MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Diabeł z wiedźmą poszli w tan

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 lutego 2010, 12:11
Aktualizacja: 13:25
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Maskowy bal karnawałowy był wyczekiwaną przez dzieci atrakcją piątego dnia zimowiska w Młodzieżowym Domu Kultury „Jelonek”. Zorganizowano konkurs na najciekawszy kostium, a dzieci odpoczywający zimą w mieście szalały przy znanych przebojach disco.

W rolę wodzireja wcieliła się wiejska baba, w której wtajemniczeni rozpoznali Wiesława Kowalewskiego, instruktora MDK. Babie towarzyszyła sympatyczna wiedźma, za której maską kryła się Ewa Bąk, wychowawca placówki.

W rytmach muzyki latino i disco szalało całe zimowisko! Wśród przebierańców tańczyły księżniczki i śnieżynki. Był znany malarz Salvador Dalí, murarz, Indianin oraz mnóstwo postaci z komiksów i bajek. Tańczyli: diabeł, śmierć oraz duch.

Kolorowy korowód balowiczów ustawił się do parady w ramach konkursu na najpiękniejszy strój zimowiskowej maskarady. Jurorzy mieli kłopot z wyborem, bo wszyscy: dziewczęta i chłopcy prezentowali się świetnie. Ostatecznie zdecydowano, że przegranych nie było. Najbardziej wyróżniającym się przebierańcom Danuta Sitek, dyrektor MDK „Jelonek”, wręczyła symboliczne nagrody.

MDK zachęca młodych jeleniogórzan do udziału w zajęciach otwartych, które zaplanowano na przyszły tydzień. 9 lutego, we wtorek, w ramach tzw. otwartej sceny placówka zaproponuje zajęcia teatralne. 10 lutego okazję do wyżycia się będą mieli amatorzy rysowania i malowania, a 11 lutego – wielbiciele tańca. Dzień pobytu na półkoloniach (włącznie z dwoma posiłkami) kosztuje 10 złotych. Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” znajduje się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 12.

Pamiątkowe zdjęcie z karnawału w MDK zamieścimy w poniedziałkowym wydaniu Tygodnika Jelonka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ja to ja 5-02-2010 14:19
"Diabeł z wiedzmą poszli w tan"-----rymcycymcy i piipi. Nie wiem skąd to skojarzenie-ale oczywiście nic do Was nie mam. Pozdrowionka. :-)
*piipi* 5-02-2010 15:17
..do - [~Autora postu z godz.14:16 ..] ..OJEJJ ! ..oby *jemu nie wyrosły ..ROGI ! ~Hi, .. od tego *Complimentu ! ~PA.*piipi
rymcycymcy 5-02-2010 16:56
OJEJJ ...a ja też bym nie chciał, żeby JEJ nie wyrosła miotła ;)
*piipi* 5-02-2010 20:32
..do - [~Rymcycymcy ..] .. *spokojnie ! .. na miotle *nie latam .. jestem *nie ekologiczna !
~ja to ja 5-02-2010 21:59
Ojejjejjej...ale Wy się miło *o siebie BOICIE!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
531
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%