MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Dla lepszej przyszłości Sobieszowa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 12:37
Aktualizacja: Wtorek, 20 kwietnia 2010, 7:42
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Deklarację o zobowiązaniu się do dokonania najistotniejszych dla mieszkańców dzielnicy pod Chojnikiem prac i zadań podpisali dziś w ratuszu Halina Moszyńska z Zespołu Aktywności Społecznej oraz prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

- Dopinamy dziś formalności rozpoczętych podczas ostatniego spotkania z sobieszowianinami – powiedział prezydent miasta przed przeczytaniem treści deklaracji. W dokumencie szef miasta zapewnia o gotowości do remontów nawierzchni najbardziej zniszczonych sobieszowskich ulic, w tym Żabiej i Reymonta, wykonania remontu kładki nad Wrzosówką, instalacji póki co pięciu kamer monitoringu wizyjnego, remontu boiska przy Szkole Podstawowej nr 15, docieplenia i remontu elewacji kamienicy przy ul. K. Przerwy-Tetmajera 5, a także uporządkowania terenu rekreacyjnego w pobliżu ulic Dębowskiego.

– Zakładamy także powtórne wyłożenie do konsultacji projektu planu zagospodarowania przestrzennego, a także inwestycje w ramach gospodarki ściekowej warte ponad 120 milionów złotych, w tym budowę sieci kanalizacyjnej za 17 mln złotych. Będą one zrealizowane w latach 2010 – 2014 – zapowiedział Marek Obrębalski. Nowe oblicze uzyska też sala widowiskowa w MDK Muflon, a to dzięki wspólnemu projektowi polsko-czeskiemu.

Magistrat zobowiązał się także do wyraźniejszej prezentacji możliwości kupna terenów po byłym basenie przy ulicy Łazienkowskiej, zarówno podczas rozmaitych targów tyczących nieruchomości, a także na portalach internetowych. W planach jest także zakup nowego wozu strażackiego dla miejscowej OSP, a także poprawa warunków bytowych w remizie.

Halina Moszyńska dała wyraz zadowoleniu, że miasto widzi potrzebę zmian w Sobieszowie. – Ta deklaracja zawiera postulaty przekazane prezydentowi przez mieszkańców naszej dzielnicy, gdzie jest coraz mniej miejsc pracy i brakuje atrakcji – choćby basenu – zaznaczyła. Przypomniała, że w czasach, kiedy działało kąpielisko, było ono magnesem dla różnych kolonii, które zjeżdżały na lato do Sobieszowa i dawały zarobić miejscowym. – Teraz mamy tylko Chojnik. Turyści tu, owszem, przyjeżdżają, ale wizytę ograniczają do zwiedzenia zamku i zostawiają nam nieczystości – powiedziała liderka Zespołu Aktywności Społecznej.

Marek Obrębalski dodał także, że trwają prace związane z budową ośrodka sportowego i wytyczeniem tras narciarskich, z których latem mogliby także skorzystać biegacze i „nartorolkowcy”. Pod Chojnikiem ma powstać 50 km takich tras, częściowo utwardzonych i oświetlonych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta profesora

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~mrc 19-04-2010 13:11
przepraszam, a od kiedy to Żabia i Reymonta to najbardziej zniszczone Sobieszowskie ulice? :O
~olo 19-04-2010 13:14
deklaracje zapewnienia i co i nic i co możecie zrobić i nic i tak do wyborów i tak cały czas i co i nic i tak zawsze ktoś wybory musi wygrać i co dalej i nic....................................
~Tubylec 19-04-2010 13:18
1. Jaką legitymację do reprezentowania Sobieszowa ma Pani Moszyńska. 2. Dlaczego tylko jeden budynek miałby być docieplony? (na marginesie - dwa sąsiednie bloki docieplili na swój koszt lokatorzy). 3. Dlaczego ta Pani zawłaszcza sobie cudze osiagnięcia - czyszczenie koryta Wrzosówki to od lat zasługa księdza proboszcza tamtejszej parafii. Itd. itp. Pani Moszyńska już rozpoczęłą wyscig po mandat radnego w nadchodzącyh wyborach. A właściwie to gdzie są radni wybrani przez mieszkańców Sobieszowa?! Czy mają sie czym pochwalić na zakończenie kadencji?
~ 19-04-2010 14:22
najpierw pisali ze zrobia.. mleczna droge,obroncow pokoju,poznanska,itp do sobieszowa dojda za pare lat...
~wie39 19-04-2010 16:58
...konsultacje projektów,projekty-słowem ciężkie pieniądze wydawane na cwaniaków (projektantów,geodetów i wszelkiej maści innych nierobów)które nie wnoszą nic co by się przyczyniło do poprawy wyglądu miasta(rzeczywistej poprawy-papierki mozna sobie w d...wsadzić)
~do Tubylca 19-04-2010 17:21
Ech wszyscy mieszkańcy wiedzą, że pani Moszyńska jest prawą ręką pana Obrębalskiego i prowadzi " działalność pijarowską” i a ty o tym nie wiedziałeś? Prawdą jest, że osiągnięcia innych przypisuję sobie i jeszcze chwali się tym w prasie. Ciekaw jestem, co powiedzą po przeczytaniu tego artykułu przedstawiciele, którzy rzeczywiście pracują nad realizacją projektu tras biegowych? A jeśli chodzi o radnych to widać, że nie wiesz o tym, że mieszkańcy Sobieszowa w ostatnich wyborach nie wybrali swojego przedstawiciela i nie mają teraz kogo rozliczać.
hexl 19-04-2010 17:44
nareszcie zaczyna się czas przedwyborczy. Rusza kampania obietnic. Wybory powinny byc co dwa lata aby częściej był ten przedwyborczy okres aktywności urzędników.
~To ciekawe... 19-04-2010 17:45
Rzeczywiście został pani Moszyńskiej Chojnik. Tylko nasuwa się pytanie, dlaczego nie walczyła o dofinansowanie tego zabytku. Sam wicemarszałek J.Łużniak stwierdził, że za mało o to walczono i zamek Chojnik nie dostał dofinansowania. Widocznie Zespół Aktywności Społecznej woli zajmować się mało istotnymi sprawami lub takimi, które tylko osobiście im pasują. Ponadto z wypowiedzi widać, że jako przedstawicielka miejscowej grupy społecznej, działa mało dyplomatycznie - jaki turysta będzie chciał odwiedzać to miejsce jeśli będzie obrażany.
~cierpliwy 19-04-2010 18:13
Prezydent znów obiecuje. A potem wymieni tylko żarówki...
~Sobieszowianin 19-04-2010 18:38
Jak można podpisywać porozumienie w sprawie działań, na których realizację są już przyznane pieniądze w budżecie na 2010 rok.Panu Prezydentowi łatwo jest podpisywać takie porozumienie jeśli wie, że zadania są w realizacji .Jest to ewidentne przedwyborcze tzw. bicie piany.Ponadto jaki mandat posiada pani Moszyńska, aby takowe porozumienie podpisywać w imieniu mieszkańców Sobieszowa i czy jej zasługą są zadania wymienione w tym porozumieniu np. sprawa kładki nad wrzosówką, remonty ulic, boisko szkolne, docieplenie .
~A ja się pytam ... 19-04-2010 18:46
Dlaczego, pan Prezydent nie reprezentuję miasta w dzisiejszym pogrzebie pana R.Kaczorowskiego. Przecież był on honorowym obywatelem naszego miasta !!!
~mieszkaniecJG 19-04-2010 18:54
Ciekawe rzeczy się dzieją w Jeleniej dziurze, aktywność pana Prezydenta???, jakiś Zespół Aktywności Społecznej (jakieś umowy partnerskie) ???????? co to jest !!!!!!!!!!!!! Mieszkam w Jeleniej Górze od kilkudziesięciu lat, ale takich jaj nie słyszałem od wielu lat - Panie prezydencie, gdzie są pozostali mieszkańcy tego miasta, którzy od kilku miesięcy proszą o prosta pomoc z pana strony ?? A tu cisza tylko ECHO swoich próśb !!!! Ktoś mi to wyjaśni ???- jakie to miasto jest perfidne !!!!! Kto na stołku temu lepiej !!!!!
~Zofija 19-04-2010 20:53
Jak zwykle Internauci nie szczędzą jadu i złośliwości. Każdy może należeć do ZASu i współdecydować czym Zespół będzie się zajmował.Ale po co, najlepiej jest siedzieć z założonymi rękami i narzekać oraz opluwać ludzi, którzy robią naprawdę sporo fajnych rzeczy dla Sobieszowa.
~Kamień 19-04-2010 21:29
Panie Obrębalski! Posprzątaj pan wreszcie Jelenią Górę. Plac Ratuszowy i kilka ulic wokół to za mało. Jeżeli ma pan gdzieś miasto, którego jest pan prezydentem, niech pan złoży rezygnację z zajmowanego urzędu.
~olokolo 19-04-2010 21:34
czyli kampania wyborcza ruszyła ... przypomina mi to trochę festiwal niespełnionych do dzisiaj obietnic Kusiaka dla Jagniątkowa tuż przed wygranymi przez niego wyborami...
~mieszkaniec Reymonta 19-04-2010 22:17
Na wszystkich deklarowanych ulicach kończone są prace związane z kładzeniem nawierzchni.Mamy do czynienia z bzdurą wstyd!!!!!! \"W dokumencie szef miasta zapewnia o gotowości do remontów nawierzchni najbardziej zniszczonych sobieszowskich ulic, w tym Żabiej i Reymonta\"
~ja 19-04-2010 23:28
Po pierwsze to w ZAS nie brakuje znajomych pana pezydenta jeszcze z czasow pracy na UE i niestety pachnie to brzydko kampania wyborcza pezydenta i kilkorga z ZAS chetnych na diete radnego. Po drugie to jest czyms niebywalym, by robic takie halo z tego co jest najzwyklejszym obowiazkiem prezydenta i obiecyane juz bylo 5 lat temu w kampani wyborczej. Moze jutro zrobi pan konferencje prasowa i szumnie oglosi pan, ze przyszedl pan do pracy o 7.30???
~sobieszowianka 20-04-2010 8:23
Sobieszowianie dobrze wiedzą, kto tak naprawdę działa na rzecz Sobieszowa, nie potrzebując rozgłosu i wielkiego halo w mediach!
~do Zofija 20-04-2010 10:18
Czy prawdę (która w oczy kole) można nazwać jadem i złośliwością? Przecież faktem jest, że oprócz pisania pism, skarg i przywłaszczania sobie działań innych osób - nie związanych z ZASem - członkowie tego stowarzyszenia nie zrobili NIC dla Sobieszowa, co by przyniosło wymierne korzyści dla wszystkich jego mieszkańców(chyba, że jesteś w stanie wyprowadzić nas wszystkich z błędu i wskażesz nam choć jedno działanie, które od a do z wykonali sami członkowie ZASu, a przyniosło ono korzyść całemu Sobieszowowi - coś czuję, że ciężko będzie...). A to, co robi ZAS w przyrodzie nazywa się posożytnictwem. A co się robi z pasożytem??
~ 20-04-2010 15:29
Moi drodzy Sobieszowianie ! Kiedy patrzę na niezwykle zadowoloną Panią Moszyńską z tym świstkiem porozumienia, które zawarła z Panem Obrębalskim, to nie wiem - śmiać się czy płakać. Pani Halino ! Trzyma Pani w reku rolkę papieru t............o !!! Ten Pan jest specjalistą od podpisywania wszystkiego co mu podsuną do podpisu . Jeśli Pani nie wierzy, to zapraszam na naszą stronę www.jagniatkownaszdom.pl !! Tam znajdzie pani porozumienie, które Pan " PREZYDENT JELENIEJ GÓRY " Marek Obrebalski /3 lata temu /, podpisał w obecnosci połowy Jagnątkowa. I co ?? I nic !!! Podpisał i się wypiął !!! Na ostatnim zebraniu w Domu Gerharta Hauptmanna, powiedział - UWAGA !!! ŻE GO MIESZKAŃCY JAGNIĄTKOWA WROBILI !!!! A jego wysąpienie do dziś jest komentowane, że Pan Prezydent był chyba - "coś tam , coś tam" !? Ironia losu, polega na tym, że mieszkańcy Jagniątkowa MU UWIERZYLI i gremialnie zagłosowali /w drugiej turze/, na niego a nie jego konkurenta - czyli DZIŚ JEGO ZASTEPCĘ , Pana Sajnoga !!!! Kochani Sobieszowianie !!! Dobrze Wam radzę !!! Weżcie swoje sprawy w swoje ręcę i w nadchodzacych wyborach idzcie szturmem /wszyscy/, do lokali wyborczych !!! Wybierzcie / ile się da/, swoich ROZUMNYCH ludzi do RADY miejskiej . To oni bedą decydować o rozwoju Waszego Pięknego i atrakcyjnego Sobieszowa. Bo tak naprawde, to w RADZIE rozstrzygają się losy poszczegolnych zadań i inwestycji. Prezydent, może Wam jedynie OBIECYWAĆ !!! Zaręczam , że obecny działa na zasadzie = OBIECANKI CACANKI a g......... Pozdrawiam: Józef Gajewski .... PS. zapraszam na www.jagniatkownaszdom.pl
~Do J.Gajewski 20-04-2010 16:41
Pan jako doświadczony samorządowiec doskonale wie, że tu nie chodzi o ten papierek i co na nim jest napisane tylko o szum medialny, który robi sobie pan Prezydent i jego prawa ręka pani Moszyńska, wiadomo wybory się zbliżają. My dziś mówimy tym państwu dość i basta i tak nie damy się wpuścić w maliny. Przecież wymienione zadania są już realizowane i widnieją w budżecie . Jeśli chodzi o wybory do rad to wiemy, że musimy wybrać osoby podchodzące poważnie do spraw i problemów mieszkańców a nie preferujące własne interesy.
~jeż "do zofija" i tp. " sobieszowian" 20-04-2010 18:10
Te teksty są niemo...lne. Przypisywanie p. Moszyńskiej aspiracji radne- go jest objawem chorej wyobrażni i autentycznego zakompleksienia. Jesteście oryginalnym dowodem na"polskie piekło".Każdy sukces w społecznym działaniu to dla was spisek, układ i profity.Niestety nie jes- teście osamotnieni w działaniu, choć nie lubicie się ujawniać publicznie. 'polskiego piekła
~antymalkontent 20-04-2010 18:37
mniej narzekać /i konfabulować/a więcej pracować dla Sobieszowa
~Halina M. 20-04-2010 22:30
Do antymalkontenta, Tubylca, Sobieszowianina mieszkańca JG i innych anonimowych i innych kryjących się pod różnymi nickami - gratuluję dobrego samopoczucia. Zapewnie dużo robicie, aby Sobieszów był coraz ładniejszy. Macie jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Życzę Wam powodzenia (naprawdę, bo mi leży na sercu dobro Sobieszowa). Pana Gajewskiego podziwiam, że jako jedyny miał odwagę podpisać się pod swymi uwagami. Jeszcze raz Panu dziękuję. Ten papier, o którym Pan mówi to 13 zadań do wykonania w b.r. Może to niewiele.... Może inni będą mogli więcej. Gorąco zachęcam do działania na rzecz Sobieszowa!
~do Halina M. 21-04-2010 0:54
Odpowiadam, ponieważ zostałem między innymi przez panią wymieniony w jej poście.Tak łaskawa Pani bardzo dużo robię dla Sobieszowa i nie przywłaszczam sobie pomysłów i pracy innych ludzi co niestety ewidentnie robi pani. Jestem mieszkańcem Sobieszowa i tak się podpisuję, bo nie szukam taniego poklasku uważam, że praca społeczne nie do tego służą aby dostawać ordery.Chwali się pani 13 punktami, które ma zrealizować pan Prezydent ale zapomniała pani zerknąć do budżetu miasta na rok 2010, w którym Radni już te zadania wpisali i przyznali na to pieniądze. W takim razie jaki jest sens podpisywania czegoś co jest już w realizacji i nie jest to zasługą pana Prezydenta tylko Rady, ponadto te zadania nie są również zasługą ZAS-u i dlatego stwierdzam, że robi pani sobie, zespołowi i panu Prezydentowi tanią reklamę. Jak wygląda Sobieszów za rządów obecnego Prezydenta to wszyscy mieszkańcy widzą, a zachęcanie do działania z Pani strony jest hipokryzją. Z poważaniem Sobieszowianin.
~K_asia 21-04-2010 10:07
Ale polskie piekiełko! Nikomu nic się nie chce zrobić społecznie, a jak ktoś się weźmie to do błota z nim!
~ja 21-04-2010 10:17
Z tego co wiem to pani Moszyńska nie ma zamiaru startować na radną. A nawet gdyby miała to super, lepszy ktoś kto działa systematycznie, już drugi rok dla Sobieszowa, niż ktoś kto sprzeda kiełbasę wyborczą tuż przed wyborami. ps. Czyszczenie Wrzosówki to zasługa ZASu, finansowane z jego środków. Jest prawdą, że ksiądz z Sobieszowa zainicjował to działanie, ale 2 rok z rzędu zajmuje się tym właśnie ZAS.
~Halina M 21-04-2010 10:54
Do Sobieszowianina. Cieszy mnie to, że Pan b. dużo robi dla Sobieszowa. My też się staramy coś robić. Szkoda tylko, że mimo naszych wysiłków w Sobieszowie jest tak jak jest. Deklarację podpisywałam w imieniu Zespołu Aktywności Społecznej w Sobieszowie, który zorganizował spotkanie Prezydenta z Mieszkańcami, podczas można było zgłaszać problemy. W ubiegłym roku składaliśmy propozycje budżetu i częściowo powtórzyliśmy na spotkaniu 25.03. b.r. Niektóre z nich zostały przyjęte. Jest dobrze, kiedy zadania ujęte w deklaracji mają w budżecie zabezpieczone środki finansowe. Gorzej jest w sytuacji, kiedy jest to pusta deklaracja tj. nie mająca pokrycia finansowego. Życzę dalszej owocnej pracy. Życzę dalszej owocnej pracy na rzecz Sobieszowa. Nasz Zespół również będzie się starał. Może w przyszłości będą widoczne efekty. Bardzo bym tego chciała. Pozdrawiam.
~Sobieszowianin 21-04-2010 13:23
Państwo zorganizowaliście spotkanie i mieszkańcy jak mniemam na nim zgłaszali swoje propozycję .Jeśli tak było, to te porozumienie powinno być zawarte z mieszkańcami a nie z zespołem .Tak robi pan Gajewski - zamieszczona tu jego wypowiedź jest bardzo trafna.Nie wiem czy pani będzie chciała kandydować na radną ale czy tak samo powie pan Prezydent !?. Droga Pani chodzi mi o to, że robicie bardzo dużo szumu a w sumie nie ma po co. Szum można robić wtedy jeśli rzeczywiście jakieś super inwestor chciałby zrobić coś w Sobieszowie. A tak zebrało się kilka osób, które chcą zmienić świat - ale na swoją modę a czy tego oczekują mieszkańcy. Jestem za tym aby coś robić dla Sobieszowa ale robić to z głową. A tak na marginesie czy za zorganizowanie takiego spotkania z władzą nie dostajecie państwo pieniędzy?
~do Sobieszowianina 21-04-2010 14:12
To co Pan pisze jest absurdalne."porozumienie powinno być zawarte z mieszkańcami a nie z zespołem" Jak to sobie Pan wyobraża??? Kilka tysięcy ludzi po jednej stronie, a po drugiej Obrębalski??? Jak Panu nie odpowiada, to niech się pan zapisze do ZASu, SSS, czy założy własne stowarzyszenie i DZIAŁA a nie tylko tokuje jak głuszec.
~Sobieszowianin 21-04-2010 15:27
Dziękuję, chętnie skorzystam z pani/pana propozycji i zapiszę się, tylko muszę zorientować się jak ZAS czy SSS pracuję. Choć z tego co pani/pan pisze na temat zawierania porozumienia widzę brak profesjonalizmu :( Nie potrzeba też zachęcać mnie do działania, bo to robiłem i robię już ponad 60 lat .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To było bezpieczne?

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Maseczki... pamiątką?

Remont wiaty na finiszu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
789
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%