Derby Jeleniej Góry dla Karkonoszy

Wtorek, 10 stycznia 2017, 20:30
Aktualizacja: 20:34
Zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy zakończył się derbowy pojedynek kadetek MKS MOS Karkonoszy i Wichosia Jelenia Góra. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego tylko w drugiej kwarcie pozwoliły rywalkom na większą zdobycz punktową, w pozostałych odsłonach rządziły na parkiecie hali przy ul. Morcinka.

Faworyzowany Wichoś opromieniony zwycięstwem nad Gorzowem Wielkopolskim poległ w hali Szkoły Podstawowej Nr 10. Walka trwała tylko do przerwy, bowiem po 20 minutach gry miejscowe przegrywały 21:27. Zapewne nikt się nie spodziewał, że po zmianie stron nastąpi prawdziwa demolka. Trzecia kwarta wygrana przez Karkonosze 24:10 to była zapowiedź pogromu w decydującej odsłonie. W czwratej kwarcie Wichośki zostały zmiecione z parkietu przegrywając 27:2, a cały mecz 72:39. - Gra zespołowa i obrona to klucz do sukcesu Karkonoszek – powiedział po meczu Jerzy Gadzimski, trener zwycięskiej drużyny.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - Wichoś Jelenia Góra 72:39 (14:6, 7:21, 24:10, 27:2)
MKS:
Aneta Rola 35, Marcela Rybkiewicz 12, Małgorzata Lewandowska 12, Joanna Rybak 5, Małgorzata Ranecka 4, Oliwia Szpila 2, Wiktoria Podrouzek.
Wichoś: Jagoda Maląg 12, Oliwia Rydlikowska 10, Anna Davidson 6, Żaneta Grzegorz 5, Natalia Piwko 4, Zuzanna Michałek 2, Julia Wielogórska, Anna Amrogowicz.

Ponadto powołania na obóz Kadry Dolnego Śląska 2004 otrzymały dwie zawodniczki Karkonoszy: Oliwia Szpila i Zuzanna Synator.