MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dłużników sprowadzi straż miejska

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 11 listopada 2007, 8:31
Aktualizacja: 10:52
Autor: TEJO
Na razie jeleniogórscy strażnicy miejscy nie będą ścigali dłużników, ale jeśli pomysł spod Szrenicy spodoba się władzy w stolicy Karkonoszy, to kto wie?
Fot. Agnieszka Gierus
Jest sposób na ludzi, którzy uchylają się od płacenia podatków lokalnych. Znajdą w skrzynce na listy zaproszenie od szefa miasta do gabinetu na męską rozmowę. Jeśli to nie poskutkuje, do ich drzwi zapuka patrol strażników miejskich.

To nie orwellowska fikcja z powieści „Rok 1984”, ale rzeczywistość w Szklarskiej Porębie. Pisze o tym sobotnio–niedzielna Polska Gazeta Wrocławska. Miasto pod Szrenicą chce ściągnąć od mieszkańców dług wynoszący ponad półtora miliona złotych.

Burmistrz Arkadiusz Wichniak nie będzie siedział z założonymi rękoma, tylko osobiście zadba, aby pieniądze wróciły do kasy miasta. Najpierw po dobroci. Zaprosi dłużnika do siebie i powie mu, dlaczego należy płacić podatki. Wyjaśni, że z tych opłat pochodzą środki na odśnieżanie dróg lub remonty chodników.
Jeśli dobre słowo nie pomoże, zostaje argument siły munduru. Po opieszałych dłużników przyjdzie patrol strażników miejskich.

Pomysł kontrowersyjny, ale – jak podaje gazeta – skuteczny. W ratuszu stawiło się na rozmowy dyscyplinujące ponad trzydziestu dłużników. Już są pierwsze wpłaty na konto gminy – czytamy w PGR.

Arkadiusz Wichniak nie zamierza na tym poprzestać. Planuje, aby na klatkach schodowych rozwieszać listy z sumą zadłużenia mieszkańców budynków przy danej ulicy. Ten pomysł nie budzi już tyle entuzjazmu.

Sonda

Czy to dobra metoda na egzekucję długów?

Oddanych
głosów
12
Doskonała
58%
Pomysł dobry, ale może okazać się nieskuteczny
0%
To zły pomysł
42%

Czytaj również

Ogołocili drzewa

Marcowa wierszolandia

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ble 11-11-2007 10:04
"Jeśli dobre słowo nie pomoże, zostaje argument siły munduru"- to jest cytat z informacji pani/pana Tejo. I co zrobią strażnicy? Spisujecie informacje z gazety i w dodatku źle spisujecie. Więc wytłumaczę co autorka/autor tej informacji w jelonka mieli na mysli. Domyślam się, że chodzi o to, że jeśli pisemne zaproszenie nie pomoże, to dłużnika odwiedzi straż miejska i słownie go zaprosi do burmistrza. A jak to nie pomoże, to spotkają się wszyscy w sądzie i u komornika. Gdzie więc to orwelowski scenariusz pani/panie Tejo??? <br><br> <i> Mnie się te mundury w mieszkaniu jakoś z Orwellem skojarzyły ;-) - dzięki za wyjaśnienie - TEJO </i>
~ 11-11-2007 10:11
Nie miasto u mieszkańców ma dług, tylko mieszkańcy wobec miasta, a więc innych mieszkańców Oj tejo, tejo <br><br> <i> oj, anonim, anonim, rację macie, poprawiłem :-) dzięki - TEJO </i>
~ 11-11-2007 10:11
W Szklarskiej nie ma ratusza.
PrYk 12-11-2007 6:36
Dobrze, ze przynajmniej ktos cos robi z dluznikami a nie tylko siedzi i mysli... PS nie zebym sie czepial... ale patrzac na zdjecie czy Pan z SM zostawiajac samochod pozostawil dla pieszych 1,5 metra ?
~Pij Mleko 12-11-2007 8:39
No pieknie ;) Meska rozmowa w Cztery oczy to pachnie KORUPCJA !!! Ten przekona tamten Nie :))))) Cwaniaczek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Głosy za strajkiem?

Wyborcze zmiany

Prezydent wezwany przez prokuratora

Niedoróbki na drodze

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
954
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%