MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Dickens w „Norwidzie”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 grudnia 2009, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 6 grudnia 2009, 22:13
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dawno nie widziane na jeleniogórskiej scenie przedstawienie teatru familijnego będzie w okresie przedświątecznym królowało na afiszach Teatru im. Norwida. To „Scrooge. Opowieść wigilijna” wg Dickensa w reżyserii Henryka Adamka.

Premierę sztuki, w której gra niemal cały zespół Teatru Norwida, zapowiedziano w dzień św. Mikołaja – w niedzielę (6 grudnia) o godz. 19. W mrocznym Londynie epoki wiktoriańskiej pojawią się: Magdalena Kępińska, Iwona Lach, Anna Ludwicka, Marta Łącka, Małgorzata Osiej-Gadzina, Jarosław Góral , Andrzej Kępiński, Igor Kowalik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania, Jacek Paruszyński oraz Bogusław Siwko. W roli tytułowej zobaczymy Jacka Grondowego. Dodatkowo w sztuce występują dzieci. W nadchodzącym tygodniu sztukę będzie można obejrzeć: 8 grudnia (godz. 10 i 19), 9 i 10 grudnia – o godz. 10, 11 grudnia – o godz. 10 i 19.

Premierze towarzyszyć będą dwa inne wydarzenia. – Tuż po spektaklu powrócimy na chwilę – nie tylko we wspomnieniach – do Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Będzie to możliwe dzięki obecności znakomitych gości, którzy potwierdzili swój przyjazd – zapowiada Urszula Liksztet, kierownik literacki TN. – Mowa o Kamilu Maćkowiaku i Waldemarze Zawodzińskim, twórcach zwycięskiego spektaklu XXXIX JST. Gościom wręczone zostaną, ufundowane i wykonane przez Dariusza Milińskiego, nagrody.

Przed premierą, o godz. 18 w Galerii Skene, na parterze gmachu Teatru im. Norwida, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Miasta i ogrody” Macieja Kuszela. Jednym z walorów zdjęć autora jest niezwykła jakość powiększeń uzyskiwanych z negatywu wielkoformatowego. Wstęp na wernisaż – wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

O bezpieczeństwie

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w Muflonie  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Widz 5-12-2009 10:24
No, no. Zapowiada się nieźle.
~Edek 7-12-2009 8:40
Brawa dla aktorów-piękna sztuka, wspaniała gra aktorów, kostiumy i rekwizyty! Szkoda tylko, że dzieci które przyszly na próbę generalną, wychodząc o 21 musiały oglądać zamuloną młodzież wychodzacą z "Pubu" lub z toalety i na środku holu co drugi dopinał rozporek-skandal!. Zamiast glareii, wystawy artystycznej w takim miejscu: alkochol, zamulona młodzież i nieprzyzwoicie ubrane dziewczyny wyglądające nie powiem jak....Gdzie ta kultura i klimat teatru z dawnych lat?
_Dag 7-12-2009 23:53
Edek, "alkocholu" to ja tam nie widziałam. Ewentualnie alkohol - winko i szampan :P Rzekomej "zamulonej młodzieży", "nieprzyzwoicie ubranych dziewczyn" ani "co drugiego dopinającego rozporek" też. Swoją drogą jaki masz cel w publikowaniu tego samego komentarza przy dwóch artykułach?
~Edek 8-12-2009 12:30
A taki, żeby ktoś zwrócił uwagę na to co się dzieje i pomyślał czy warto robić puby w takich właśnie miejscach czy nie lepiej kulturę szerzyć w inny sposób?, ja pewnie dłużej siedziałem czekając na dziecko i widziałem to co mnie raziło.
~^^ 9-12-2009 20:42
Bardzo ciekawy spektakl, znakomita gra aktorów, sztuka naprawdę godna polecenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

Szklarki mieszkańcom

Tym razem "Malala"  

Kowarskie wspomnienia

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
285
Tak
41%
Nie
48%
Nie wiem
11%