MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Dni Baby Wielkanocnej 2014 w Piechowicach

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Manu
Fot. Organizator
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym, Piechowicki Ośrodek Kultury w Piechowicach organizuje „Dni Baby Wielkanocnej”. Dwudniowa impreza odbędzie się już w sobotę i niedzielę (12 i 13 kwietnia) w godzinach od 12.00 do 18.00. Partnerem jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło nr 9 w Piechowicach.

„Dni Baby Wielkanocnej” to oczywiście propozycja dla okolicznych mieszkańców, nawiązująca do dawnych zwyczajów, obrzędów ludowych i tradycji wielkanocnych. Zwiedzający będą mogli poznać sztukę zdobienia pisanek według tradycji polskiej i czeskiej. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty i stoiska ze sztuką ludową oraz wypiekami wielkanocnymi. Jako atrakcję dla dzieci przygotowano żywe zagrody zwierzątek wielkanocnych.

Podczas sobotniej wenty w sali widowiskowej POK zostanie uroczyście otwarta wystawa Romana Ćwiąkały zatytułowana „Biografia zapisana na kanwie”, na której obejrzeć będzie można obrazy wykonane haftem krzyżykowym.

Część muzyczno-wokalną wypełnią gościnne występy zespołów ludowo-folklorystycznych: „Szklarki” z Piechowickiego Ośrodka Kultury, „Echo” z Bolkowa, „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa, „Kowarskie Wrzosy” z Kowar, „Gościniec” z Mysłakowic oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Pod czerwonym muchomorem” w Piechowicach pod opieką Bożeny Woś i grupa „sPOKo” z Piechowickiego Ośrodka Kultury.

W sobotę godz. 17.30 odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Pisanka wielkanocna” wraz z wręczeniem nagród i wystawą pokonkursową.

W niedzielnym koncercie z kolei zaprezentują się gościnne kapele ludowo-folklorystyczne: „Szklarki” z Piechowic, „Chabry” z Kwieciszowic, „Szarotka” z Mysłakowic, „Rybniczanki” z Rybnicy, „Sokolik” z Karpnik, „Karkonosze” z Gruszkowa oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Chatka Puchatka” w Piechowicach pod kierunkiem Grażyny Biel.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Porządki przy cmentarzu

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Roboty na Dworcowej

Kampania ławkowa

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
973
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%