MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Długi weekend sierpniowy pod lupą policji

Wiadomości: Region
Sobota, 12 sierpnia 2017, 6:32
Aktualizacja: 6:34
Autor: 112
Fot. Archiwum
Od 12 do 16 sierpnia policja jeleniogórska prowadziła będzie działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą Kotlinę Jeleniogórską.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

- Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Ponadto policja jeleniogórska apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas swojej nieobecności. Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997 – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kradzież, której… nie było

Nie ma rady na wandali?

Jechała zbyt prędko

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Widzę. 12-08-2017 10:31
Światła i kierunkowskazy i trochę uprzejmości nie zawadzi..//moto.onet.pl/aktualnosci/polacy-nie-potrafia-uzywac-swiatel-dziennych/pb11sw
~asteria 12-08-2017 11:19
tu nie chodzi o bezpieczenstwo tylko o sciagniecie kasy bo na premie brakuje a i luksusowe radiowozy trzeba utrzymac
~ 12-08-2017 13:36
Jakie kontrole jak jest wolne dilerzy jeżdżą po Zaułku całą noc a patroli zero a co drugi sąsiad to ćpun to kogo prosić o pomoc ???
~Bambo 12-08-2017 16:36
Tylko jak już będą statystyki, czy ktoś je przea...lizuje?... Czy będzie tak jak dotąd - patrz wcześniejsze artykuły jelonki; że pomimo akcji i działań prewencyjnych były wpadki śmiertelne?... Panie Komendancie miejski policji wydziału ruchu drogowego wystarczy poczytać komentarze... Niech pan zacznie w końcu czytać te komentarze i słuchać ludzi. Wtedy działania mają jakiś sens. Tak się dzieje w cywilizowanych krajach... Co ja pisze w niektórych miastach już w Polsce...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Trzeźwy poranek" na kamiennogórskich drogach

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
686
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%