MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dni bez samochodu

Wiadomości: Krotoszyce
Poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:24
Aktualizacja: 10:58
Autor: ahawer
Fot. organizator
Dwa kluby z naszego miasta Towarzystwo Rowerowe I–KTK–N oraz Sekcja Turystyki Rowerowej "Profii" reprezentowały Jelenią Górę 6 czerwca w Krotoszycach na święcie Dni Bez Samochodu.

Głównym programem w tym dniu był masowy wielopokoleniowy rajd kolarski na trasie prawie 20 km wzdłuż rzeki Kaczawy i Nysy Szalonej.
Trasa Rajdu przebiegała po nowo wybudowanych drogach asfaltowych w malowniczym terenie ,,Parku Krajoznawczego Chełmy" , wokół miejscowości Krajów. Najważniejszą osobą tej imprezy był niewątpliwie Wójt Gminy Franciszek Chyła jako były - ale nadal czynnie jeżdżący - kolarz uczestnik min. Wyścigu Pokoju, był głównym pomysłodawcą tego tak wspaniałego projektu dróg dla rowerzystów.

Mam nadzieję, że i u nas zaczniemy niedługo dalsze rozbudowywanie turystycznych asfaltowych dróg rowerowych w okolicach Naszego Miasta, bo jedna droga w stronę Karpacza to trochę za mało. - powiedział Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Rowerowego I-KTK-N.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Chcą powtórki wyborów!

Hania Kobylska mistrzynią Polski!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~cyklista 8-06-2009 11:23
Brawo!!!Takie inicjatywy władz lokalnych trzeba gorąco nagłaśniać i chwalić. Kiedy u nas doczekamy takiego wydarzenia.Nasze władze promowały się na lotnisku.Może zareagują.W końcu jesteśmy rowerową stolicą.Pozdrowienia dla naszych reprezentantów.
~*.* 8-06-2009 12:38
Hyh wiedziałem że Pana Ryszarda Sz. nie może zabraknąć na takiej imprezie i to jeszcze na czołowej fotce sie załapał
~uczestnik 8-06-2009 13:44
Dzięki dla miasta za piękne stroje.Myślę,że godnie się zaprezentowaliśmy. Było fantastycznie mimo ulewy w drodze powrotnej.
~uczestnik 2 8-06-2009 15:00
Impreza naprawdę udana bez względu na pogodę która na koniec spłatała psikusa ,dodam jeszcze że takie incjatywy powstają między innymi dzięki takim ludziom jak Wójt Gminy Krotoszyce Franciszek Chyła. Nie będzie przybywało nam dróg rowerowych bez pokazywania masowości ludzi popierających tą formę sportu i rekreacji ,i między innymi właśnie tacy ludzie jak wspomniany Wójt dodam jeszcze Zbigniewa Leszka założyciela I-K-T-K-N i wielu innych nie będzie nic !!!!!
~mieszkanka 8-06-2009 15:26
no, przyznam stroje super
~uczestnik3 8-06-2009 21:13
Władze naszego miasta powinny wziąć przykład z wójta gminy Krotoszyce! A nie wieźć się na Mai Włoszczowskiej!i promować Jelenią Górę rowerową stolicą Polski!Żenada!!!!
Ryba 9-06-2009 9:17
"Kolo za kolem, pedal za pedalem." ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mamy brąz!

Ruszyły zapisy na VIII Półmaraton Jeleniogórski

Proces sprawców tragedii drogowej

Barbórkowa feta

To grozi tragedią  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
582
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%