MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Długotrwała wymiana oświetlenia w Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 października 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od ponad tygodnia jeleniogórski Rynek "zdobią" nowe latarnie uliczne i nie byłoby tematu, gdyby wykonawcy fachowo podeszli do pracy. Krzywo ustawione latarnie i pozostawiona sterta kostki brukowej z ziemią przy jednej z nich, z pewnością nie są dobrą wizytówką centrum miasta.

Niedokończone prace pod oknami Urzędu Miasta zdumiewają - nikomu to nie przeszkadza, czy jest to na tyle skomplikowane zadanie, że potrzeba np. przetargu na ułożenie kilku sztuk kostki granitowej? - pyta nasz Czytelnik?

Jak zadeklarował prezydent Marcin Zawiła, wykonawca robót zostanie ponaglony, by jak najszybciej doprowadził pracę do końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zimowa wycieczka

Kto do Senatu?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 21-10-2015 9:02
Kiedy doświetlą drogi?. Stare lampy oświetlają powietrze,nie które schowane są w gałeziach drzew.Jak jest wieczór,noc,pada deszcz,śnieg, widoczność jest słaba.Np droga JG-Sobieszów,P.Wielkopolskich i wiele innych jedna wielka ciemnica.Poprawa Oświetlenia poprawi bezpieczeństwo.Może zrobić pomiar światła ile powinno być?.Może Jelonka podejmie temat.Co na to mieszkańcy?.
~zaboberek 21-10-2015 9:11
"Niedokończone prace pod oknami Urzędu Miasta zdumiewają ". Pod latarnią jest najciemniej?,a może okna w Ratuszu są za wysoko i nie wszyscy mogą przez nie zobaczyć co się pod nimi dzieje?
~kiedy 21-10-2015 14:46
Kiedy wreszcie naprawią bądź wymienią latarnie, które znajdują się na kamieniczkach okalających Plac Ratuszowy (nie mam na myśli tych w podcieniach, ale "na zewnątrz"; Co do oświetlenia w naszym mieście można książki pisać - niedoświetlone skrzyżowania, ulice b. słabo oświetlone. Jako pewien pomysł proponuję zdobyć dofinansowanie na wymianę oświetlenia na głównych ulicach miasta na LEDy, a odzyskane w miarę energooszczędne wykorzystać do pozostałych punktów, na których często zawieszone są oprawy sprzed 40 i więcej lat Na plus trzeba oddać, że wreszcie od kilku lat doświetla się przejścia dla pieszych.
~aq 21-10-2015 15:11
W ratuszu nikogo nie interesuje co się dzieje na placu
~ 21-10-2015 17:30
Bo to tak przecież ma być, to jest styl
~zabobrzanin 21-10-2015 22:04
Przecież to takie same starodawne, a jednak nowe. Jeżeli widać że po paru latach nie sprawdza się temat kliszy brudnych, poniszczonych i pożółkniętych niewytrzymujących promieni UV to po co brnąć w te skorupy po raz kolejny ? Fajnie się wydaje nie swoje i to na coś co się nie sprawdza. Może jakieś nowe kształty oraz technologie jakieś LEDowe ?
~Do rzeczy 23-10-2015 11:43
To są uroki przetargów publicznych. Byle tanio = byle jak. Co oznacza, że wykonawca zostanie ponaglony? Wykonując prace, zakłada się, że zostanie wykonana od początku do końca. Sprawa jest na tyle poważna, że miasto powinno spisywać z wykonawcą - zwycięzcą przetargu umowę, w której wymieniony jest nie tylko zakres czynności, lecz także punkty dot. odpowiedzialności za wykonane prace i kary umowne za opóźnienia, a przede wszystkim punkty dot. zobowiązań gwarancyjno - naprawczych. Na przykładzie kamienic z ul. Matejki widać, jak konieczne są takie zapisy. Tam tynk odpadał płatami, co stwarzało niebezpieczeństwo dla samych mieszkańców i przechodniów. Wniosek - stary tynk nie został usunięty, tylko naniesiono farbę na starym. Dziwię się, że nikt z tym nic nie robi, a wykonawca jest bezkarny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Co z przebudową stadionu przy Lubańskiej?  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Stop marginalizacji średnich miast

Kolejny test w MZK

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%