MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Diaporama w plenerze, czyli preludium „fotoruszenia”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 września 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:25
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczorajszy pokaz diaporamy zorganizowany przed Książnicą Karkonoską przy ul. Bankowej, był oryginalną zapowiedzią czwartej edycji „fotoruszenia 2011”, które rozpocznie się 1 października i potrwa dwa tygodnie.

Diaporama jest to spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk.
- Tę zapowiedź przygotował Wojtek Bykowski, jeden z uczestników „fotoruszenia”. Chcieliśmy w ten oryginalny sposób zachęcić ludzi do wzięcia udziału w czwartej edycji naszej akcji. Rozdawaliśmy ulotki z informacjami, gdzie i kiedy można zobaczyć wystawy i nie tylko, ponieważ odbędzie się także plener fotograficzny w Libercu dla uczestników, konkurs fotograficzny na najciekawszą dokumentację imprezy, a nawet film, po którym nastąpi prezentacja ciekawych animacji Oli Snieżek. W tegorocznym „fotoruszeniu” bierze udział dziewięciu uczestników, z tym że jedna z wystaw jest podwójna – powiedziała Agnieszka Romanowska, koordynator projektu „fotoruszenie”.

W Czekoladziarni na ul. Sobieskiego już 1 października o godz. 18.00, będzie można zobaczyć twórczość fotograficzną Alicji Garncarczyk „Za lustrem”. 3 października o 18.00 na wystawie „Miasto utrapienia” Kuba Bubin zaprezentuje swoje zdjęcia w Old Pubie. Książnica Karkonoska będzie gościć zbiór fotografii Edyty Rembały „Czarnobyl w obiektywie” 4 października, a dzień później w sali konferencyjnej zostanie wyemitowany film „Annie Leibovitz: życie w obiektywie”.

W czwartek 8 października „fotoruszenie” zagości w Orient Expressie, gdzie będzie można zobaczyć fotografie Filipa Wieczorka „Twarze Zastępcze”. W sobotę (08.10) odbędzie się plener fotograficzny dla uczestników tegorocznej edycji w Libercu. W Pasażu Grodzkim 10 października swoje prace przedstawi Wiktoria Majchrzak pod nazwą „Nie-przeszukane”.

Tegoroczne „fotoruszenie” dotrze nawet do Lubania. 12 października w Iron Horse na ul. Izerskiej 7 Damian Wawrzyniak pokaże cykl zdjęć „Hominem quaero – szukam człowieka”. Przedostatnia wystawa odbędzie się 14 października w Alibi, podczas której będzie można zobaczyć fotografie Beaty Mysior i Wojciecha Bykowskiego „Teraz to jest raj, witaj w moim raju”.
15 października w Pizzerii Barze Tokaj wystawiony będzie ostatni ze zbiorów zdjęć „Pewien stopień doskonałości” Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 23-09-2011 14:40
~OJEJ ! .. fotografia zaczyna nabierac mocy,bo muzyka jest .. cichą siłą ! ~FAJNE !
~gościu 102 23-09-2011 18:53
a cóż to tak mało zainteresowanych....?
~ 23-09-2011 19:04
Jelenia Góra to zagłebie fotografów, tutaj chyba co drugi to fotograf, więc jest przesyt, a ww. autorzy zdjęć nie są znanymi VIP-ami, którym wielu jeleniogórzan podlizuje się bywaniem na ich wernisażach, z niejednokrotnie słabszymi zdjęciami niż te tutaj. Kiedyś jedna taka VIP-ka wystawiała zdjęcia z wycieczki zagranicznej, takie, które pokazuje się koleżankom w pracy, a nie na wystawach fotograficznych, ale wielu tłumnie przybyło, bo pani jest znaną i wiele mogącą osobą w środowisku tzw. ludzi kultury i emerytów.
~ 23-09-2011 19:29
słabo zareklamowane! nic nie było o tym słychać!!! a szkoda...
~redshift 23-09-2011 22:15
od czasu rewolucji cyfrowej kazde miasto, miasteczko i wioska jest zaglebiem fotografow.
~aaa 24-09-2011 19:37
od czasu rewolucji internetowej Jelenia Góra to zagłębie marud i niespełnionych
~saymoo 29-09-2011 20:59
chciałabym zauważyć ze "będzie można zobaczyć twórczość fotograficzną Alicji Gancarczyk", a nie Garncarczyk!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty z digital artu w BWA

40 lat pracy Stanisława Firszta

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Koniec lata z ZOKiRem

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
933
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%