Zalogowanych: 21

Jelenia Góra: Derby miasta dla Karkonoszy

Wtorek, 13 listopada 2018, 21:25
Aktualizacja: 21:26
W spotkaniu 5. kolejki gr. A Dolnośląskiej Ligi Kadetek Spartakus Jelenia Góra uległ lokalnym rywalkom z drugiej drużyny MKS–u MOS Karkonoszy i z kompletem porażek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dla ekipy Jerzego Gadzimskiego było to drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Wtorkowe spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej Nr 10 od początku toczyło się pod dyktando Karkonoszy, które konsekwentnie powiększały przewagę nad rywalkami (0:4, 2:15, 4:19). Po 10 minutach gry na tablicy wyników było 11:24. Gdy w 14. minucie było już 36:11, stało się jasne, że Spartakus raczej nie odniesie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Ogromną bolączką nominalnych gospodyń były rzuty osobiste, gdyż w pierwszej połowie nie trafiły aż w 16 próbach za 1 punkt. Do przerwy było 19:42.

Po zmianie stron podopieczne Moniki Krawczyszyn-Samiec wykorzystały rozkojarzenie wysokim prowadzeniem rywalek i nieco poprawiły swój dorobek punktowy. Ostatecznie Spartakus uległ Karkonoszom 38:66, notując piątą porażkę w sezonie. Ekipa Jerzego Gadzimskiego ma na swoim koncie 2 zwycięstwa i 3 porażki.

Spartakus Jelenia Góra - MKS MOS II Karkonosze Jelenia Góra 38:66 (11:24, 8:18, 10:9, 9:15)
Spartakus: Zakrocka 15, Kozik 12, Mochól 7, Stanowska 4, Filuś, Śniegula, Popławska, Szewczuk.
MKS: Lubecka 17, Ranecka 14, Podroużek 14, Szpila 13, Brzezniak 4, Rybak 2, Pladzyk 2, Gębura, Gogojewicz, Montuło, Działa, Mosoń.