MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Diecezja Legnicka zaprasza na warsztaty muzyczne

Wiadomości: Region
Środa, 8 czerwca 2016, 10:18
Aktualizacja: 10:22
Autor: Org
Fot. Organizator
Wolontariat Światowych Dni Młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza śpiewającą i grającą na instrumentach młodzież, która chciałaby swoje umiejętności zaprezentować podczas diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży. Warsztaty odbywać się będą od 17 do 19 czerwca w Bolesławcu.

Koszt warsztatów to 15 zł. Organizatorzy zapewniają nocleg w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu oraz obiady. Start 17 czerwca. Tego dnia recepcja otwarta będzie od godz. 16.30 do 17.30.

Warsztaty poprowadzone zostaną przez osoby wykształcone muzycznie i doświadczone w pracy z młodzieżą; ks. Michała Marszałka, diecezjalnego koordynatora ds. działań muzycznych podczas ŚDM oraz Dorotę Pińczuk, w przeszłości dyrektor Szkoły Muzycznej w Bolesławcu a także nauczyciel muzyki i dyrygenta młodzieżowej orkiestry w jednej ze szkół w Brukseli.

Celem warsztatów jest przygotowanie oprawy muzycznej podczas liturgii i nabożeństw w trakcie trwania Dni w Diecezji ŚDM, które odbędą się w terminie 20-25 lipca w Legnicy, a także rozwijanie w młodych ludziach umiejętności muzycznych i talentu oraz integracja młodzieży z całej Diecezji Legnickiej.

Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu zaproszone są również do działań muzycznych w trakcie dorocznego Spotkania Młodych, które odbywa się w terminie 25-28 sierpnia.

Co z sobą zabrać?
- niepełnoletni muszą mieć pisemną zgodę rodziców
- dane adresowe i nr pesel do ubezpieczenia
- karimatę i śpiwór
- osoby grające - instrumenty i pulpity
- prowiant na śniadania i kolacje - zapewniona będzie gorąca woda i chleb

Więcej informacji na: www.trojca.legnica.pl i facebook.com/domusmariae2016

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Le1k 8-06-2016 11:07
Batmany szukają ofiar. Zamiast cukierków, woda i chleb to takie chrześcijańskie!
~meg 8-06-2016 13:05
Super inicjatywa! Kolejna możliwość dla młodzieży, aby rozwijać pasje. Okazja żeby ciekawie spędzić czas a nie siedzieć na 4 literach przed kompem ii wyżywać się komentarzach, wpadać w patologie z nudów i nic nieróbstwa. Kościół ma swoje za uszami, ale kto nie ma?!
~Mieszko_czwarty 8-06-2016 13:51
Indoktrynacja przez muzyke , ciekawe kto za to placi ?
~:D 8-06-2016 18:48
"doświadczone w pracy z młodzieżą"-akurat to brzmi niepokojąco,a nie uspokajająco :D
~kizior 8-06-2016 19:40
A dlaczego tylko dla młodzieży? Przecież to jet dyskryminacja,ja też bym chciał pograć,a potrafię dobrze grać na nerwach:)
~j.k 8-06-2016 20:33
niech zaproszą Nergala z kapelą. z pewnością urozmaici i ożywi te warsztaty.
~ 8-06-2016 21:29
Każdy kto się zbliża z kościelnymi, jest psychologicznie obrabiany jak kartofel na kopytka. Ich zadaniem jest zarabianie pieniędzy, bo to co głoszą to jedna wielka ściema i oszustwo. ZERO dowodów na poparcie ich bajek, za to aż nadto jest dowodów na ich byłe znane szeroko zbrodnie którymi "ewangelizowali" świat. Mordowanie niepokornych, palenie czarownic, przejmowanie wielkich majątków po "niewiernych" - to kościół opanował do perfekcji. Ktoś potrafi podać zawody i umiejętności, którymi mogli zarabiać na majątki? Oczywiście, że nie. Kradli, wyłudzali, rabowali, dostawali majątki od władców okłamując ich i zwodząc. Ten kościół jest historycznie .
~@ 9-06-2016 10:25
Świetny pomysł. Fajnie, że wśród księży mamy ludzi z pomysłami, zaangażowanych w pracę z młodzieżą. To bardzo potrzebne, szczególnie w czasach, kiedy bez żenady walczy się z wartościami.
~ 9-06-2016 14:47
A może kościół zabrałby się za integrowanie dorosłych, a nie tylko samej młodzieży? Dlaczego księża uparli się do tej młodzieży, zamiast być z dorosłymi? Wszak oni sami są dorośli, a nie młodzi. Niech młodzież sama się integruje, a to dorosłych nie ma komu integrować. Sąsiad nie zna sąsiada. Młodzi ludzie są zintegrowani w szkołach i na studiach. To dorosłych trzeba integrować. Tu jest pole do popisu dla księży. O dorosłych trzeba walczyć, bo oni wychowują tę młodzież. To rodzice dają przykład młodzieży własnym życiem, a nie księża. To rodziców trzeba wychowywać, ale do tego jakoś księża się nie palą. Ciekawe dlaczego? Bo rodzice mniej atrakcyjni? Starsi ludzie to też dzieci Boże. A tu - co impreza - to kościół i księża z młodzieżą, jakby dorośli zupełnie się nie liczyli dla kościoła.
~do 14:47 11-06-2016 0:23
Ale odpowiedź jest bardzo prosta - młodych się łatwo indoktrynuje. Łatwiej jest przekabacić młodego człowieka, który jest podatny na manipulacje. Liczą w ten sposób na powiększenie grona baranków do strzyżenia z kasy i resztek rozumu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Oddawali krew pamięci Kresowian

Czyżby Andrzej Duda?

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
563
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%