MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Dni Kowar w pełnym słońcu

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 27 lipca 2008, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: Ania
Fot. Ania
W minioną sobotę w mieście nad Jedlicą zebrali się fani muzyki ludowej i rockowej. Na scenie pojawiła się gwiazda, ludzie bawili się doskonale. Był też jarmark artystyczny i pokazy paralotniarzy.

Piękna pogoda na pewno przyczyniła się do znakomitej frekwencji. Gwiazdą wieczoru był wokalista rockowy Tomek Lipiński z zespołem TILT. Poza nim mieszkańcy i turyści mogli posłuchać śpiewów zespołów ludowych z sąsiednich miejscowości. Oklaski zebrał zespół Kowarskie Wrzosy, który świętuje piąte urodziny.

Impreza była zorganizowana z wyraźnie umiarkowanym budżetem, ale mimo to publiczność bawiła się bardzo dobrze i pozytywnie wyrażała się o organizacji.
– Jestem bardzo zadowolony, że moje miasto świętuje. To dla nas świetna rozrywka – powiedział Stefan Sierotowicz.
Zadowolenie nie kryła również przedstawicielka starszego pokolenia z koła emerytów w Kowarach, Bogumiła Łoś: – Dzięki tego typu imprezom turyści chętniej odwiedzają nasze miasto, co jest nam bardzo potrzebne. Dlatego już kolejny rok nasze koło bierze udział w festynie.

Mieszkańcy byli również zadowoleni ze zmiany miejsca. Impreza odbywała się blisko centrum dzięki czemu nikt nie miał problemu z dojazdem – To dobra decyzja, że zmieniono lokalizację festynu ze stadionu do centrum. Zlikwidowano w ten sposób problemy z dostaniem się na imprezę. Należałoby się jednak zastanowić nad zmianą charakteru uroczystości, tak aby promowało Kowary nie tylko w najbliższej okolicy – mówi Marek Mikrut, wiceprzewodniczący rady powiatu jeleniogórskiego.

W niedzielę natomiast mieszkańcy Kowar będą mieli okazję wziąć udział w dniu kultury Romskiej. Zagra młodzieżowy zespół z Kowar „Hip Hop Roma”. Potem młodzieżowy zespół z Kamiennej Góry „Terne Cierchenia” i kowarscy muzycy z zespołu „Kałe Perły”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Nowa Roma” z Wałbrzycha. Były też degustacje cygańskich potraw i tańce przy ognisku.

Na wzór Święta Ceramiki w Bolesławcu, miasto nad Jedlicą mogłoby, na przykład, zorganizować Dymarki Kowarskie, co zresztą proponowało już wcześniej Stowarzyszenie Miłośników Kowar.
Jednak, żeby zorganizować takie dymarki, potrzebny byłby choć jeden kowalski rzemieślnik, bo już nikt taką metodą żelaza nie wytapia. Tymczasem w Kowarach nie ma już żadnego kowala, który zarabiałby w taki sposób na życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 27-07-2008 20:00
budzet był by wiekszy gdyby zreygnowano z romuw ale dlanich wszystko sie robi w kowarach normalne!!!!!!!!!!!!
~_ojdiridirachciach___ 27-07-2008 22:20
Ania, robisz całkiem fajne fotki. Zdjęcia ilustrujące artykuł powinny jednak być nieco bliższe treści ;) Perę fajnych tematów pomięto.
~kowarzanin 27-07-2008 22:36
Dobrze, że chociaz te 2 dni Kowarzanie mogli się spotkać razem i biesiadować , anawet w sobotę potańczyć. A jeśli ktoś zechce wpaść na kilka dni do Kowar to czeka go nuda. Dalej brak ośrodka sportów wodnych, niedostepny dla chcących spędzić upalny dzień nad wodą "Zalew Dywanówki" i wiele zaniedbanych terenów zielonych zwłaszcza poza centrum miasta. Moża za 2 lata po wyborach nowe władze wykażą wiecej dbałości o miasto i poradzą sobie z rozwiązaniem spraw od kilku kadencji odkładanych do kąta lub zamiatanych pod dywan.
~Do pracy!!! 28-07-2008 16:40
27-07-2008 20:00 | ~ |-masz racje. więcej róbmy dla rodowitych mieszkańców tego pięknego miasta, ludzi którzy ciężko pracują, nie kradną, nie żebrają pod Biedronką-tzn.pozwalaja klientom spokojnie wziąć koszyk, bez prośby o "50 groszy".Kto byłw sobotę na zakupach ten wie o czym piszę. A może niedługo przy wjeździe do miasta, pojawi się napis "RomaRy", a impreza powinna się nazywać Dni Roma. Przecież im się należy, a Ty człowieku zapiepszaj po 8 -10 godzin dziennie za 1 tys,.PLN.
~Ktosiek 30-07-2008 2:13
Z tego co wiem kowarscy c...nie na zime maja zapewniony węgiel , obiady dostają darmowe Pierwsi są wkolejce do przydziału mieszkań , a późneij jak te mieszkania wyglądają tak jak np. tydzień temu spłoneło mieszkanie na poddaszu rodziny romskiej przy ulicy waryńsego i dzięki nim ucierpieli także sąsiedzi polacy których mieszkania były pełne wody. I znając życie ta rodzinka c...nów dostanie kolejne mieszkanie z którym stanie się to samo. A i jeszce dołoże do tego że ci kowarscy c...nie są strasznymi brdasami, to nie są ci sami c...nie którzy kiedyś jeździli taborami . I tacy jak oni mają zapewniony byt . Pierwszy dostanie c...n a potem polak.
~grajka 3-08-2008 20:22
NIE JESTEM RASISTKĄ ALE NIE JESTEM ZACHWYCONA TYM CO DLA NICH ROBI SIĘ. BURMISTRZ DLA KOWARZAN NIEWIELE ROBI, ZA TO BARDZO CZĘSTO MOŻNA GO ZOBACZYĆ KRĄŻĄCEGO WOKÓŁ RATUSZA. BUDYNEK KOLEJNY SPALIŁ SIĘ. ZEZK ZNOWU WEŻMIE ODSZKODOWANIE , TAK JAK WZIĄŁ ZA BUDYNEK SPALONY NA UL. POCZTOWEJ WE WRZEŚNIU ZESZŁEGO ROKU. KOLEJNY DUDYNEK ZABIJE SIĘ DECHAMI I "JAKOŚ TO BĘDZIE". PROKURATOR POWINIEN TYM SIĘ ZAJĄĆ NA CO ZOSTAŁY PRZEZNACZONE ŚRODKI.DLA c...nÓW JEST WIELE ZE ŚRODKÓW POMOCOWYCH A TY POLAKU RADŻ SOBIE SAM. BURMISTRZ NIECH NADAL ROBI TĘ SWOJĄ INTEGRACĘ BO TYLKO TO POTRAFI. JESZCZE TROCHĘ TO W KOWARACH BĘDZIE RZĄDZIŁ c...n
czarnulka jastin 6-08-2008 17:13
Popieram nadawce GRAJKA masz racje dla polaków nic a dla tych romów piep... to wszystko brudasy............piepszone kowary romy juz nie długo będą żądzić nimi jak tak dalej bedzie
~sandra 25-05-2009 12:48
Nie wszyscy romowie są tacy sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Strażacy kontra barszcz Sosnowskigo

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

Są dopłaty do lasów

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%