MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Deszczowy turniej dla Lotnika

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 6 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 6 sierpnia 2006, 21:45
Autor: Agnieszka Rafińska
Fot. Arkadiusz Piekarz
W strugach deszczu rozgrywany był dzisiaj turniej z okazji 750-lecia Dziwiszowa. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: LZS Łomnica, Lotnik Jeżów Sudecki oraz Piast Dziwiszów. Zwyciężyła ekipa z Jeżowa Sudeckiego. Królem strzelców został Daniel Duraj z Piasta.

Pierwotnie zawody miały się odbyć z czterema zespołami w składzie. Oprócz Lotnika, Piasta i Łomnicy chęć występu zgłaszała drużyna z Niemiec. Niestety zespół nie dotarł do Dziwiszowa. Ze względu na aurę towarzyszącą imprezie sędziowie zdecydowali się na rozgrywanie meczów dwa razy 20 minut.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Dziwiszowa i Łomnicy. Wyrównany pojedynek zakończył się wynikiem 1:1.
Na prowadzenie wyszedł zespół LZS-u po golu Sebastiana Myszki. Dziwiszowianie dążyli do wyrównania. Efektem tego był przyznany dla nich rzut karny. Sam poszkodowany, Daniel Duraj, wykorzystał „jedenastkę” i doprowadził do remisu.

W drugim pojedynku można było obejrzeć zawodników Lotnika i Łomnicy. Zespół ze Sportowej pokonał rywala 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Marcin Romaniak, który umieścił piłkę w siatce po strzale z dystansu.

Trzecie, ostatnie spotkanie tego dnia było pojedynkiem Dziwiszowa i Lotnika. Był to zarazem najciekawszy mecz turnieju. Zwycięsko z tej potyczki wyszli podopieczni Marka Herzberga. Pokonali ekipę Piasta 2:1.
Bramki dla Lotnika zdobyli: Dariusz Marciniak i Piotr Kochan. Natomiast honorowego gola dla Dziwiszowa uzyskał Daniel Duraj.

Po zawodach, wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek, wręczył wszystkim uczestnikom imprezy okazałe puchary oraz dyplomy.

Szkoda, że pogoda popsuła szyki organizatorom i nie odbył się mecz oldboy’ów. Mimo chęci starszych zawodników do rozegrania spotkania, zostało ono odowołane.

<b>Skład drużyn w turnieju:</b>

<b>Lotnik Jeżów Sudecki:</b>
Jarosław Raus, Sebastian Szaciłło - Adrian Lis, Kazimierz Hamowski, Piotr Kochan, Roman Demianienko, Robert Idzi, Dariusz Marciniak, Michał Zieliński, Marcin Rześny, Marcin Romaniak, Krzysztof Winiarski, Kamil Bojanowski, Patryk Bijak, Karol Krauze, Mateusz Zawadzki, Michał Kowiel.

<b>Piast Dziwiszów:</b>
Dariusz Mikulski - Jarosław Lipowski, Maciej Zientek, Paweł Moszański, Krzysztof Gurazda, Robert Olejniczak, Radosław Kogut, Krzysztof Wrzal, Paweł Sochacki, Łukasz Chwedorowicz, Łukasz Bem, Bartłomiej Gurazda

<b>LZS Łomnica:</b>
Tomasz Patkowski - Sebastian Myszka, Sylwester Wilczyński, Marcin Czuba, Krzysztof Kołodziej, Robert Szlęk, Florian Nowak, Waldemar Wrzyszcz, Michał Śmietana, Robert Janaszkiewicz, Ignacy Nygbor.

<b>Klasyfikacja końcowa turnieju:</b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Awans biało–niebieskich juniorów

Zwycięstwo w Jędrzychowicach!

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~brzoza_92 7-08-2006 15:17
do boju,do boju,do boju DZIWISZÓW
~brzoza_92 7-08-2006 15:24
Ten reporter ,który robił zdjęcia zawodnikom,robił zdjęcia także kibicom dziwiszowa i powiedział, że zamieści je na tej stronie, a jednak nie zamieścił ich na tej stronie!!!Cztery słowa do pana reportera:OJ NIEŁADNIE PANIE REPORTERZE!!!
~Lotnik 7-08-2006 15:36
Szkoda że taka brzydka pogoda była i takie krótkie mecze bo Lotnik by jeszcze bardziej skarał drużyny z A-klasy :) Pozdro
~Arek 7-08-2006 16:19
do brzoza_92: Przepraszam, ale mam ograniczony limit zdjęć, które mogę zamieścić na stronie. Daje tu tylko te najlepsze. Jeśli chcecie, mogę wam wysłać wasze zdjęcie, mój nr gg to 2069909. Do zobaczenia na następnym meczu! ;-)
~marcin 10-08-2006 11:39
juz za dwa lata dziwiszów bedzie mistrzem swiata
~marcin 11-08-2006 9:54
zawsze jest i była dziwiszowska siła
~pawlo 11-08-2006 9:56
dziwiszów był i bedzie blablablabla
~swierzak 11-08-2006 13:44
Piast Dziwiszów w tym roku okregówka i za rok skopie tyłek jezowi który morze spadnie cieniasy Piast najlepszy najlepsy stadion i atmosfera w druzynie
~Lusia 14-08-2006 11:16
Brawo lotnik!!!Oby tak dalej!!!Pampers nastepnym razem iwaj ich jak pacholki:P:D:D:D:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy punkty dla Lotnika

Śmierć na żwirowni

Derby Jeleniej Góry na remis

Stalowe rumaki w Karpaczu

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
413
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%