MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Długi weekend w miarę bezpieczny

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 16:21
Aktualizacja: 16:22
Autor: KMP
Pierwszy przedłużony weekend wakacji na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie. W naszym regionie doszło do 14 kolizji i wypadku. Policjanci ukarali 230 kierowców za różne wykroczenia drogowe, zatrzymali 24 dowody rejestracyjne i 8 nietrzeźwych kierujących.

Jak informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, od 22 do 26 czerwca na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. W całym regionie doszło do 14 kolizji, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył .

Ponadto 24 czerwca 2011 roku około godziny 14.10 na ulicy Rejtana w Kowarach doszło do wypadku drogowego. 55-letni kierujący samochodem marki Toyota Corolla , na krętym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi, uderzył w drzewo i spadł z ośmiometrowej skarpy. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 50-letnia pasażerka i kierowca. Pozostali oni w szpitalu na obserwacji. Kierowca był trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze ukarali 230 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Większość ukaranych kierowców to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 8 nietrzeźwych kierujących oraz zabrali 24 dowody rejestracyjne za usterki techniczne.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Zatrzymanie złodziei uli

Senator zachęca do głosowania na maszty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wszedł na skałę i bał się zejść

Posypały się mandaty

Kolizja na Wolności

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%