, teraz grozi Tobie 10 lat pozbawienia wolności. ;)
HankaOdRumcajsa 22-11-2011 11:21
Teraz mi mogą skoczyć! Kibelek to ja już mam własny. Ze stosownymi pozwoleniami oczywiście.
HankaOdRumcajsa 22-11-2011 11:29
do "do Hanki" - Sprawdziłam sobie ten artykuł i się z tobą nie zgadzam. Przeczytaj go uważnie. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19940850388
~ja 22-11-2011 12:34
Najpierw sprzedajcie te zalegle mieszkania .Ja juz czekam 5 lat na wykup w starej kamienicy i dalej Nic .Pytam co Geodezja i inni biurokraci robja ze tyle lat trzeba czekac ..WSTYD>>>>>!!
~nie pipi 22-11-2011 15:14
Widocznie robJą za mało, ;-) A powaznie moze wcale nie nadaje sie dowykupu ze względu na stan tecghniczny , budowlany itp. Sprawdzałes to?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest pomnik przyrody

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Patrole w Kamiennej Górze

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%