MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dni Lajtowe w Karpaczu już tuż, tuż…

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 30 października 2015, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Autor: Org.
Fot. Organizatorzy
W dniach od 6 do 8 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski rozpocznie się szesnasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski.

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

W tym roku Karpacz będzie gościł wielkie górskie osobowości z Turcji, Kazachstanu, Hiszpanii czy Austrii oraz czołówkę polskiego alpinizmu. Znakomity himalaista Tunc Fidik opowie nie tylko o swoich wejściach w Himalajach i Karakorum, ale również przybliży nam góry Turcji. Wprost z Tyrolu przyjedzie Peter Habeler, który wraz z Reinholdem Messnerem zdobył Mount Everest bez dodatkowego tlenu. Kolejny gość to Òscar Cadiach - wybitny hiszpański himalaista, który zdobył już trzynaście ośmiotysięczników(!). Natomiast z Kazachstanu odwiedzi nas „śnieżny bars” Alexander Chechulin.

Czołówkę polskiego alpinizmu reprezentować będą Andrzej Bargiel, Adam Bielecki i Tomek Mackiewicz. Opowieści Adama o wpinaniu w Andach peruwiańskich oraz wyprawie na Kangchenjunge będzie można wysłuchać w piątek i w niedzielę. Andrzej Bargiel przedstawi swój projekt ekstremalnych zjazdów z ośmiotysięczników. Natomiast o kolejnej zimowej wyprawie na Nanga Parbat opowie nam Tomek Mackiewicza który połączy się z nami online z Irlandi. Piotr Hercog, najlepszy polski biegacz górski, opowie o ultra bieganiu. Nie zabraknie również nestora polskiego alpinizmu Ryszarda Szafirskiego, którego opowieści o górach przyprawiają o dreszcze.
Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Forum Turystyczne

To będą efektowne manewry

Wybory: Zwycięstwo PiS

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Wypadek przy sądzie

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Potrzebna karetka

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
685
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%