MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Do Harrachova na skoki i zaprzęgi. Szynobusem wygodniej

Wiadomości: REGION
Sobota, 8 stycznia 2011, 9:09
Aktualizacja: 9:12
Autor: Agrafka
Fot. Jelonek
Atrakcją weekendu są imprezy odbywające się w sobotę i w niedzielę na pograniczu polsko–czeskim: turniej skoków narciarskich oraz zawody psich zaprzęgów. Aby tam dojechać, lepiej wybrać pociąg, bo na drogach może być tłoczno.

Kto jest chętny na wycieczkę w rejony Polany Jakuszyckiej i Harrachova, może skorzystać z wygodnego dojazdu szynobusem. Z Jeleniej Góry do Harrachova pociągi odjeżdżają w godz.: 7.10, 11.58 ,17.58 oraz kurs 13.28 z przesiadką w Szklarskiej Porębie Górnej. Z kolei z Harrachova do Jeleniej Góry odjadą w godz.: 8.56 , 15.20 , 19.55 oraz o 14.08 z przesiadką w Szklarskiej Porębie.

W związku z turniejem skoków, policja jeleniogórska będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas imprezy sportowej. Szacuje się, że przez nasz teren przejedzie około 3 tysięcy kibiców. Główne nasilenie ruchu na drogach dojazdowych do Harrachova wystąpi w dniach od 8 do 9 stycznia 2011 roku – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi Jakuszyce – Radomierz i drogi w kierunku Przełęczy Kowarskiej, uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby i na Okraj oraz przeciwdziałanie zakłóceniom ładu i porządku publicznego na terenie powiatu jeleniogórskiego.

– Apelujemy do turystów i kibiców skoków narciarskich, którzy w tych dniach odwiedzą nasz region, o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Prosimy wszystkie osoby, które w tych dniach zamierzają pojechać na narty do Czech o wybieranie innych przejść, gdyż przewidujemy duże natężenie ruchu - mogą wystąpić utrudnienia, a w związku z tym dojazd może wydłużyć się o kilka godzin – prosi policja.

Stróże prawa zwracają się też do kierowców, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń funkcjonariuszy. Policjanci proszą też posiadaczy CB radia o rozpowszechnienie informacji o utrudnieniach w ruchu na tych odcinkach dróg.
Prowadzący auta ciężarowe w tych dniach powinni wybrać inne przejścia graniczne niż Jakuszyce – Harrachov.

Na drogach zalega śnieg, dlatego w pojazdach powyżej 12 ton obowiązuje zakładanie łańcuchów już od Piechowic. Te samochody, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, będą zawracane na najbliższe parkingi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Brama do parku nadal zamknięta  

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~JJJ 8-01-2011 10:09
Dajcie SE spokój z temi badziewiarskimi skokami narciarskimi > przecie jeżeli nazwać TOTO sportem to jest to jeden z najbardziej nieprzydatnych sportów do uprawiania na co dzień dla przeciętnego śmiertelnika ! Mam już serdecznie dosyć zaśmiecania programu TV w soboty i niedziele ! Chciałoby się obejrzeć jakiś sympatyczny film a tu "PALANTY " skaczą ...he,he,he,....!
~~~ 8-01-2011 10:32
i palanty piszą komentarze:/
~Rex 8-01-2011 10:39
Fajna sprawa oby na Bieg Piastów było więcej połączeń oraz by były to wagony przedziałowe (nie szynobus bo z nartami kiepsko to widzę) i nawet jeden wagon barowy by się przydał, oraz by w tych wagonach było ciepło. Jeśli kolej spełni ten warunek to ja zamiast targać się autem i mieć problem z zaparkowaniem,, chętnie pojadę pociągiem. Tylko niech zapowiedzą tydzień wcześniej bo ta informacja podana tutaj w Jelonce w tym samym dniu lub dzień wcześniej nikogo nie mobiluje by się przesiąść na inny środek informacji. Widzę też że kolej wogóle się nie stara o podróżnych żadnych afiszów reklam zupełnie nic co by mogło przyciągnąć podróżnego a możliwości na dzień dzisiejszy jest sporo tylko chęci nic więcej.
~ritz 8-01-2011 11:40
Nie oglądam tych skoków bo denerwuje mnie ten podkład tych trąb.Ten chałas jest dobijający
~siema wam 8-01-2011 11:44
A gdzie jest SKM i HSM (High-Speed-Metro) JG - Praha - Berlin ???? Zawiła do roboty !
~ 8-01-2011 12:17
''podkład tych trąb'',co za trąba...
~hugo 8-01-2011 14:15
JJJ daj "SE" analfabeto, palancie spokój haha
~JJJ 8-01-2011 17:04
~hugo !Wielbij palantów a jeszcze najlepiej jak " SIE " za nich pobiegniesz pomodlić co nieco bo teraz taka moda > a tak w ogóle to brak ci jakiejkolwiek kultury i obycia towarzyskiego aby cokolwiek " WYSKROBAĆ" w komentarzach sensownego a jedynie obraźliwe wytarte i wyliniałe slogany !
~czytający 8-01-2011 17:27
Właśnie oglądam skoki - garstka kibiców z Polski w Harrahovie i armia policji pilnuje porządku w Szklarskiej . Ale jaja !!!
~Grześ 8-01-2011 18:22
Z tymi polączeniami kolejowymi jest coś nie tak. Jest sezon , jest śnieg, są trasy i wielu chętnych by poganiać po tych trasach a tu marne trzy polączenia. I to wlaściwie o "dzikich"dla chętnych biegania po trasach godzinach. Wyraźnie w dalszym ciągu komuś zależy aby ta linia nie funkcjonowala i nie przynosila zysków. Wielu z nas zamiast jechać autem i martwić się o parking zabraloby się pociągiem. Ale malo kto chce tam spędzać caly dzień. A musi gdy kolej ma taki rozklad jazdy. A szkoda.
~nuka 8-01-2011 18:32
Bo z koleją to jak z psem ogrodnika sam kości nie zje i drugiemu nie da
~JJJ 8-01-2011 18:51
Może wreszcie pewnego dnia wrócą te czasy kiedy koleje nazywały się PKP i stanowiły integralną całość ! Wtedy wszystko trzymało się kupy i było w miarę sensowne i dobrze zorganizowane !
~ciaposław 8-01-2011 18:54
Piipa, zapomniałaś? Wpadnij lepiej *tutaj: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,31509,foto,0&koment=2#coment
~iras 8-01-2011 19:09
jakie skoki,ja nic na ten temat nie wiedziaem?a pociagi niech sobie jezdza,komu to przeszkadza?im wiecej tym lepiej.a co pipi jelonkowa na ten temat?stesknilem sie za Jej komentarzami.
~@ iras 8-01-2011 19:39
To zajrzyj tutaj, zobacz co piipi wyrabia z ciaposławem: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,31509
~Obcy 8-01-2011 19:46
Fajna jest jazda na łyżwach na ZABOBRZU-tam jest sztuczne lodowisko.O'K p.PREZYDENCIE,poprzednik to załatwił.Pan [chyba] z Warszawki lub Białorusi,sprowadził super maszynę do oczyszczania lodu,ten wynalazek godny PATENTU.Napędzany siłą UMYSŁU-BICEPSÓW.Upowszechnic go należy,NATYCHMIAST.Ten obiekt obsługuje jeden pracownik od ŚWITU do NOCY.
~ROBSONIK 8-01-2011 22:19
ROZKŁAD MASAKRA,NIEWIADOMO O CO CHODZI !
~Jacob 8-01-2011 22:21
Olejarze (wszystko jedno którzy) nie zauważają imprez sportowych czy sezonu i tak jak prze$rali wakacje -REKLAMA MOGŁA BYĆ ZA DARMO - a oni olali turystów, tak teraz olewają ciepłym moczem narciarzy i zimowych turystów, udając że nie ma Świąt, weekendów itp. Czekam aż wjadą Czesi, Niemcy czy ktokolwiek inny kto wie do czego służy tabor kolejowy. Entelegentne pkp właśnie ogłosiło przetarg na remont trasy Szklarska Por. -Jel.Góra, to może za 3 lata będzie lepiej, chyba nie doczekam.
jann15 9-01-2011 2:14
Tęgoszyji, krótkopalcy , z Wrocławia już dawno udupili ten piękny zakątek kolejowy . Wycieczkowe trasy do Karpacza , Kowar , Ogorzelca , i innych w rejonie , to kura co znosi złote jajka . Ładne przeszklone wagony z restauracją , barem , krzyżaki by się zabijali ,żeby nasze tereny " objechać ". Niestety Ci powyżsi " zaorali " te najładniejsze odcinki razem z ludnością która tam mieszka . Imbecyle . Ludność by sobie jeździła z i do pracy a krzyżaki za to płaciły . Niestety , straty są nieodwracalne , zniszczone linie, dworce i cała infrastruktura . Ciekawe kiedy ktoś tych "odpowiedzialnych" panów z wrocławia ( specjalnie z małej litery) ROZLICZY !!!.
~JJJ 9-01-2011 10:42
Mam jednak nadzieję że trasa ta z czasem będzie funkcjonować i stanie się integralnym połączeniem Jeleniej Góry z Czechami i to nie tylko zimą ( sporadycznie ) ale również w sezonie letnim !!!
~zdzichó 9-01-2011 10:57
Szynobusy z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby kursują ,,CODZIENNIE'' !!! do Harrachova,Korenova , ruch odbywa się regularnie,nie mający pojęcia niech nie pierz... głupot że tylko w weekendy i okazjonalnie,szynobusik śmiga cały dzień od 7rano do 21.30 na tej trasie. ppor
~Borys 9-01-2011 12:29
JJJ JESTES OGRANICZONY-UMYSŁOWO-NIC WIECEJ STOSOWNEGO, JESLI CHODZI O TWOJĄ OSOBE NIE PRZYCHODZI NA MYSL. OCZYWIŚCIE ZEBY CIE NIE OBRAZIĆ. PS.TAKA MAŁA PODPOWIEDZ: SKOKI LECA NA JEDNYM KANALE JESLI NIE LUBISZ POPROSTU PRZEŁACZ :) POZDRAWIAM
~ETOS ! 9-01-2011 15:23
Jesteś Borysie bardzo prymitywnym i ograniczonym osobnikiem jeżeli w ten sposób piszesz do JJJ > brak mi słów !Jest totalnym chamstwem i zarazem bezczelnością nazwanie kogoś ograniczonym na forum publicznym > zastanów się więc nad sobą - czyli nieco samokrytyki ! Czyli może zrozumiesz ? ...a może jesteś jak inni tu piszący totalnym prymitywem pozbawionym jakichkolwiek zasad etycznych i moralnych ??? ( wszystko na to wskazuje : )
~JJJ 10-01-2011 12:23
Ponieważ Małysz już się kończy wczoraj w " Teleekspresie " zareklamowano go jako tego co zajął pierwsze miejsce poza podium !!! > Mamy tutaj typowy przykład niekompetencji realizatorów programu TV > czyli włazi d ...... za wszelką cenę :)))he,he,he......!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejna kamienica na starówce pięknieje

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Zaklęcia Harmonii

Apel do parlamentarzystów

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
381
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%