MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Długi weekend sierpniowy pod lupą policji

Wiadomości: Region
Sobota, 12 sierpnia 2017, 6:32
Aktualizacja: 6:34
Autor: 112
Fot. Archiwum
Od 12 do 16 sierpnia policja jeleniogórska prowadziła będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą Kotlinę Jeleniogórską.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

- Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Ponadto policja jeleniogórska apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas swojej nieobecności. Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997 – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej i napaść

Mają w nosie pieszych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Widzę. 12-08-2017 10:31
Światła i kierunkowskazy i trochę uprzejmości nie zawadzi..//moto.onet.pl/aktualnosci/polacy-nie-potrafia-uzywac-swiatel-dziennych/pb11sw
~asteria 12-08-2017 11:19
tu nie chodzi o bezpieczenstwo tylko o sciagniecie kasy bo na premie brakuje a i luksusowe radiowozy trzeba utrzymac
~ 12-08-2017 13:36
Jakie kontrole jak jest wolne dilerzy jeżdżą po Zaułku całą noc a patroli zero a co drugi sąsiad to ćpun to kogo prosić o pomoc ???
~Bambo 12-08-2017 16:36
Tylko jak już będą statystyki, czy ktoś je przeanalizuje?... Czy będzie tak jak dotąd - patrz wcześniejsze artykuły jelonki; że pomimo akcji i działań prewencyjnych były wpadki śmiertelne?... Panie Komendancie miejski policji wydziału ruchu drogowego wystarczy poczytać komentarze... Niech pan zacznie w końcu czytać te komentarze i słuchać ludzi. Wtedy działania mają jakiś sens. Tak się dzieje w cywilizowanych krajach... Co ja pisze w niektórych miastach już w Polsce...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Byłeś świadkiem tego wypadku – zadzwoń

Bez barier nad Śnieżnymi Kotłami

Pożar pustostanu w Kowarach

Zaatakował i pobił bez powodu

Cieplice pod selfie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
399
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%