MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Do „dzikiej” wody na własną odpowiedzialność

Wiadomości: Region
Niedziela, 29 lipca 2012, 7:25
Aktualizacja: 7:27
Autor: Angela
Zarówno w basenie przy ul. Sudeckiej, jak i w Miłkowie woda jest czysta. Na bieżąco nie kontrolujemy natomiast tzw. kąpielisk niestrzeżonych. Planujemy przeprowadzić takie badania w połowie sezonu, czyli na przełomie lipca i sierpnia, kiedy stan wody się pogarsza. Biorąc pod uwagę fakt, że są to akweny, na których jest zakaz kąpieli, ale ludzie i tak z nich korzystają, chcemy sprawdzić czystość tej wody i w razie zagrożenia poinformować o tym mieszkańców – mówi Ewa Czyżewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.

W basenach woda jest systematycznie wymieniana i kąpiel nie zagraża zdrowiu. Jednak na tzw. dzikich kąpieliskach bywa z tym różnie. Przy akwenach niestrzeżonych nie ma też sanitariatów, przez co część z osób kąpiących się załatwia się do wody. Brak pryszniców powoduje, że do wody trafia też cała flora bakteryjna osób kąpiących się, a przez brak koszy lądują tam również śmieci.

- W niekontrolowanej wodzie można zarazić się florą bakteryjną innych osób kąpiących się, mogą wystąpić też problemy dermatologiczne, zapalenia błon śluzowych oka, ucha czy gardła. Zachłyśnięcie się brudną wodą może doprowadzić do zatrucia pokarmowego, którego najczęstszymi objawami są wymioty, gorączka czy osłabienie. Najniebezpieczniejsze są jednak kwitnące glony. Kiedy akwen nimi zarasta bezwzględnie nie wolno do niego wchodzić – przestrzega Ewa Czyżewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Będą utrudnienia w ruchu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 29-07-2012 9:29
no to może by tak w końcu zbudować więcej basenów ewentualnie przywrócić do życia te zrujnowane
~ 29-07-2012 11:06
hahaha na Sudeckiej czysta woda???? Byłam wczoraj i z obrzydzeniem wchodziłam z dzieckiem do średniego basenu. Niedość ze kolor wody był żółto zielony , woda mętna to pływało w niej wszystko od robactwa po papiery. Jedynie czysty był brodzik i to rano jak woda się do niego lała na bieżąco.I chlorem waliło wszędzie jakby tonami go do tej wody wlewano. Poleca Miłków bo byłam parę dni temu i to po 16 i woda na prawdę była czysta. Bez robali i papierów i miała kolor wody a nie ścieków. I mało ludzi i cena niższa niż na Sudeckiej.
CН.W.D.P. 29-07-2012 11:10
NAJLEPSZE, NAJSKUTECZNIEJSZE I ZE WSZECH MIAR POŻYTECZNE SĄ ZAKAZY!! NALEŻY WIĘC WYDAĆ ZAKAZ ZAKAZUJĄCY FLORZE BAKTERYJNEJ, POD GROŹBĄ SUROWEJ KARY ŚMIERCI, PRZENIKANIE NA OSOBY KORZYSTAJĄCE Z DZIKICH, CZYLI NIEOSWOJONYCH, AKWENÓW WODNYCH, SŁUŻĄCYCH DO PŁAWIENIA W NICH OSÓB W DNI O PODWYŻSZONEJ TEMPERATURZE OTOCZENIA, ORAZ HODOWANIA ZWIERZĄT TYPU RYBY, W CELU MĘCZENIA ICH PRZEZ SADYSTÓW, ZWANYCH WĘDKARZAMI. ZAKAZAĆ!! PRZEDE WSZYSTKIM ZAKAZAĆ!!!! A POLICJA MA TYCH ZAKAZÓW PILNOWAĆ, BO PRZECIEŻ OD TEGO ONI SĄ!! OD TEGO SĄ ONI!!
~ 29-07-2012 11:54
TYLKO MIŁKÓW!!!!!!!!!!!
~klubvectra 29-07-2012 12:10
Basen na Sudeckiej przeciez tam sie wykapac to tak jak wpasc do szamba. do brodzika sikaja dzieci a do głebokiego dorosli.Patologia wczoraj jak byłem to słyszałem jak dziecko mowiło do mamy ze chce siku a ona na to idz do wody, mamuska pewnie sama tak robi jak daje taki przykład dziecku.W Niemczech dosypuja do basenu jakis specjalny proszek ze jak ktos sie wysika do wody to zaraz wokol niego robi sie kolorowa plama i wiadomo co zrobił i zaraz podchodzi ratownik i goni brudasow
~letnik 29-07-2012 12:26
Zapraszam wszystkich na piekny basen w Janowicach Wielkich!Który jest bez wody,a trawa wieksza niz ogrodzenie!A WSZYSTKO TO DAŁ NAM WÓJT I JEGO RADA GMINY!!! i dziwic sie,ze ludzie szukaja ochlody na żwirowni!!!Tu ludzie spotykali sie z calej okolicy i spedzali wolny czas!Ale Wojt tego nie zna-bo jest obcy!!!
~~~ 29-07-2012 13:34
Na basen wybrał się policjant, nagle słyszy głos: - hej kolego, hej kolego... Rozgląda się skąd dochodzi ten głos. Na wodzie pływa kupa. - Tylko nie kolego!!! Odzywa się oburzony. - Jak to nie, przecież obaj pochodzimy z organów wewnętrznych.
~jeleniogórza 29-07-2012 13:36
do letnika - ale ten basen to już zamknięty został za tamtego starego wójta więc nie opowiadaj bzdur, chodziłem na ten basen ze swoją dziewczyną która jest z Janowic i wiem co ludzie miejscowi gadali i dlaczego też wybrali nowego wójta... więc - może myśl samodzielnie a nie tak jak ktoś ci każe żebyś myślał.
~do 13:36 29-07-2012 14:49
no ale w takim razie co temu nowemu wójtowi stoi na przeszkodzie w ponownym otwarciu tego basenu
~1++++++1 29-07-2012 15:15
To co jeszcze Niemiec zbudował to istnieje, co zbudował PO lak zrujnowane, zniszczone, zachwaszczone. Polacy lubią wydawać tylko i wyłącznie zakazy, nakazy, odwracać się tyłkiem i nic więcej. WIELKIE brawa dla ratuszopanów i tych przeszłych i tych przyszłych za nic robienie. Jeden basen na 60tys. mieszkańców wstyd panowie.
~andree 29-07-2012 19:21
WIDOCZNIE KTOS Z SANEPIDU MA W TYM INTERES ABY CHWALIĆ MIEJSKIE KĄPIELISKA.NA FLORZE I NA RÓŻYCKIEGO SPRZEDAJĄ PRZETERMINOWANĄ ŻYWNOŚĆ SANEPID TEŻ NIC NIE SŁYSZAŁ
~jaroo 29-07-2012 22:13
Na Sudeckiej stężenie moczu czasami jest równe wodzie. A na żwirowni np. są ryby i raczej mowy o zanieczyszczeniu nie ma
~Stasiek 30-07-2012 0:18
Nastepny przyklad , ze Jelenia Gora to zadoopie . Sami piszecie , ze na niestrzezonych kapieliskach nie na pojemnikow na smieci . Ludzie !!!!! Jest XXI wiek , zyjecie w Europie i wasz prezydent miasta , gminy czy powiatu smietnika nie zapewnil ? DZICZ i WIOCHA jestescie , nie upominacie sie o smietniki na smieci ? Jak was mozna traktowac powanie , mieszkancow i tak zwany wladze ??? Ludzie , zadzwoncie do waszego ZAWILA prezydenta ,ze koszy na smieci nie ma ....placicie podatki . Nie bojcie sie zapytac o swoje prawa , wam sie jedynie wasze obowiazki przypomina . Brak koszy na smieci ? Czy to sredniowiecze jakies ? Toalet nie ma ??? Nawet takich przenoscnych , popularnych w calym CYWILIZOWANYM swiecie ???? Czy wy wiecie , ze Jelenia Gora to zadoopie ?
rymcycymcy 30-07-2012 1:27
Taka nielegalna kąpiel jest bardziej pociągająca ! ...i podobnie grozi zarażeniem zarazą jaką ! :) ...najlepiej używać gumowego stroju ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Serca pełne nakrętek

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Chodnik na Krośnieńskiej  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
824
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%