MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Długi weekend majowy pod lupą policji

Wiadomości: Region
Sobota, 29 kwietnia 2017, 7:59
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku z długim weekendem policja jeleniogórska prowadzić będzie do 4 maja działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby oraz drogę w kierunku Karpacza.

- Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Jeżeli jesteście państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997 – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Kolizja przy MPGK

Posypały się mandaty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ktoś 29-04-2017 9:28
Ha ha ha dobre. Koło drexa i jelenia plast codziennie o 14.00 droga jest zablokowana przez autobusy i tiry. Pomimo kilku telefonów nikt z tym nic nie roni a policja nie pojawiła się ani razu
~ 29-04-2017 14:32
Weźcie się lepiej policjanci za rowerzystów jeżdżących po chodnikach. Ostatnio patrol z ruchu drogowego na dwóch motocyklach zatrzymał kierowcę i zjechali z nim na chodnik. Stałem i patrzyłem. Przez kilkanaście minut "spisywania" kierowcy minęło was ze dwudziestu rowerzystów na chodniku. Nie zrobiliście nic, nawet nie zwróciliście uwagi. Przypominam, że za jazdę po chodniku według taryfikatora jest mandat. Dla rowerów jest jezdnia i drogi rowerowe (tych akurat w JG nie ma).
~Jezdnia dla rowerow(?) 29-04-2017 18:21
Stales i patrzyles przez 15 minut? To bylo pewnie mega wydarzenie w Twoim zyciu, ze az tak przykulo Twoja uwage... Kazdego co innego podnieca :) Co do tego, ze jezdnia jest dla rowerow to tylko suchy przepis. Przejedz sie raz rowerem po jezdni i gwarantuje, ze szybko znajdziesz sie na chodniku. Znajdziesz sie z powodu obaw o wlasne bezpieczeczenstwo. Kultura jazdy w Polsce wiadomo jaka jest. Jedno pytanie - czy rowerzysci, ktorych tak namietnie obserwowales stworzyli niebezpieczne sytuacje? Piesi uciekali na jezdnie? :)
~=] 30-04-2017 11:23
dokladnie :) na chodniku jest bezpieczniej .
~Do 14.32 Pieniacza 30-04-2017 12:57
Łatwiej rowerzyście zatrzymać się, lub ominąć pieszego na chodniku, niż rozpędzonemu Tirowi omijać rowerzystę. Skutki kolizji także są różne. Czego się czepiasz pieniaczu? Pomyśl głową. Nie widziałeś na osiedlach dróg przeznaczonych dla pieszych i rowerów (taki okrągły niebieski). Twój post dowodzi, że nie masz pojęcia o jeździe na rowerze i nie korzystasz w ogóle z tego środka transportu/rekreacji.
~@ 29-04-2017 14:32 1-05-2017 8:18
Przypominam, ze sa 3 wyjatki kiedy mozna jezdzic po chodniku. Moze w tej sytuacji, ktorej nie opisales dokladnie, mozna bylo jechac po chodniku. @nastepni, wyjatki te nie sa zwiazane z obawa o swoje bezpieczenstwo, kultura jazdy, tirami itp i wtedy mozna dostac mandat.
~ 1-05-2017 11:54
Nie, żaden z wyjątków nie zachodził. Żaden z rowerzystów nie miał poniżej 10 lat, nie padał deszcz, śnieg, ani nie panowały niekorzystne warunki, a ulica obok była jednokierunkowa z dopuszczalną prędkością 40km/h i chodnik był wąski. Odnośnie cymbałów, którzy mi wmawiają, że nie jeżdżę na rowerze - robię 6000km rocznie. Jeżdżę tylko i wyłącznie jezdnią po 50-70km jednorazowo. Jak ktoś się boi samochodów, to znaczy, że nie zna przepisów i czuje się na drodze niepewnie. Co do dróg dla rowerów, które rzekomo w JG są - poczytajcie przepisy na temat znaków droga dla rowerów oraz droga dla rowerów i pieszych. Potem odróżniajcie jedno od drugiego. Dróg dla rowerów w JG nie ma poza krótkim kawałkiem koło mechanika i koło PKP, po których i tak łażą piesi, mimo, że nie mogą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Zatrzymanie złodziei uli

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Próba włamania do kościoła

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
814
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%