Wojcieszów: Derby Wojcieszowa dla Budowlanych

Wtorek, 11 września 2018, 23:02
Aktualizacja: 23:03
Piłkarscy kibice w Wojcieszowie byli w minioną niedzielę (9.09) świadkami wyjątkowego wydarzenia. Naprzeciw siebie stanęły ekipy reprezentujący Krainę wygasłych Wulkanów: Budowlani i Orzeł.

Budowlani w lepszych nastrojach podchodzili do tego spotkania, bowiem w dwóch dotychczasowych meczach odnieśli dwa zwycięstwa (2:0 z Olimpią Kowary i 3:2 w Łomnicy). Z kolei spadkowicz z okręgówki na inaugurację przegrał w Jeleniej Górze z Pub Golem (3:4) i zrehabilitował się przed własną publicznością pokonując 3:0 Lechię Piechowice.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol i to już na początku spotkania. W 8. minucie wynik otworzył Mariusz Kaniewski. Po zmianie stron długo obie ekipy szukały swoich szans, ale w 67. minucie to nominalni goście zdołali wyrównać - autorem trafienia był Dominik Skorupa. Gdy w 71. minucie Budowlani za sprawą Marcina Klawińskiego zdobyli drugą bramkę, wydawało się, że ekipa z burmistrzem w składzie poderwie się do gry ultraofensywnej, jednak to zespół Krzysztofa Nowickiego strzelił kolejną bramkę (M. Kaniewski w 80. minucie) i w derbach Wojcieszowa zwyciężył 3:1.

Budowlani Wojcieszów – Orzeł Wojcieszów 3:1 (1:0)
Gole: 1:0 Mariusz Kaniewski 8', 1:1 Dominik Skorupa 67', 2:1 Marcin Klawiński 71', 3:1 Mariusz Kaniewski 80'.
Budowlani: Tokarek – T. Kaniewski, Terlecki, Sporny, Małach (85' Zaraziński), Nowicki (80' Lidtke), Żukowski, M. Wiśniewski (60' Kuraś), M. Kaniewski, Klawiński, Małoszek.
Orzeł: P. Wiśniewski – Dumicz (46' D. Skorupa), Durzyński (80' K. Skorupa), Jesionka, Korpecki, Kruk, Łuszczak, Maciejczyk, Matwiejczyk, Ryfa, D. Skorupa (82' Janc).