MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dlaczego CIA śledziło kowarzan? – Dzień Patrona w ZSO

Wiadomości: Kowary
Środa, 19 października 2016, 8:41
Aktualizacja: Czwartek, 20 października 2016, 7:46
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Organizator
Już w najbliższy poniedziałek (24.10) uczniowie kowarskiego gimnazjum i liceum im. Stanisława Lema będą świętować Dzień Patrona.

Święto ma charakter cykliczny. W zeszłym roku najważniejszym wydarzeniem była wideokonferencja z Tomaszem Zawistowskim z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, koordynatorem projektu pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE-PL.

W tym roku organizatorzy po raz kolejny zaplanowali atrakcje związane życiem i twórczością Stanisława Lema oraz historią miasta nad Jedlicą.

Czy wiesz, kiedy i dlaczego CIA śledziło mieszkańców Kowar? Co łączy Lady Gagę ze Stanisławem Lemem? Co to jest i dlaczego znika z Kowar kowarski granit? Czy istnieje taka góra, jak Śnieżka, na innych planetach? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać odwiedzając naszą szkołę w Dniu Patrona - zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach Adam Walesiak, organizator.

W programie między innymi wykłady:
"Schmideberg, Smedewerk, Krzyżatka, Kuźnick, czyli rzecz o Kowarach." - Grzegorz Schmidt (n-l j. angielskiego i historii w ZSO, przewodnik PTTK),
"Historia Kowar" - Bernard Utrata (Przewodnik po Kowarach),
"Życie i twórczość Stanisława Lema. " - dr Adam Walesiak (n-l wos, geografii i etyki w ZSO).
"Czy istnieje Śnieżka na innych planetach?" - Roksana Knapik (geolog, Dział Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego).
"Zapomniana historia kowarskiego granitu." - Aleksandra Trytek (geolog, Dział Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego).

Wykłady będą odbywały się w budynku kowarskiego ZSO przy ulicy Szkolnej 1 oraz w Sali Tradycji Urzędu Miasta w Kowarach.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.zso-kowary.pl oraz na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych! - dodaje organizator.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Turniej z sukcesem

Było po angielsku

Na poranku działo się!

Kończy się referendum strajkowe

Projekt za miliony dla edukacji

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
625
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%