MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Do Czech autobusem zamiast szynobusu

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 18 listopada 2011, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: Agrafka
Po raz kolejny w tym roku zawieszono kursowanie pociągów na trasie z Jeleniej Góry przez Szklarską Porębę, Harrachov do Kořenova i w relacji odwrotnej.

Jak informuje portal gazeta.pl. pasażerów zabierze autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy omijają jednak przystanek Szklarska Poręba Huta. Kłopoty techniczne, którymi spółka Przewozy Regionalne tłumaczy zawieszenie kursów pociągów, nie zdarzają się na tej linii po raz pierwszy. Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodząca zima nie przysporzy problemów i miłośnicy narciarstwa dojadą pociągiem na trasy biegowe do Jakuszyc, a także do ośrodków po czeskiej stronie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~tamir 18-11-2011 14:56
kuzwa jak zwykle w tym j...ba...ym kraju same schody a ktos kase za to bierze i nikt sie jego nie pyta za co ku,,,rwa autobusem heheheh dobre napiszcie lepiej rowerem bedzie wtedy ok
~miejscowy 18-11-2011 15:03
Zamiast wynajmować autobus podstawić drugi szynobus. Linia pod egidą UE to może w całej Unii znajdzie się jeden zastępczy szynobus.
~ 18-11-2011 15:40
może lepiej zgłosic do odpowiedniej komisji w UE, że projekt przez nia sfinansowany jest zawieszony poraz kolejny i jak zwrócą pieniązki i niektórzy stracą ciepłe stołki to się przebudzą z koszmaru jakim jest ogarnąć jeden szynobus
~nie 18-11-2011 16:43
szynobus nie jedzie bo puchar świata zażyczł sobie zasypania na czas pucharu tych szyn bezpieczęństqwo
~sem-ja 18-11-2011 17:47
Do 15-40 Dokładnie tak ! Bo to jest paranoja żeby nie umieć zapanować nad jednym szynobusem. Jestem ciekaw ile osób ma płacone za ten bałagan!
~ 18-11-2011 18:35
a dlaczego Zofia Czernow nie byla dzis caly dzien NIEOBECNA w sejmie, czy sie wystraszyla ze jej miejsce jest tuz obok agenta Tomka, wyznaczone raz na 4 lata, czy moze porzaona jego uroda lezy gdzies tam i marzy
~pkp 18-11-2011 19:30
ogarnijcie sie ludzie kasa z unii takie remonty a wszystko musi niszczec POlska ;/
~MK 18-11-2011 20:23
Spoko, spoko... Już od grudnia całą linię z Harrachova do Jeleniej Góry przejmują Czesi i KKA się skończy jak ręką odjął. Będą śmigać 810 z lat 60. XX w. - stare, głośne i z twardymi siedzeniami, ale bezawaryjne. Czechy to inny świat i inna mentalność - tam nie do pomyślenia są takie cyrki z szynobusami jak u nas.
~ 18-11-2011 20:55
A może niech całą kolej w Polsce przejmie DB i będzie nareszcie ordnung.
~wiedzący 18-11-2011 21:20
do wszystkich...szynobus jest ok ale zestawy hamulcowe niestety NIE...dlatego stoi i czeka na naprawę
~do wiedzący 18-11-2011 21:30
A nie można innych zestawów zamówić, tylko montować jakiś badziew?
~koloo 18-11-2011 22:44
Szynobus jutro juz pojedzie
~ufo 18-11-2011 22:47
paskudny kraj
rymcycymcy 18-11-2011 23:57
Można zatem powiedzieć, że tak upragniona przez Jelonki SKM już istnieje !!! :) ...tylko na razie w wersji autobusowej ! :) Brawo Macin ...!!! :)
~do MK 19-11-2011 11:17
I tu bym się trochę nad tym stwierdzeniem rozwlekał. Na stronie nowy.rozklad-pkp.pl podane jest ze kursy do Szklarskiej od nowego RJ będą obsługiwac Przewozy Regionalne autobusem szynowym.
~do 11:17 19-11-2011 12:09
Połączenie do Harrachova od samego początku obsługują Przewozy Regionalne wspólnie z czeskim Viamontem i tak też pozostanie od nowego rozkładu jazdy. Tyle, że zmieni się tabor - nie będzie już polskich szynobusów, tylko czeskie - takie, jakie jeżdżą choćby z Harrachova dalej do Tanvaldu.
~kola6 19-11-2011 12:15
Ciekaw jestem czy któryś z tych narzekających choć jeden raz w roku pojechał tym szynobusem?
~do kola6 19-11-2011 13:03
oj wielokrotnie! I powiem Ci, że bardzo dużo turystów z Czech jeździło tym kursem. Przykre jest to, że po wyzwoleniu z socjalizmu, wstąpieniu do NATO i UE nie możemy się ogarnąć. Jest to nie poważne.Dlaczego nie zrobią wylewki i nie wypieprzą wszystkie stare komunistyczne łby, no ludzie! W dalszym ciągu żyjemy w ukrytym komunizmie! Władze ogarnijcie się do cholery bo skończy się na wielkiej emigracji i połowa polaków wyjdzie do Europy Zachodniej a druga połowa za Ocean i zostaną tylko skorumpowane urzędasy, które same się wykończą!
~do 12:09 19-11-2011 13:09
Co za dyrdymały. UTK na szczęście nie dopuściło czeskiego syfu pod nazwą "810" do obsługi linii.
~MK 19-11-2011 15:34
Do 13:09: Nie pieprz bzdur! Napisz więc cwaniaczku, kto będzie jeździł na tej linii. Jak na razie, zgodnie z projektem, mają jeździć czeskie 810, o żadnym innym przewoźniku nic nie wiadomo.
~x 19-11-2011 15:55
kto jest producentem tych z...bistych masyn? co na to poniemieckie parowozy ty2? maja po50-60 lat ale sa na chodzie, tylko maloekologiczne. ulepili jakies gowno w stylu Star czy Jelcz i chca by to bylo niezawodne? jaka wydana kasa taki sprzet.
~kolejarz plk 19-11-2011 17:47
Ja bym tam widział DESIRO. Reszta to tylko półśrodki. Od siebie mogę powiedzieć, że po modernizacji 311 planowane jest wydłużenie 2x REGIO z/do Wrocławia, co przyniesie także pozytywne skutki dla mieszkańców Piechowic i Cieplic (będą się tam zatrzymywać). Będzie też drugi pociąg do Warszawy, przez podsudecką i CMK, jako EIC. Ponadto okresowo oczekiwane od dawna połączenie Jelenia Góra - Praha /p. Cieplice, Piechowice, Szklarską P. G., Harrachov, Liberec, ...
~on5 19-11-2011 18:23
podobno SHINKANSEN ma kursować na tej linii .....
~zzo 19-11-2011 18:39
Naprawdę,wy TOW. nie portaficcie dobrze dla POLSKI,no to kto WY jestescie,popieracie rudego,czy cos innego reprezentujecie,germany czy cós.Polacy precz z komuną ii[2].
~@kolejarz 19-11-2011 18:39
@kolejarz plk: Skąd te informacje? Co będzie jeździło do Pragi, skoro tor na odcinku Szklarska Poręba Górna - Harrachov jest nieprzystosowany do prowadzenia ciężkich pociągów (lok + wagony)?
~gość-1 19-11-2011 18:42
Przez Liberec do Pragi? Hm, to chyba tak jakby na około, na dodatek z koniecznością zmiany czoła w Libercu...
~kolejarz plk 19-11-2011 19:15
do 18:39: prawdopodobnie 2xDESIRO ............................................................................................... do 18:42: Mimo to dotrzemy tam na początku w 4:30, 2 połączenia. W przeciwny kierunku czas podróży wyniesie 4h. Będą następujące połączenia (to są narazie godziny +/-, w nawiasach godzina przyjazdu na stację docelową): ................................................................................................ JG-Praha: 5:30 (10:00); 18:30 (23:00)..................... Praha-JG: 6:15 (10:15); 21:00 (1:00)...................... .......... Dodatkowo nie jest już tajemnicą planowana w Jeleniej Górze kolej miejska. Skład powracający z Czech będzie skomunikowany z na stacji "DWORZEC GŁÓWNY JELENIA GÓRA" z 2 składami SKM - jednym do Piechowic, drugim do Janowic Wlk
~matej 19-11-2011 20:43
kolejarz plk, nie pieprz bzdur! Do Harachova pociąg jedzie z J.G. min. 1 godz. 40 min. (po remoncie może skróci się do 1,5 godz.), dalej do Tanvaldu dalsze 0,5 godz., z Tanvaldu do Liberca - niecała godzina. Z Liberca do Pragi najszybszy rychlik jedzie ok. 2,5 godz. Razem: min. 5,5 godz. Do tego dwukrotna zmiana kierunku jazdy (w Libercu i Turnovie). Poza tym skąd ty weźmiesz te desiro, skoro polskie koleje i czeskie nie mają takich pojazdów, a Niemcy nie będą finansować połączenia, nie mając w nim żadnego interesu. Zamiast marzyć o nierealnych pociągach zajmijcie się lepiej tym, co teraz jest (w tym stanem torów), bo wszystko zamienia się w ruinę.
~kolejarz plk 19-11-2011 20:59
Nie mówię o tym co teraz, a o tym co będzie. Do 2015r. dojedziemy do Wrocławia z JG w 2:15-2:30 (szybciej pospieszne, 2:30 dla osobówek).
~@kolejarz 20-11-2011 11:13
@ kolejarz plk: A co ma linia kolejowa do Wrocławia z trasą Jelenia Góra - Harrachov?
~kolejarz plk 20-11-2011 11:51
Bardzo dużo, gdyż jest niezbędna dla utrzymania połączeń dalekobieżnych na 311.
~@kolejarz 20-11-2011 16:49
Żeby skrócić czas przejazdu z J.G.do Pragi z obecnych 6 godzin do 4,5 (jak piszesz) też?
~TKI 21-11-2011 16:00
Po pierwsze pociągi z Tanvaldu do Pragi nie jada przez Liberec, po drugie obsługe linii rzeczywiście mają przejąc Czesi, a motoraczek 810 jeżdził już tego lata !!! w dodatkowych kursach obsługiwanych przez czeski Viamont. ręce opadają jak sie czyta niektóre wymysły
~274 22-11-2011 17:54
@ kolejarz plk: Wracając do twojego koment. z 19.11.11 czy możliwe jest by z Jeleniej do Warszawy jeździł EIC przez podsudecką?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Bałaganiarz zapłaci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bezpieczne place zabaw

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
805
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%