MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dni otwarte w Domu Gerharta Hauptmanna

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 1 sierpnia 2012, 16:15
Aktualizacja: 16:16
Autor: Jakub Thauer/red
W sobotę (4 sierpnia) z okazji wprowadzenia się Gerharta Hauptmanna do willi "Łąkowy Kamień" odbędą się dni otwarte Miejskiego Muzeum "Dom Gerharta Hauptmanna" w Jeleniej Górze – Jagniątkowie. Wstęp jest wolny.

- W godz. 9.00 – 17.00 oferujemy naszym gościom bezpłatny wstęp do muzeum, bezpłatne oprowadzanie w małych grupach w języku polskim i niemieckim oraz przygotowane na ten dzień specjalne atrakcje kulturalne. W ciągu całego dnia zwiedzającym będzie towarzyszyć muzyka oddająca klimat muzyczny okresu, w którym tworzył Gerhart Hauptmann – zachęcają organizatorzy.

W samo południe odbędzie się wernisaż wystawy "Gerhart Hauptmann i śląscy nobliści", a pół godziny później prelekcja wraz z prezentacją multimedialną pt. Śląscy nobliści a nauka światowa - Ewa Kaczyńska. Całość o godz. 18.00 zakończy spektakl operowy Muzyczny Ogród Liczyrzepy w wykonaniu uczestników Międzynarodowych Warsztatów Operowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wóz strażacki w nagrodę

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jelgór 1-08-2012 19:16
Miło, że jest dzień wolny od wstępu, bo to rzadkie w Hauptmannie, inaczej niż w M. Karkonoskim (niedziele). Drogi wstęp (6 zł , a MK 4 zł) działa zniechęcajco na turystów podróżujących rodzinami. Kiedy wprowadzono tą opłatę wiele lat temu, wyglądało to na zamysł zniechęcenia przypadkowych gości przed błąkaniem sie po Warszawiance. Sam Hauptmann mimo fajnej dyrekcji, ma dziwną koncepcję - jakby katedry na wydziale filologii germańskiej i prędzej można się tam spodziewać konferencji naukowej czy nawet woskowej kukły pisarza przy pracy niż imprezy potrzebnej mieszkańcom, niekoniecznie stricto hauptmannowskiej. Nic tam się nie zmienia i w miarę lat muzeum staje się nazbyt tradycyjne i nudne - na jedną wizytę. A te koncerty teraz- no cóż, będą w wielu miejscach i miło, że też w Hauptmannie.
~do jelgór 1-08-2012 21:20
Do jelgór - jesteś jakiś flustrat, napij się zimnej wody.
rymcycymka 1-08-2012 22:21
..ale, w/g niem.tyg. ""Spiegel" nr.25 z 1976 .." G.Hauptmann pries Hitller Weltgene"
Nοstradamus 2-08-2012 10:00
Żona wiceprezydenta z Platformy 7100 zł Cztery lata temu władze sejmiku województwa lubuskiego niespodziewanie odwołały wieloletniego kustosza Muzeum Karkonoskiego Stanisława Firszta powierzając mu obowiązki dyrektora Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Decyzja była bardzo kontrowersyjna. Od razu rozpisano konkurs i już tego samego dnia całe miasto wiedziało, że wygra go żona Marcina Zawiły – byłego prezydenta miasta i posła PO. – Muszę sprawdzić, czy spełnię wszystkie warunki konkursu – krygowała się Gabriela Zawiła. Wygrała. Fakt, że jest fachowcem. Niedługo przed zwolnieniem Firszta zwolniła się z muzeum w Kamiennej Górze tłumacząc się nadmiarem obowiązków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Podgórna zarośnięta

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
465
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%