MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Dializowanym pacjentom będzie łatwiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 12 czerwca 2016, 8:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 6:51
Autor: Łuk
Fot. Archiwum Jelonki.com
Do Społecznego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych i Pacjentów Ziemi Jeleniogórskiej napływały informacje o uciążliwej drodze do jeleniogórskiego oddziału dializ. Chorzy, niepełnosprawni, poruszający się na wózkach i o kulach muszą pokonywać ponad 200–metrową odległość przez szpitalne korytarze, by dotrzeć na dializę.

Jeleniogórska Stacja Dializ Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej wykonuje miesięcznie ponad 1.000 dializ dla około 80 pacjentów. Niektórzy dializowani są 3 lub 4 razy w tygodniu.

Jeleniogórska Stacja Dializ dysponuje 17 stanowiskami dializacyjnymi oraz posiada możliwość wykonywania hemodializ i dializ otrzewnowych. Sprzęt stosowany do prowadzenia dializy, jak informuje pełnomocnik dyrektora ds. realizacji praw pacjenta Dorota Patyńska, spełnia światowe standardy, co pozwala na zapewnienie pacjentom usług najwyższej jakości i uzyskanie bardzo dobrych wyników leczenia.

- Przekazany dyrekcji szpitala sygnał o uciążliwości z dotarciem chorych do stacji dializ spotkał się z natychmiastową reakcją dyrektora WCSKJ Tomasza Dymyta – informuje Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i społeczny rzeczni praw pacjentów ziemi jeleniogórskiej.

Dyrektor szpitala zapewnił, że po zakończeniu prac modernizacyjnych wejścia do stacji dializ od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, wejście to zostanie udostępnione pacjentom jeszcze w czerwcu. To oznacza że obecna droga przez mękę do stacji dializ przejdzie do historii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~tak ma być 12-06-2016 15:35
widać, że Szpital ma bardzo odpowiedzialnego Dyrektora, skoro dopiero po interwencji schorowanych ludzi, podejmuje się teraz odpowiednie kroki, ale tak to już jest, przeważnie ci którzy jeżdżą samochodami, wytyczają ścieżki na trawnikach....co do "światowych standardów", to akurat temu szpitalowi jeszcze bardzo długa droga, przede wszystkim należy zacząć od myślenia, bo w chwili obecnej opinia co do leczenia w tym akurat szpitalu, nie pozostawia na całym personelu suchej nitki!
~taa 12-06-2016 18:05
jak to dobrze, że Jelenia ma ziutę kokos
~jeleniogórzanka ,,,,,, 12-06-2016 18:36
i oby jeszcze o higienę zadbano, bo jest bardzo brudno na oddziałacch
~ssd 12-06-2016 21:35
Ludzie, czy wy tylko potraficie narzekać ?? Gdzie jest brudno?
~do pytający?wyżej 12-06-2016 23:03
nie chodzi o narzekanie, chodzi o prawdę, nie było sprawy może przy stwierdzeniu zakażeń pooperacyjnych? ok, skoro tak, tak powiem tylko, że po wypadku był położony ząb na telewizorze, odebrany po prawie roku czasu...bez komentarza! ząb mam dla sądu, telewizor, niestety nie wiem , czy jeszcze jest teraz na tym samym miejscu!
~an 13-06-2016 7:05
byłam niedawno w szpitalu i nie zgadzam się że było brudno . Panie sprzątające naprawę się starały
~ssd 13-06-2016 10:01
ja podczas swojego pobytu tez nie miałam na co narzekać
~azja 13-06-2016 10:20
Oj malkontenci! Stacja Dializ to wyjatkowo czysty oddział, a personel miły, sprawny i zdyscyplinowany. Tylko marudzić potraficie, ale już wody po sobie w toalecie spuscić, czy opłukac prysznic to nie koniecznie. Może należałoby porządki zacząć od siebie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek w Radomierzu

Zgłoszenia do nagrody "Liczyrzepy" 2020

Powstanie przedszkole

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
806
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%