MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Dni Lajtowe w Karpaczu już tuż, tuż…

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 30 października 2015, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Autor: Org.
Fot. Organizatorzy
W dniach od 6 do 8 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się szesnasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski.

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

W tym roku Karpacz będzie gościł wielkie górskie osobowości z Turcji, Kazachstanu, Hiszpanii czy Austrii oraz czołówkę polskiego alpinizmu. Znakomity himalaista Tunc Fidik opowie nie tylko o swoich wejściach w Himalajach i Karakorum, ale również przybliży nam góry Turcji. Wprost z Tyrolu przyjedzie Peter Habeler, który wraz z Reinholdem Messnerem zdobył Mount Everest bez dodatkowego tlenu. Kolejny gość to Òscar Cadiach - wybitny hiszpański himalaista, który zdobył już trzynaście ośmiotysięczników(!). Natomiast z Kazachstanu odwiedzi nas „śnieżny bars” Alexander Chechulin.

Czołówkę polskiego alpinizmu reprezentować będą Andrzej Bargiel, Adam Bielecki i Tomek Mackiewicz. Opowieści Adama o wpinaniu w Andach peruwiańskich oraz wyprawie na Kangchenjunge będzie można wysłuchać w piątek i w niedzielę. Andrzej Bargiel przedstawi swój projekt ekstremalnych zjazdów z ośmiotysięczników. Natomiast o kolejnej zimowej wyprawie na Nanga Parbat opowie nam Tomek Mackiewicza który połączy się z nami online z Irlandi. Piotr Hercog, najlepszy polski biegacz górski, opowie o ultra bieganiu. Nie zabraknie również nestora polskiego alpinizmu Ryszarda Szafirskiego, którego opowieści o górach przyprawiają o dreszcze.
Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Nietypowy finał Ligi Rocka

Poświęcili kapliczkę

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
676
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%