MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Do brudnego uroczyska po wybojach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 23 maja 2011, 7:53
Aktualizacja: 8:47
Autor: RED
Fot. KC
Nie zmienia się stan drogi z Jeleniej Góry w kierunku Staniszowa. Dopiero za miejskimi rogatkami jest równo jak po stole. Odcinek do granic stolicy Karkonoszy straszy kierowców dziurami.

Najgorzej jest przy dojeździe do akwenu popularnie zwanego „Balatonem”. Tu – niezmiennie od kilku lat – dziura na dziurze. To kłopot nie tylko dla kierowców, lecz także rowerzystów, którzy wybierają się na wiosenne przejażdżki. Lepsze zaczyna się kilkaset metrów dalej.

Wszystko z powodu braku pieniędzy na remont odcinka między znakami oznaczającymi granice administracyjne Jeleniej Góry oraz Staniszowa. To teren gminy Podgórzyn, która kilka lat temu zdobyła środki na remont jezdni, ale dopiero w obszarze Staniszowa. Sprawa miała być rozwiązana już w ubiegłym roku, ale – na razie – nic się nie zmienia.

Niezbyt czysto jest także nad samym „Balatonem”. To już nie z powodu braku pieniędzy, ale przez niedbalstwo niektórych użytkowników tego uroczyska, którzy – rok w rok – traktują jego brzegi jak wysypisko śmieci. Najgorzej jest w sezonie, bo akwen tuż „za miedzą” jest jednym z popularniejszych dzikich kąpielisk dla mieszkańców stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

64 nowe zakażenia (aktualizacja)

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~kkkk4 23-05-2011 8:39
Staniszowi. ????????
~ 23-05-2011 9:18
najlepsza droga do kurortu Karpacza cud mysli inzynieryjnej .... napiszcie co z tymi pieniedzmi co mialy byc wydane droge Jelenia-Karpacz ...przepadly ??
~Jechałem 23-05-2011 9:26
Przejedzcie się drogą z Wojanowa do Maciejowej tam zobaczycie popis czyjeś skończonej głupoty z wyrzucaniem śmieci przy drodze .
~jeżozwierz1 23-05-2011 10:57
Śmiecący przy Balatonie ewoluowali - porzucają odpady w workach. Robota w białych rękawiczkach. Brawo!!!. A dziury w jezdniach - są nam wierne jak mało co. Rządy się zmieniają, prezydenci się zmieniają, naczelnicy gmin się zmieniają (a może nie?), a one - te dziury - tkwią na posterunku. Bo dzięki nim lekarz zarobi , jak rowerzysta przyglebi, firma łatająca dziury zarobi, jak majster zleci jej łatanie w czas opadu - będzie musiał poprawiać, mechanik samochodowy zarobi, jak się co urwie w podwoziu. Trzeba chronić dziury w jezdniach!!
~bajker123 23-05-2011 13:57
Dziury to są dopiero na górze czyli za Staniszowem. Zjazd w kierunku Sosnówki to prawdziwy tor przeszkód. Wczoraj jechałem tam \"góralem\" to naprawdę - istna droga terenowa się zrobiła.
~sqandal 23-05-2011 16:43
dziury, śmieci , brudno i odrażająco , zmieni się co? raczej nie i dlatego preferuje piesze wędrówki z dala od dziur , dzikich wysypisk z tym ze boje się ze za pare lat cudem będzie znalez jeszcze takie tereny
~micha 23-05-2011 17:30
przed wiochą dziury, za wiochą dziury - może tak ma być żeby nikt nie dojechał.......sołtys dobrze kombinuje !!!
~pero 23-05-2011 18:21
To skandal aby 200 m odcinek drogi przy Balatonie został pozostawiony sam sobie od kuilku lat. Ja chętnie wezmę we władanie ten odcinek i polożę tam nawet beton. Położono kilka kilometrów nowej nawierzchni a w środku pozostawiono taki wstyd. Nie wiem co mówić turystom.Pozdrawiam odpowiedzialnych!
~Obywatel 23-05-2011 18:58
Droga przy samej granicy ze Staniszowem jest tragiczna, codziennie przejeżdżają nią pracownicy MAR-MATu i czują się jak kartofle na pace.
~agrikol// 23-05-2011 22:04
To raczej małe dziurki w porównaniu z dziurami i wybojami w drogach w STAREJ KAMIENICY,KROMNOWIE I KOPAŃCU gdzie ''pseudo'' firmy kopią pod ka...lizację i wodociąg ,zostawiając po sobie straszny bajzel.Mieszkańcy i kierowcy się skarżą do Urzędu Gminy ale Wójta ani urzędników to nie rusza,siedzą i tylko pierdzą w swoje stołki zamiast dopilnować inwestycji za którą płacą podatnicy,na pewno czekają aż zdarzy się jakiś poważny ''dzwon'' i komuś coś się stanie
rymcycymcy 24-05-2011 0:29
18:58 | ~Obywatel | ...myślę, że z kartoflami może być podobnie ...jadąc tamtędy czują się jak pracownicy MAR-MATu ! ;)
ebee 24-05-2011 13:56
Balatonem zawiaduje PZW. Nie wolno się kąpać, nie wolno spuścić żaglówki, nie wolno pływać na desce. Taka sama sytuacja jest na wszystkich akwenach w okolicach Jeleniej Góry. Do kogo więc pretensje ? Polecam Kunice koło Legnicy. Tam turysta i plażowicz jest mile widziany, na równi z wędkarzami. Pozdrawiam, EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstają pola nadziei

Senator zachęca do głosowania na maszty

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Co z szubienicą?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
317
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
10%