MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Do kiedy mieszkania za jeden procent?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 listopada 2017, 9:06
Aktualizacja: Sobota, 11 listopada 2017, 6:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Gospodarki Komunalnej po raz kolejny zajmowała się kwestią sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą 99 procent. Tym razem pracowano już nad projektem konkretnej uchwały, która ma być rozpatrywana na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Początkowo propozycja była, aby przedłużyć możliwość sprzedaży mieszkań komunalnych do końca 2018 roku. W trakcie dyskusji na poprzednim posiedzeniu komisji padła propozycja, aby ze względu na wybory samorządowe i związane z tym zamieszanie, wydłużyć termin o kolejny rok, czyli do końca grudnia 2019 roku. Gdy „na stole” pojawił się projekt uchwały prezydenta, okazało się, że włodarz miasta poszedł o krok dalej i zaproponował uchwałę na 3 lata, zatem do 31 grudnia 2020 roku.

Jak poinformował przedstawiciel Urzędu Miasta, do końca 2016 roku z opcji wykupu z bonifikatą 99 proc. skorzystało 6147 mieszkańców Jeleniej Góry, a w roku obecnym (stan na początek listopada) 163. W zasobach miasta pozostało 3059 lokali, w tym 533 socjalne, które nie podlegają sprzedaży. Dodatkowo należy zaznaczyć, że spora część mieszkań komunalnych znajduje się w budynkach socjalnych i one również nie mogą być sprzedane. W efekcie ok. 2 tysięcy mieszkań może jeszcze czekać na wykup osób, które mają umowy na czas nieokreślony.

Jeśli radni zdecydują o wydłużeniu korzystnej dla mieszkańców oferty, nie oznacza to, że jeleniogórzanie będą mieli na to jeszcze 3 lata, bowiem jak mówił Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – w Sejmie trwają prace nad zmianą ustawy, która miałaby wprowadzić ograniczenia w umowach na mieszkania komunalne, przez co nie byłoby już możliwe zawieranie ich na czas nieokreślony, a co za tym idzie – skończy się możliwość sprzedaży lokali z ogromną bonifikatą. J. Lenard zalecił więc pośpiech w tej kwestii i śledzenie informacji, aby nie okazało się, że ktoś odłoży decyzję na przyszłe lata, a w tzw. międzyczasie zmienią się przepisy, do których samorząd będzie musiał się dostosować.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 10-11-2017 12:31
Niech sam se wkupi ten gnój ,nie remontowane ,mieszkania dają hołocie zalewają mieszkania nie palą i karzą wykupić żeby się pozbyć gnoju
~budda 10-11-2017 19:38
Ja chętnie kupię mieszkanie za 1 procent jego wartości,nawet mieszkanie,które wymaga remontu.
~ 10-11-2017 20:08
Ja tak kupiłem 😎💃
~Lola 10-11-2017 23:48
Dlaczego Mysłakowice zdzierają tak dużo 5%za zdezelowane i nigdy nieremontowane przez gmine zobaczcie jak wyglądają gminne budynki ruiny sypiący się tynk spadające dachówki to wiadono że właścicielem jest gmina.
~Hary 11-11-2017 10:08
Moi drodzy, zakup nieruchomości nawet mocno zdewastowanej jest mocno opłacalny. Za 1% wartości zakup, a nastelnie za paredziesiąt odsprzedaż się opłaca. Znajdźcie nieruchomość mocno zdewastowaną gdzie, właściciel sprzedaje ją za 1%!!!. Nie znajdziecie. Zazwyczaj osoby, które najwięcej mają do powiedzenia w tej kwestii mieszkały, mieszkają na wikcie gminy, miasta itp.. i mają tylko roszczenia co do remontów ich kamienic. Nic od siebie nie dają bo to nie ich. Jest nie na rękę oczywiście zakup za 1% bo przecież zostają właścicielami nieruchomości w której będą musieli przeprowadzać na swój koszt remonty, przeglądy i przede wszystkim dbać, bo nikt inny w tym im już wtedy nie pomoże. Nawet jak dostaną za darmo to będą narzekania, że nieruchomości są zdewastowane i kto wyremontuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Przebudowa drogi nr 2273D

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
632
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%